Marka: Roger & Gallet

Roger & Gallet to marka o bogatej historii sięgającej roku 1693, kiedy Giovanni Paolo Feminis wynalazł Acqua Mirabilis - leczniczą wodę opartą na roślinach leczniczych. Jean Marie Joseph Farina przekształcił ją w wodę kolońską i założył dom perfumeryjny w Paryżu w 1806 roku, zdobywając uznanie dworów królewskich.

W 1862 roku Armand Roger i Charles Gallet odziedziczyli oryginalną wodę kolońską Jeana Marie Fariny, zakładając firmę Roger & Gallet. Marka ta stale wprowadza innowacje i tworzy perfumy oraz produkty toaletowe, włączając w swoje portfolio perfumowane mydła, produkty do pielęgnacji skóry.

Roger & Gallet słynie z wody kolońskiej o świeżym zapachu bergamotki i kwiatu pomarańczy, która zdobyła uznanie wielu osobistości i dworów królewskich. Ich perfumowane mydła, wytwarzane tradycyjną metodą, utrzymują intensywność zapachu do ostatniego użycia.

W 1932 roku Roger & Gallet otworzyło sklep "La Boutique du Bonheur" (Sklep Szczęścia) w Paryżu, który stał się miejscem spotkań towarzyskich i prezentował dzieła artystów.

Marka Roger & Gallet łączy w sobie historię, tradycję i innowacyjne podejście do tworzenia perfum i produktów toaletowych. Jej zapachy i kosmetyki dodają nuty luksusu i świeżości do codzienności, celebrując piękno i radość życia.