Marka: Sunew

Historia powstania marki Sunew Med

Sunew Med to marka z ponad 17-letnim stażem w branży kosmetycznej na polskim rynku. Założyły ją dwie siostry – Anna Wochna i Katarzyna Karwowska-Pytraczyk – o zupełnie różnych charakterach i temperamentach, ale z zamiłowaniem do piękna i dbania o urodę. Połączyły więc siły i od tamtej pory stale rozwijają firmę, koncentrując się przy tym, aby swoim klientkom dostarczać skuteczne i wysoko jakościowe produkty do pielęgnacji.

Przez pierwsze 10 lat siostry współpracowały ze sobą, próbując odkryć idealne formuły kosmetyków. W końcu doszły do wniosku, że najbardziej liczą się dla nich natychmiastowe efekty stosowanych produktów, dlatego od prawie 8 lat zarządzają zespołem, który opracowuje ich skuteczne receptury. Może jest to zdanie pracowników, być może samych producentek, jednak działaniu sióstr zauważa się dużą rozbieżność. Anna jest sercem i duszą marki, natomiast Katarzyna odpowiada za racjonalne myślenie i jest mózgiem operacyjnym w przedsiębiorstwie. Połączenie dwóch różnych charakterów sióstr przyczyniło się jednak do sukcesu, który odniosło Sunew Med.

Do czego nawiązuje nazwa Sunew Med?

Określenie Sunew jest palindromem, czyli lustrzanym odbiciem nazwy Wenus. Słowo to ma nawiązywać nie tylko do planety, ale przede wszystkim do rzymskiej bogini miłości i piękna. W popkulturze Wenus jest również symbolem kobiecości. Dlatego też marka Sunew Med, pod jej patronatem, dba o zdrową i piękną cerę pań.

Jak powstają produkty Sunew Med?

Proces produkcji od samego początku został podzielony na dwa kraje. W Polsce rodzą się pomysły na produkty. We współpracy z dermatologiem producentki testują nowe kosmetyki i przeprowadzają badania. Sprawdzana jest także skuteczność oraz bezpieczeństwo. Każda nowa receptura powstaje w ich rodzimym kraju.

Gdy wszystko jest już dokładnie opracowane, formuły przesyłane są do Chin, gdzie wykorzystuje się je do produkcji kosmetyków. Dlaczego producentki wybrały akurat ten kraj? Dużą inspiracją do powstania marki była kultura Dalekiego Wschodu, która związana jest z dbaniem o zdrowie i urodę. Jedna z założycielek ma szczególny sentyment do tego kraju. Spędziła w Chinach dużo czasu, obserwując Azjatki oraz ich techniki pielęgnacyjne, które sprawdzają się podczas życia w zanieczyszczonych miastach.

Odkrywanie ich tajemnic stało się wyzwaniem dla założycielek marki Sunew Med. Jednak ze względu na wybuch pandemii część produkcji musiała zostać przeniesiona do Europy. Jest to jednak szansa na dotarcie produktów do zagranicznych klientów.

Produkty Sunew Med

Wszystkie artykuły kosmetyczne Sunew Med powstają z myślą o kobietach, które mimo zapracowania chciałyby mieć zdrową i promienną cerę. W tym celu powstały różne linie produktów. Jedna z nich, Essence+, składa się z kosmetyków, które przeciwdziałają procesowi starzenia. Znajdują się więc tam m.in. kremy przeciwzmarszczkowe, a także wszelkie nawilżające i ujędrniające cerę.

Drugą kategorią produktów jest linia C. Kosmetyki w niej zawarte również mają zapobiegać efektom starzenia się skóry, jednak ich wyróżnikiem jest posiadanie witaminy C w składzie. Kwas askorbinowy wykazuje się działaniem antyoksydacyjnym i oczyszczającym. Zabiegi z wykorzystaniem takich produktów zwiększają szanse na zachowanie młodej i promiennej skóry.

Produkty do pielęgnacji twarzy Sunew Med

Produkty do pielęgnacji twarzy stanowią główną część asortymentu marki. W ofercie można znaleźć m.in. maski ze śluzem ślimaka i peptydami. Na uwagę zasługuje żel rozpuszczający naskórek Sunew Med z witaminą C. Pomaga on wygładzić skórę oraz pozbyć się zaskórników. Można go stosować do cery naczynkowej i wrażliwej. Wśród produktów z kwasem askorbinowym wyróżnia się także pianka do mycia twarzy i oczu.

 

Skuteczna ochrona skóry pod oczami jest niezwykle ważna dla producentek Sunew Med. Dlatego też w kategoriach produktowych wyszczególnia się takie artykuły kosmetyczne jak płatki pod oczy Sunew. Warto zdecydować się na nocne płatki regeneracyjne, te z kolagenem lub intensywnie nawilżające i niwelujące bruzdy pod oczami.

Pielęgnacja dłoni i stóp Sunew Med

W asortymencie nie brakuje także kosmetyków do pielęgnacji dłoni i stóp. Skóra w tych częściach ciała wymaga nawilżenia, dlatego dostępne są maski do dłoni oraz stóp w trzech odsłonach – z awokado, olejem jojoba lub słodkim migdałem i mlekiem pszczelim.

Pielęgnacja włosów Sunew Med

Producentki Sunew Med, poza produktami do pielęgnacji twarzy, dłoni i stóp, postanowiły wprowadzić do swojej oferty maski do włosów, które wspomagają regenerację i odbudowę suchych, łamliwych kosmyków. Dostępna jest między innymi maska w formie turbanu z olejem arganowym w składzie. Należy ją nakładać na mokre włosy. Czas aplikacji to od 10 do 15 minut.

Akcesoria kosmetyczne Sunew Med

Poza kosmetykami w ofercie Sunew Med można znaleźć akcesoria ułatwiające pielęgnację oraz przechowywanie produktów. Zalicza się do nich opaskę na włosy oraz bawełnianą torbę.

FAQ:

Jak nakładać płatki pod oczy Sunew?

Przed nałożeniem płatków pod oczy Sunew należy dokładnie oczyścić skórę twarzy. Następnie delikatnie wyjąć produkt z opakowania i nałożyć na skórę pod oczami. Czas aplikacji to około 15 minut.

Sunew Med – gdzie kupić?

Produkty Sunew Med dostępne są na oficjalnej stronie marki, a także w niektórych drogeriach kosmetycznych, w tym również na stronie internetowej Super-Pharm.