Marka: Swanson

Jak powstała marka Swanson?

Firma Swanson Health Products (SHP) powstała w 1969 r. w Fargo (w Północnej Dakocie w Stanach Zjednoczonych). Jej założyciel, Leland Swanson (syn szwedzkich imigrantów), od najmłodszych lat był miłośnikiem przyrody i naturalnych sposobów dbania o zdrowie. Na początku sam zamawiał suplementy i z nich korzystał (chciał zwalczyć przede wszystkim pogłębiający się artretyzm). Wkrótce rozpoczął sprzedaż wysyłkową i rozpowszechnianie katalogów, by zapewnić dostępność takich produktów większemu gronu odbiorców.

Firma rozwinęła się szczególnie w latach 90., kiedy produkty zaczęły być sprzedawane także przez internet. Leland Swanson przeszedł na emeryturę w 2016 r., jednak marka nadal się rozwija i wprowadza nowe produkty na rynek. Obecnie dociera do milionów ludzi na całym świecie.

Suplementy diety Swanson Health Products

W portfolio marki Swanson znajduje się ponad 26 tys. różnych produktów, przede wszystkim suplementów diety. Wśród preparatów są dostępne witaminy, minerały, zioła, probiotyki, prebiotyki, suplementy wspomagające odchudzanie i wiele więcej. Ich celem jest przede wszystkim wsparcie organizmu, także w przebiegu różnych dolegliwości dotyczących np. układu kostno-stawowego, trawiennego czy sercowo-naczyniowego.. Suplementy diety marki Swanson są dostępne w różnych formach, np. kapsułkach, płynach, tabletkach do ssania czy olejkach.

Produkty Swanson powstają zgodnie z Good Manufacturing Practice (GMP), czyli Dobrą Praktyką Wytwarzania. Żeby zagwarantować bezpieczeństwo i najlepszą jakość, są poddawane wielu kontrolom wewnętrznym i zewnętrznym. Bada się m.in. ich czystość i stabilność zawartych w nich substancji.. Na każdym etapie produkcji zostają zachowane najwyższe standardy.

Marka Swanson Health Products została założona, by wspierać zdrowie i dobre samopoczucie klientów.. Najważniejsze zasady, którymi kierują się twórcy, to możliwie najniższa cena,sprawdzona jakość, innowacyjność oraz realizacja misji edukacyjnej.

Swanson: witaminy i minerały

Wśród produktów marki Swanson dominują przede wszystkim suplementy z witaminami i minerałami. Ich celem jest wsparcie organizmu poprzez uzupełnienie niedoborów potrzebnych składników. W zależności od indywidualnych potrzeb można wybrać różne dawki i jednostki oraz wielkości opakowania.

Do najpopularniejszych witamin Swanson należą przede wszystkim witaminy E, D, C oraz witaminy z grupy B. Z kolei najczęściej wybierane makro- i mikroelementy obejmują m.in. magnez, żelazo, selen. Niektóre z produktów są wzbogacone o naturalne wyciągi, np. Swanson witamina C i dzika róża. Inne zawierają natomiast kompozycje różnych substancji, np. Swanson Daily Multi Vitamin.

Swanson: probiotyki i prebiotyki

Firma Swanson jest również znana z produkcji probiotyków i prebiotyków, które wspomagają pracę układu pokarmowego.Działają korzystnie w przypadku takich dolegliwości jak biegunki, wzdęcia czy zaparcia, a także osłonowo przy antybiotykoterapii. Przykładowo Swanson Probiotic Prolacto Adidophilus zawiera w 1 kapsułce 4 miliardy dobroczynnych bakterii.

Wśród produktów wspomagających trawienie znajdują się także specjalnie opracowane formuły roślinne, np. z babką jajowatą, aloesem czy ostropestem plamistym.

Swanson: inne preparaty

W ofercie marki Swanson znajduje się wiele innych suplementów zawierających wyciągi roślinne oraz np. kwasy omega-3. Odpowiadają na potrzeby pacjentów z różnymi dolegliwościami,np. bólem stawów, spadkiem odporności, nawracającymi infekcjami układu moczowego, osłabieniem wzroku czy zbyt wysokim poziomem cholesterolu we krwi.

Do popularnych suplementów należy Swanson Ashwagandha, którą nazywa się „indyjskim żeń-szeniem”. Wśród często wybieranych produktów można też znaleźć Swanson High Concentrate Omega 3 z olejem rybim.

FAQ

Czy suplementy Swanson są dobre?

Suplementy Swanson to jedne z najbardziej znanych preparatów tego typu na rynku, które są dostępne już od ponad 50 lat. Ich produkcja jest kontrolowana, a składy dobrane w taki sposób, by precyzyjnie odpowiadać na potrzeby organizmu.

Jakie witaminy powinno się suplementować?

Aby dobrać odpowiednią suplementację, najlepiej skonsultować się z lekarzem i wykonać niezbędne badania (przede wszystkim krwi). Dzięki temu specjalista dobierze właściwe dawki. Bez względu na wiek, płeć czy porę roku w większości przypadków zaleca się suplementację witaminy D.

Co to za firma Swanson?

Marka Swanson to amerykańska firma produkująca przede wszystkim suplementy diety. Nazwa pochodzi od nazwiska założyciela, Lelanda Swansona.

Gdzie kupić suplementy Swanson?

Preparaty Swanson Health Products znajdziesz w sklepie internetowym Super-Pharm. Są dostępne w dobrej cenie z możliwością zamówienia pod wskazany adres albo z dostawą do wybranego sklepu stacjonarnego. W ofercie drogerii znajdziesz wiele suplementów w różnych wielkościach opakowania.

Ile kosztują produkty firmy Swanson?

Marka Swanson postawiła sobie za cel oferowanie produktów najwyższej jakości w najniższej możliwej cenie. To, ile kosztują poszczególne suplementy, zależy m.in. od wielkości opakowania czy zastosowanej substancji. Ceny preparatów wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych.