Marka: Swiffer

Marka Swiffer i jej rewolucyjne produkty. Nowość na rynku środków czystości

Swiffer to marka stworzona przez amerykańską firmę Procter&Gamble. Ta założona w 1873 r. przez Williama Proctera i Jamesa Gamble firma specjalizuje się w produkcji środków higieny osobistej i chemii gospodarczej. Dziś swoje produkty sprzedaje w ponad 180 krajach.

Przedsiębiorstwo Procter&Gamble początku słynęło z innowacyjnych rozwiązań, zarówno jeśli chodzi o technologie produkcyjne, jak i zabiegi marketingowe. Jest odpowiedzialne za wprowadzenie na rynek pasty do zębów z fluorem, pieluch jednorazowego użytku czy szamponu i odżywki do włosów w jednym. Jest też pierwszą firmą, która emitowała reklamy w trakcie serialu radiowego.

Swiffer uznawany za pierwszy na świecie produkt działający na zasadzie czyszczenia elektrostatycznego, choć w podobnym czasie podobny artykuł został wyprodukowany przez japońską firmę Kao Japan. Ten drugi nie osiągnął jednak tak dużego uznania klientów na całym świecie.

Swiffer – wygodne produkty do sprzątania

Produkty marki Swiffer działają na zasadzie czyszczenia elektrostatycznego. Na czym polega ich innowacyjność? Nie ścierają zabrudzeń, ale przyciągają je i zatrzymują w sobie. Dzięki temu dokładnie zbierają wszystkie, nawet najmniejsze cząstki brudu. Świetnie nadają się do oczyszczania powierzchni nawet z bardzo drobnego pyłu, włosów, sierści zwierząt i niewielkich cząstek stałych. Zapobiegają przy tym unoszeniu się kurzu w powietrzu oraz osiadaniu na innych powierzchniach. Wykorzystanie fizycznego zjawiska elektrostatyczności w artykułach do czyszczenia Swiffer pozwala usunąć nawet 3 razy więcej brudu niż w przypadku tradycyjnych środków. Chusteczki i mopy Swiffer świetnie sprawdzą się również w domach alergików.

Na polskim rynku dostępnych jest kilka rodzajów produktów Swiffer: zestawy do odkurzania, suche i mokre ściereczki czyszczące, a także poręczny mop. Wszystkie je znajdziesz w naszej ofercie.

Swiffer Mop – idealny do codziennego utrzymania czystości

Swiffer Mop przypomina zwykły mop płaski. Tym, co odróżnia go od tradycyjnych akcesoriów jest obrotowa stopa, na którą można założyć jednorazowe ściereczki do czyszczenia. Wygodny system zaczepów umożliwia szybką zmianę chusteczek, a teleskopowy kij ze smukłą rączką oraz niewielkie mocowanie stopy pozwalają dotrzeć mopem nawet w trudno dostępne miejsca, np. pod kanapę lub meble.

Chusteczki do mycia Swiffer

W naszej ofercie znajdziesz także jednorazowe wkłady do mopa Swiffer w wersji suchej oraz mokrej. Suche ściereczki produkowane są w technologii „trap&lock", która umożliwia zatrzymywanie zabrudzeń na powierzchni materiału. Chusteczki Swiffer dokładnie zbierają wszystkie zanieczyszczenia ze wszystkich rodzajów nawierzchni twardych: drewna, linoleum, paneli, a także podłóg winylowych i ceramicznych.

Mokre ściereczki Swiffer dodatkowo nasączane są środkami czyszczącymi, które szybko rozpuszczają zanieczyszczenia i usuwają je z czyszczonych powierzchni. Detergenty dobrane są w taki sposób, aby działać nawet na uporczywe plamy i osady, a jednocześnie nie niszczyć nawet delikatnych podłóg.

Możesz zakupić je osobno lub w zestawie startowym Swiffer, który zawiera 1 mop oraz 8 suchych i 3 mokre ściereczki.

Miotełki do kurzu Swiffer

Akcesoria Swiffer do kurzu były jednym z pierwszych artykułów, które ta marka wprowadziła na polski rynek. Miotełki wykonane są wielu puszystych włókien jak magnes przyciągających kurz i inne zabrudzenia. Doskonale nadają się do odkurzania mebli i sprzętu elektronicznego, a także trudno dostępnych zakamarków, np. powierzchni pod lodówką, kuchenką czy zmywarką.

Świetnie sprawdzają się także przy usuwaniu sierści. Dostępne są w dwóch praktycznych zestawach Swiffer: standardowym z krótką, ergonomiczną rączką oraz XXl z rączką teleskopową.

Połączenie wszystkich akcesoriów do sprzątania Swiffer pozwala dokładnie wyczyścić cały dom i utrzymać czystość na co dzień. Zamów je online i zapomnij o uporczywej walce z brudem!

FAQ:

Czy wkłady do Swiffer można prać?

Zarówno ściereczki, jak i miotełki do kurzu Swiffer wykonane są z materiałów, które nie nadają się do prania. Woda i detergenty mogą spowodować odkształcenia i uszkodzenia włókien, przez co tracą swoją formę i właściwości, a sprzątanie staje się bezproduktywne. Mimo to używanie produktów Swiffer nie jest bardzo kosztowne, ponieważ wymienne wkłady są wydajne.

Jak używać Swiffer do kurzu?

Miotełki do kurzu Swiffer możesz wygodnie zamocować na dostępnej w zestawie rączce. Wystarczy, że wsuniesz wystającą część mocowania w tunel znajdujący się w centralnej części miotełki.

Jak używać mopa Swiffer?

Swiffer mop użytkuje się dokładnie tak samo, jak tradycyjne akcesoria. Przed jego użyciem zamocuj chusteczkę na obrotowej główce mopa, a jej rogi wsuń w specjalnie zaprojektowane otwory. Gotowe!

Jak czyścić Swiffer?

Produktów czyszczących i myjących nie należy prać ani myć. Chusteczki właściwości, które odpowiadają za wysoką skuteczność czyszczenia. Sam mop oraz rączka do miotełki do kurzu wykonane są natomiast z wytrzymałych tworzyw sztucznych. Jeśli się zabrudzą, można przetrzeć je wilgotną ściereczką ze środkiem czyszczącym lub wypłukać pod bieżącą wodą. Nie spowoduje to zniszczeń materiałów ani utraty właściwości akcesoriów.

Ile kosztuje Swiffer?

Cena mopa Swiffer w pakiecie startowym z suchymi i mokrymi chusteczkami wynosi ok. 60 zł. Ceny zestawów do wycierania kurzu zaczynają się już od kilkunastu złotych. Koszt wymiennych wkładów czyszczących to natomiast ok. 25 zł. Warto śledzić promocje w Super-Pharm – dzięki temu kupisz akcesoria Swiffer w atrakcyjnych cenach. 

Czy Swiffer jest jednorazowy?

Chusteczki czyszczące oraz miotełki do kurzu Swiffer są produktami przeznaczonymi do jednorazowego użytku. Przy każdym sprzątaniu wymienia się je na nowe. Rączki do miotełek oraz mop Swiffer możesz używać wielokrotnie. Są one wykonane z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu posłużą do sprzątania nawet przez kilka lat – i to bez utraty jakości i funkcjonalności.