Marka: Tangle Teezer

Historia marki Tangle Teezer

Założycielem firmy jest fryzjer Shaun Pulfrey z Londynu. Przedsiębiorstwo zajmujące się przede wszystkim produkcją szczotek do rozczesywania włosów powstało w 2007 roku. Pomysł na przełomowy produkt pojawił się w głowie stylisty już w 2003 roku. Zależało mu na tym, aby stworzyć narzędzie, które pozwoli na pozbycie się kołtunów bez niszczenia pasm włosów i bólu. Pierwszy model Tangle Teezer właściciel brandu zaprezentował w programie telewizyjnym Dragons’ Den. To pomogło produktowi w natychmiastowym zdobyciu popularności.

Shaun Pulfrey zajął się tworzeniem szczotek po 30 latach doświadczenia w branży fryzjerskiej. Wierzył w swój projekt od samego początku i musiał nawet zastawić swoje mieszkanie, aby zdobyć pieniądze na rozwój marki i produkcję pierwszych innowacyjnych artykułów. Kiedy oryginalne modele odniosły sukces, założyciel przedsiębiorstwa zaczął prace nad kolejnymi. Dziś w asortymencie Tangle Teezer znajdują się m.in. warianty szczotek do modelowania, suszenia czy stylizacji.

Produkty marki Tangle Teezer

Pierwszym produktem firmy była szczotka Tangle Teezer The Original. Tym, co wyróżnia ją na tle konkurencji, są specyficzne ząbki. To właśnie one odpowiadają za to, aby nie wyrywać i nie ciągnąć włosów. Aktualnie w ofercie marki znajdują się również modele z dłuższymi rączkami czy spraye ułatwiające rozczesywanie. Towary występują w wielu wariantach kolorystycznych i można je dopasować do rodzaju fryzury.

Grzebienie i szczotki Tangle Teezer

Jednym z najpopularniejszych modeli jest pierwszy projekt, czyli The Original. Z czasem firma wdrożyła wersje stworzone z myślą o konkretnych rodzajach włosów. W taki sposób powstała np. szczotka Tangle Teezer Thick & Curly Lilac Fondant do kręconych i grubych pasm. Od pierwowzoru odróżnia ją długość ząbków, która jest aż o 4 mm większa. Dzięki niej loki są zadbane, ładnie skręcone i nie puszą się.

Modelem stworzonym z myślą o konkretnym rodzaju kosmyków jest także szczotka Tangle Teezer Origin Fine & Fragile Watermelon Sky do włosów słabych i łamliwych. Zęby w tym wariancie są jeszcze delikatniejsze niż w oryginalnym projekcie. Co ważne, wszystkie produkty marki są wodoodporne i można ich używać w połączeniu ze stylizatorami. Nadają się i do rozczesywania na sucho, i na mokro.

W Super-Pharm poza szczotkami można kupić również grzebień Tangle Teezer Black/Pink. Służy on nie tylko do rozczesywania, ale także do nadawania włosom objętości, szczególnie u nasady. Gadżet unosi kosmyki, dzięki czemu wyglądają tak, jakby było ich więcej. Jego charakterystyczny kształt okazuje się pomocny podczas modelowania. Spiczasta końcówka pozwala tworzyć równe przedziałki i dzielić włosy na poszczególne partie. To przydatne szczególnie przy skomplikowanych stylizacjach.

 

Szczotka Tangle Teezer Easy Dry & Go Jet Black pomaga w procesie suszenia. Ma podłużną rączkę, za którą można ją trzymać podczas czesania. Suszenie nią sprawia, że woda wyparowuje szybciej z włosów, a one pozostają błyszczące i zadbane. Firma ma w asortymencie również inne modele z przedłużoną rączką, czego przykładem jest szczotka Tangle Teezer The Ultimate Styler Sweet Pink, przeznaczona do stylizacji.

Spraye do włosów Tangle Teezer

Marka Shauna Pulfreya zajmuje się produkcją środków do włosów. Jest nim np. spray do rozczesywania włosów normalnych Tangle Teezer, którego działanie bazuje m.in. na białku pszenicznym. Wegański produkt z certyfikatem PETA CrueltyFree sprawia, że włosy się nie puszą, a szczotka gładko przesuwa się po ich powierzchni, nie powodując przy tym bólu ani szarpania. Środkiem można spryskiwać zarówno mokre, jak i suche pasma.

Bardzo pomocny okazuje się spray do rozczesywania włosów dla dzieci Tangle Teezer. Owocowy zapach oraz szybki efekt sprawiają, że maluch z chęcią przystępuje do stylizacji i nie obawia się bólu w trakcie szczotkowania. Poza tym w Super-Pharm dostępny jest spray do rozczesywania włosów kręconych Tangle Teezer. W składzie zawiera masło shea, które pielęgnuje loki i sprawia, że stają się sprężyste oraz nawilżone.

FAQ

Czy Tangle Teezer wyrywa włosy?

Szczotka Tangle Teezer nie wyrywa włosów, na co wpływ mają specjalnie zaprojektowane ząbki. Powstała z myślą o tym, aby zapewnić bezbolesne i pozbawione szarpania rozczesywanie.

Czy Tangle Teezer działa?

Szczotka do włosów Tangle Teezer działa. Nie szarpie pasm i zapewnia im delikatną pielęgnację zarówno na sucho, jak i na mokro.

Który Tangle Teezer wybrać?

Wybór konkretnego modelu Tangle Teezer zależy od rodzaju włosów i przeznaczenia. Do codziennej pielęgnacji pasm sprawdzi się wariant The Original. Właściciele kręconych czupryn mogą postawić na szczotkę z dłuższymi ząbkami. Dla osób z cienkimi i łamliwymi kosmykami powstał specjalny, jeszcze delikatniejszy model. Poza tym warto przemyśleć też zakup szczotki Tangle Teezer z rączką, która nadaje się m.in. do bezpiecznego suszenia.