Marka: Vanish

Jak powstała marka Vanish?

Założony w 1983 roku Vanish to globalny lider w dziedzinie produktów do usuwania plam, które oferowane są w różnych formach, takich jak spray, płyn i proszki. Marka ta jest własnością renomowanego koncernu Reckitt, posiadającego w swojej ofercie zakres środków czystości związanych z higieną domową i osobistą.

Produkty Vanish charakteryzują się przede wszystkim skutecznością i innowacyjnymi rozwiązaniami, np. technologią PowerO2 (obecną m.in. w odplamiaczu Vanish Multi Action Pink), która usuwa trudne plamy nawet w niskich temperaturach. Środki czystości Vanish nadają się szczególnie do czyszczenia:

 • dywanów;
 • tapicerki;
 • jedwabiu;
 • wełny (odzież).

Vanish jest dostępny w większości krajów na świecie, w tym wybranych państwach znajdujących się na terenie Europy. Marka ta cieszy się uznaniem wśród klientów, którzy szukają rozwiązań sprawdzonych, skutecznych oraz ekonomicznych.

Historia marki Vanish

Początki historii Vanish sięgają około 1983 roku, został wtedy wprowadzony na rynek przez Projectina Co Ltd – niewielką, szkocką firmę założoną przez Roberta G. Macfarlane'a w Skelmorlie. W 1986 marka została przejęta przez Ecolab, a rok później stała się własnością koncernu Benckiser, który w 1999 roku połączył się z Reckitt & Colman PLC, tworząc Reckitt Benckiser PLC.

Obecnie Vanish oferuje szeroki wybór do usuwania plam z różnorodnych materiałów tekstylnych, w tym również zasłon i dywanów. Reckitt posiada liczne spółki zależne na całym świecie, m.in. RB N.V., właściciela znaków towarowych marki Vanish.

Produkty marki Vanish

Skład produktów Vanish opiera się na specjalnych enzymach i środkach chemicznych, które penetrują włókna tkaniny, a następnie rozkładają i usuwają plamy. W formułach obecne są między innymi:

 • surfaktanty;
 • enzymy proteolityczne;
 • peroksodwusiarczek sodu;
 • kationowe polimery.

Zapewniają skuteczność w pozbywaniu się zabrudzeń zarówno świeżych, jak i zaschniętych. 

W ofercie Vanish znajdują się środki czystości przeznaczone do stosowania na różnych rodzajach tkanin: ubraniach, dywanach, tapicerkach, zasłonach. Mogą być stosowane w pralce, a także przy użyciu ręcznym. Ze względu na różną naturę i specyfikę plam oraz miejsc, w których powstają, produkty Vanish dostępne są w różnych formach:

 • proszkach;
 • płynach;
 • żelach;
 • sprayach.

Wszystkie środki czystości Vanish są testowane pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa użytkowania, aby zapewnić optymalne rezultaty przy minimalnym ryzyku uszkodzenia tkanin.

Odplamiacze Vanish

Oferta Vanish dostępna w drogerii Super-Pharm składa się głównie z różnych rodzajów odplamiaczy, przeznaczonych do usuwania zabrudzeń z odzieży w kolorze:

 • czarnym;
 • białym;
 • kolorowym.

Produkty takie jak odplamiacz Vanish Multi Action Pink i odplamiacz Vanish Multi Action White są przeznaczone do stosowania jako dodatek do prania. Ich niewielka ilość nie tylko wspomaga czyszczenie najtrudniejszych do wywabienia zabrudzeń, ale także przedłuża nowy wygląd tkanin, zapobiega ich farbowaniu się oraz skutecznie eliminuje przykre zapachy. 

W ofercie znajdują się także środki czystości w płynie, m.in. odplamiacz Vanish Oxi Action Pink i odplamiacz Vanish Oxi Action White – to bezchlorowe, bezpieczne w użyciu substancje, które wlewa się do specjalnego zbiornika znajdującego się w pralce. Ich zaletą jest łatwość użycia ze względu na proste dozowanie, wystarczy wykorzystać dozownik w postaci nakrętki. 

Środkiem piorącym, zapewniającym najlepsze rezultaty w przypadku usuwania zabrudzeń najtrudniejszych, takich jak powstałych w wyniku rozlania kawy lub wina, jest odplamiacz Vanish Gold Powergel w żelu. Jego opakowanie zostało wyposażone w końcówkę do pocierania, która pozwala nanieść produkt dokładnie na strefę plamy, aby zwiększyć szansę na pozbycie się jej.

Chusteczki przeciw farbowaniu ubrań Vanish

Specjalistyczne chusteczki przeciw farbowaniu ubrań Vanish Color Protect to artykuł pozwalający upewnić się, że czyszczone ubrania nie zmienią swojego koloru. To szczególnie przydatne podczas wykonywania szybkiego prania, do którego ubrania nie zostały posegregowane (niebieskie jeansy często tracą część barwnika podczas prania w wysokiej temperaturze). Chusteczki wyłapują niepożądane pigmenty znajdujące się w bębnie pralki, a następnie wchłaniają je.

FAQ

Jak stosować odplamiacze Vanish?

Dokładny sposób użycia różni się od rodzaju posiadanego odplamiacza Vanish. W przypadku Vanish Oxi Action (Pink oraz White) należy nanieść około na 20 ml substancji znajdującej się w opakowaniu na plamę, następnie pozostawić ją tam na 10 minut, wetrzeć, a potem wyprać w pralce zgodnie z instrukcjami znajdującymi się metce.

Odplamiacz Vanish – jak stosować w pralce?

Należy postępować zgodnie z instrukcjami producenta zawartymi na opakowaniu produktu, tj. użyć dozownika (nakrętki) wybranego środka piorącego Vanish – wlać do niego 20 ml odplamiacza, a następnie przelać go do specjalnej komory na płyny w pralce. 

Gdzie wlać Vanish do pralki?

W przypadku stosowania produktów Vanish w pralce zaleca się umieścić je w pojemniku wydzielonym na proszek do prania, bezpośrednio przed rozpoczęciem cyklu.