Marka: Velvet

Jak powstała marka Velvet?

Velvet to polski producent wyrobów higienicznych, charakteryzujących się wysoką jakością, wydajnością oraz wytrzymałością. Firma została założona w 1997 roku w Kluczach.

W asortymencie Velvet znajdują się środki czystości jak:

 • papiery toaletowe;
 • chusteczki higieniczne;
 • ręczniki papierowe;
 • płatki i patyczki.

Wyroby Velvet są wytwarzane w sposób nienadużywający natury, z zachowaniem najwyższych standardów produkcji oraz z dbałością o środowisko. Firma angażuje się w działania społeczne i ekologiczne, czego przykładem jest stworzenie programu edukacyjno-grantowego „Velvet. Piątka dla natury” dla szkół.

Działania proekologiczne, które podejmuje Velvet to między innymi:

 • recykling;
 • redukcja odpadów z tworzyw sztucznych;
 • oszczędzanie wody;
 • zmniejszanie emisji gazów cieplarnianych (w tym CO2);
 • ochrona lasów;
 • promowanie zachowań ekologicznych wśród swoich klientów.

To firma z długoletnią historią, której korzenie sięgają 1897 roku. Od tamtego czasu prężnie się rozwija, oferując coraz to nowsze i lepsze rozwiązania, sprawdzające się w każdym gospodarstwie domowym.

Kto założył markę Velvet?

Historia Velvet zaczyna się w 1897 roku. Wtedy Ludwik Mauve, właściciel majątku Klucze, wraz z trzema innymi partnerami biznesowymi postanowił rozpocząć budowę fabryki papieru. Działaniu temu towarzyszyła chęć podboju rynku produktami najwyższej jakości. Cel został osiągnięty, a przedsięwzięcie przyniosło sukces. Wyroby zostały docenione nawet w Paryżu, gdzie uzyskały złoty medal podczas wystaw. 

Historia marki Velvet

W 1997 roku, w setną rocznicę pierwszego zakładu, powstało obecnie znane Velvet. Bogata historia szybko pozwoliła stać się firmie pionierem i gigantem na polskim rynku.

Produkty marki Velvet

W ofercie znajdują się przede wszystkim papiery toaletowe, w tym jedno- i wielowarstwowe w różnych wariantach, a także chusteczki higieniczne: od zwykłych po bardziej wymyślne, np. z dodatkiem aloesu lub innych składników pielęgnujących skórę. Ponadto Velvet zapewnia ręczniki papierowe, charakteryzujące się wysoką odpornością na rozrywanie.

Ręczniki papierowe Velvet

Ręczniki papierowe Velvet dostępne są w różnych rozmiarach i ilościach arkuszy, co pozwala na dopasowanie produktu do indywidualnych potrzeb i zastosowań. Posiadają one odpowiednie atesty i certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo i higieniczność ich użytkowania. Ręcznik papierowy Velvet Turbo nadaje się do przechowywania żywności, a ponadto:

 • ma 3 warstwy;
 • jest wytrzymały;
 • cechuje się dużą chłonnością. 

Wszystkie ręczniki Velvet są przyjazne dla środowiska, dzięki zastosowaniu surowców pochodzących z odnawialnych źródeł i procesom produkcji zgodnym z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Chusteczki higieniczne Velvet

W ofercie marki znajdują się chusteczki z dodatkiem aloesu, witaminy E czy innych składników zapewniających dodatkową ochronę i nawilżenie skóry. Chusteczki higieniczne Velvet Balsam zawierają m.in. ekstrakt z nagietka, który jest znany z właściwości kojących oraz zapobiegających powstawaniu podrażnień.

Są praktycznym rozwiązaniem nie tylko w domu, ale również w:

 • podróży;
 • pracy;
 • trakcie wyjścia wieczornego.

Dostępne są w wielu opakowaniach, dużych i małych. Drobny rozmiar chusteczek higienicznych Velvet Mięta sprawia, że nadają się one do noszenia np. w kieszeni spodni lub torebce.

Papiery toaletowe Velvet

Wyroby Velvet charakteryzują się dużą wytrzymałością i miękkością, co zapewnia maksymalny komfort użytkowania. Są one higieniczne i bezpieczne dla skóry, dzięki czemu można z nich korzystać z pełnym zaufaniem.

Papier toaletowy nawilżany Velvet Rumianek zapewnia dodatkową ochronę oraz łagodzące właściwości. Te są szczególnie ważne dla osób z delikatną, wrażliwą skórą, która wymaga specjalnej pielęgnacji. To produkt:

 • biodegradowalny (da się utylizować go jak papier toaletowy tradycyjny);
 • z dodatkiem ekstraktów nawilżających (rumianek oraz aloes);
 • hipoalergiczny.

FAQ

Velvet papier nawilżany – jak używać?

Papier toaletowy nawilżany Velvet Rumianek należy używać tak samo, jak jego tradycyjny odpowiednik. Jest to wyrób biodegradowalny, który rozpuszcza się podczas kontaktu z wodą.

Velvet – gdzie kupić?

Produkty Velvet są do kupienia w drogerii Super-Pharm – stacjonarnie oraz online. Dostępność poszczególnych towarów można sprawdzić za pomocą zakładki „Sprawdź dostępność w sklepach”.

Papier toaletowy Velvet – czy jest dobry?

Papiery toaletowe Velvet są oceniane przez konsumentów jako dobre. Są wytrzymałe, wydajne oraz miękkie w dotyku. Należy pamiętać, że dobór tego produktu zależy wyłącznie od osobistych preferencji i wrażenia z użytkowania mogą różnić się pomiędzy poszczególnymi nabywcami.