Marka: Versace

Versace: perfumy damskie i męskie

Dla miłośników włoskiego, bogatego stylu Versace uosabia związany z tamtejszym rejonem świata blichtr i luksus. To ikoniczna już marka z historią, stworzona w 1978 roku przez Gianniego Versace, prowadzona obecnie przez jego siostrę, Donatellę i jej męża.

Pierwsza woda perfumowana Versace

W przypadku marki Versace perfumy uzupełniają kolekcje ubrań i dodatków od 1981 roku, kiedy na rynek wszedł pierwszy zapach marki, nazwany imieniem i nazwiskiem głównego projektanta i założyciela marki (po prostu: Gianni Versace). Zapach był bardzo charakterystyczny dla wód perfumowanych tego okresu. Opierał się na benzoesie, mirrze i kadzidle z dodatkiem goździków i mchu dębowego, świetnie uosabiając silną i niezależną, świadomą swojego magnetyzmu kobietę Versace.

Wśród produktów oferowanych przez Versace są też akcesoria do domu i powstają też markowe hotele obrandowane charakterystycznym logo Meduzy, ale to właśnie Versace perfumy są luksusem, którego może zaznać zdecydowanie więcej osób.

Versace perfumy damskie – które warto poznać?

Klasyk z 1981 można powąchać już tylko u wytrawnych kolekcjonerów lub w muzeum, ale marka również współcześnie ma sporo do zaoferowania w swoim zapachowym portfolio. Versace perfumy damskie o nazwie Pour Femme to nowoczesna wersja klasyka. Nie jest ona dosłownym przeniesieniem go w XXI wiek, ale udaną próbą ucieleśnienia nowoczesnej kobiety Versace w wersji zapachowej.

Woda perfumowana Versace Pour Femme jest aromatycznym obrazem zmysłowej Włoszki. Zapach otwiera się soczystą, lekko kwaskowatą guawą, czarną porzeczką i odurzającą wisterią, charakterystyczną dla włoskich domostw. W głębi czuć jaśmin i orchideę (białe kwiaty, typowe dla marki) oraz kwiat lotosu, zaś baza otula nutą drzewa kaszmirowego, cedru z gór Atlas i ciepłym piżmem. Versace perfumy damskie z 2007 roku są nowym klasykiem marki.

Inną ciekawą propozycją, podobnie jak Pour Femme dostępną w drogeriach Super-Pharm jest Versace woda toaletowa Bright Crystal, która zbiera mnóstwo komplementów w internecie i poza nim. Nie bez powodu – jest to olfaktoryczna, wiosenna podróż do Włoch, kiedy zaczynają kwitnąć magnolie i piwonie, dominujące w tej kompozycji. To obraz owocowego śniadania i chłodnego poranka we włoskim ogrodzie i kwiatów, które nagrzewają się w słońcu, oddając powietrzu cały swój aromat.

Versace perfumy męskie – propozycje nie do odrzucenia

Włosi słyną ze sprezzatury – niewymuszonej, lekko niedbałej elegancji, która nie może obejść się bez perfum. Jak przystało na włoską markę, ma ona również propozycje dla mężczyzn. Versace perfumy męskie to przede wszystkim Eros – mocny i charakterystyczny hołd dla greckiego boga miłości.

Inną opcją do powąchania w drogeriach Super-Pharm jest Versace woda toaletowa Blue Jeans, idealna do noszenia na dzień, oparta na akordach lawendy z dodatkiem wanilii i świeżo zgniecionego jałowca. Zapach świetnie pasuje do jasnej, rozpiętej koszuli i jeansów. Ma doskonałe parametry: trzyma się na skórze nawet do ośmiu godzin. Choć powstał w 1994 roku, nie sprawia wrażenia staroświeckiego.

Versace woda toaletowa czy perfumowana?

Niezależnie od tego, czy wybierzemy wodę toaletową czy perfumowana Versace, jedno pozostaje bez zmian: jakość (parametry) kompozycji. Wspomniana wyżej Versace woda toaletowa Blue Jeans czy też Bright Crystal i Eros Pour Femme wibrują na skórze, a jednocześnie mocno się jej trzymają, nie dając zapomnieć o sobie właścicielowi zapachu oraz jego otoczeniu. Versace perfumy docenią osoby, które lubią wyróżniać się nie tylko przez strój, ale i przez swój zapach, dzięki czemu stają się zapamiętywane, zostawiają w towarzystwie swój "ślad".