Marka: Vizir

Jak powstała marka Vizir?

Vizir należy do przedsiębiorstwa Procter & Gamble Company. Jest to amerykańska grupa kapitałowa działająca na międzynarodową skalę. Została założona w 1837 roku przez Williama Proctera (producenta świec) oraz Jamesa Gamble’a (wytwórcy mydła).

Pierwszymi produktami firmy były mydła i świece woskowe. Jednak wraz z rozwojem działalności, oferta poszerzyła się o:

  • artykuły do higieny jamy ustnej,
  • pampersy,
  • kosmetyki do włosów i wiele, wiele innych.

Obecnie przedsiębiorstwo posiada w swoim portfolio kilkadziesiąt marek, w tym również Vizir. Procter & Gamble weszło na polski rynek w 1991 roku. 

Co ciekawe, artykuły Vizir są rozpoznawalne pod tą nazwą jedynie na terenie Europy Środkowej. W Turcji konsumenci znają je pod mianem Alo, a cała reszta świata – Tide.

Produkty Vizir

Procter & Gamble, ze względu na swoją długoletnią tradycję, stara się podtrzymywać standardy dotyczące produkcji. W produkcji opiera się na innowacyjnych rozwiązaniach, nie zapominając przy tym o bezpieczeństwie. Formuły wszystkich artykułów, w tym również te od Vizir, tworzone są przez zespół naukowców, którzy testują każdy składnik pod względem bezpieczeństwa.

W asortymencie Vizir dostępne są różne detergenty do prania, takie jak proszki, płyny czy kapsułki. Ze względu na swoje przeznaczenie składniki w recepturach tych produktów powinny być bezpieczne dla skóry, a także skuteczne w pozbywaniu się zabrudzeń. Dlatego też producent bazuje na wewnętrznych standardach opracowanych przez specjalistów oraz na międzynarodowych regulacjach takich agencji jak WHO, US FDA, UE czy EPA.

Proszek i płyn do prania Vizir

Proszki do prania Vizir podzielone są na dwie główne kategorie: białe i kolorowe pranie. Większość z nich bazuje jednak na technologii Anti-Residue, która zapewnia nieskazitelną czystość ubrań po wyjęciu ich z pralki. Proszek do prania Vizir Color pozwala pozbyć się nawet uporczywych zabrudzeń z takich miejsc jak mankiety czy kołnierzyki. Wykazuje się też skutecznym działaniem w niskich temperaturach.

W ofercie marki dostępne są również płyny do prania, które mogą być stosowane zarówno przy praniu kolorowych, jak i białych rzeczy. Tego typu produkty nadają ubraniom wyjątkowego zapachu. Płyn do prania Vizir Alpine Fresh z dodatkowymi składnikami czyszczącymi zapewnia pielęgnację tkanin i nie pozostawia na nich osadu.

Kapsułki do prania Vizir

Popularnymi artykułami Vizir są kapsułki do prania. Zastępują dwa powszechnie używane środki czyszczące, czyli proszek i płyn. Wystarczy zaledwie jedna kapsułka umieszczona w bębnie pralki, by ubrania były czyste i pachnące.

Klienci mogą znaleźć w Super-Pharm różne rodzaje tego detergentu. Przykładowo, kapsułki do prania Vizir Black przeznaczone są jedynie do czarnych rzeczy. Przywracają im głęboki odcień, dbając przy tym o pielęgnację włókien.

Do pozostałych ubrań można użyć m.in. kapsułek Vizir All-in-1 + Color. Jedna taka kapsułka składa się z trzech osobnych komór (z różnymi składnikami), które podczas prania łączą się po rozpuszczeniu folii. Dzięki temu dbają o czystość, świeży zapach i ochronę kolorów. Mogą być stosowane w niskich temperaturach (np. 20°C).

FAQ:

Vizir – gdzie kupić?

Różnorodne produkty marki Vizir można znaleźć w Super-Pharm. Proszki, płyny i kapsułki do prania są także dostępne na stronie internetowej drogerii.

Vizir żel do prania – jak używać?

Żel do prania to rodzaj detergentu, który zastępuje proszek i płyn do prania. Należy go umieścić w przegrodzie szuflady na proszek. Zawsze warto stosować się do zaleceń producenta. Umieszczone są one na opakowaniu produktu.

Vizir – ile sypać?

Dokładne miarki podane są przez producenta na etykiecie produktu. Mogą dotyczyć standardowego załadowania pralki (4-5kg), dlatego też powinno się proporcjonalnie przełożyć je na wielkość prania.

Jak używać kapsułek do prania Vizir?

Kapsułek nie należy ich rozrywać z folii, ponieważ jest ona rozpuszczalna w wodzie. Zaleca się, aby umieścić 1 kapsułkę w bębnie pralki przed włożeniem ubrań. Jeśli są mocno zabrudzone lub ładowność prania przekracza standardowe 4-5 kg, można użyć 2 kapsułek. Zawsze jednak warto stosować się do zaleceń producenta umieszczonych na opakowaniu.

Vizir płyn do prania – jak stosować?

Płyn do prania należy umieścić w specjalnym miejscu na płyny w szufladzie pralki na detergenty. Precyzyjna ilość produktu podana jest przeważnie przez producenta na opakowaniu. Najlepiej dostosować ją do wielkości prania.