Marka: WaterWipes

Jak powstała marka chusteczek WaterWipes?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów  chusteczek nawilżanych dla noworodków, niemowląt i małych dzieci. Twórca marki WaterWipes, Edward McCloskey, wie o tym doskonale. Gdy urodziła mu się córeczka, używał tych produktów do pielęgnacji jej skóry podczas zmiany pieluszki. Niestety, u dziecka wystąpiły odparzenia, a chusteczki zawierające konserwanty i inne chemiczne substancje mogły jeszcze nasilać ten problem.

Świeżo upieczony tata postanowił więc samodzielnie stworzyć produkt, który idealnie sprawdzi się do pielęgnacji maluszków z podobnymi problemami. Właśnie tak powstały innowacyjne chusteczki WaterWipes bez zbędnych dodatków – nasączone w 99,9% wodą.

Historia marki WaterWipes

Gdy Edward McCloskey postanowił stworzyć swój produkt, rozpoczął współpracę z ekspertami. Minęło kilka lat i dzięki badaniom udało się przygotować recepturę bezpieczną dla wrażliwej skóry nawet najmłodszych dzieci. Dzięki ciężkiej pracy i uporowi założyciela marki oraz naukowców powstały chusteczki nawilżane o najprostszym składzie na świecie.

Siedziba firmy mieści się w Irlandii (w mieście Drogheda), ale marka ma oddziały na całym świecie. W sumie chusteczki nawilżane WaterWipes są dostępne w ponad 50 różnych krajach, także w Polsce.

Marka wciąż pracuje nad doskonaleniem swoich produktów. Gdy wydawało się, że nie można już nic ulepszyć w 2021 r. wprowadziło do sprzedaży nową wersję chusteczek.Są one w 100% biodegradowalne (każda chusteczka ulega biodegradacji w ciągu 12 tygodni), a więc bezpieczne nie tylko dla dziecięcej skóry, ale również dla środowiska. To odpowiedź na potrzeby współczesnego świata.

Produkty WaterWipes – chusteczki nawilżane dla niemowląt i małych dzieci

WaterWipes to chusteczki dla najmłodszych, które nadają się do pielęgnacji delikatnej skóry dzieci i niemowląt już od pierwszych dni życia. Można stosować je także u tych maluchów, które mają odparzenia, alergie, podrażnienia czy AZS. Są dla nich bezpieczne dlatego, że nie zawierają barwników, siarczanów czy aromatów. Są przy tym wytworzone z miękkiej i bardzo przyjemnej w dotyku wiskozy.

WaterWipes to chusteczki nasączane czystą wodą z dodatkiem kropli  ekstraktu owocowego, dzięki czemu bardzo delikatnie, ale przy tym skutecznie oczyszczają i pielęgnują skórę. Nadają się do codziennego stosowania zarówno w domu, jak i w podróży. Co ważne, podczas produkcji firma wykorzystuje 7-stopniowy proces filtrowania wody.

Obecnie w sprzedaży są dostępne dwa rodzaje produktów:

  • WaterWipes BIO – chusteczki dla niemowląt, które w składzie mają jedynie wodę oraz kroplę ekstraktu z nasion grejpfruta, nadają się także do oczyszczania skóry noworodków;
  • WaterWipes BIO Soapberry – chusteczki dla dzieci, które są nasączone dodatkowo ekstraktem z owoców drzewa mydlanego.

Prosty skład chroni naskórek przed alergią czy podrażnieniem. Dzięki swoim właściwościom chusteczki uzyskały pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, a także certyfikaty (m.in. Allergy Society UK).

FAQ

Gdzie kupić WaterWipes?

Chusteczki nasączane w korzystnej cenie kupisz online w drogerii internetowej Super-Pharm. Wystarczy zamówić przesyłkę i wybrać formę dostawy: do domu lub do wybranego sklepu stacjonarnego.

Ile kosztują WaterWipes?

Koszt chusteczek zależy od wielkości opakowania. Standardowo jedna chusteczka kosztuje kilkanaście groszy.

Które chusteczki dla noworodka?

Chusteczki WaterWipes to jedne z najbardziej polecanych produktów tego rodzaju – zarówno przez specjalistów, jak i rodziców. Są bezpieczne dla skóry dziecka oraz dla środowiska, a przy tym skutecznie oczyszczają nawet delikatne okolice ciała. 

Ile chusteczek WaterWipes znajduje się w opakowaniu?

WaterWipes i WaterWipes Soapberry są pakowane po 60 sztuk lub 240 sztuk. Dzięki temu łatwiej wybrać odpowiednią wielkość opakowania w zależności od potrzeb i zużycia.

Jak przechowywać chusteczki Water Wipes?

Producent zaleca, by zużyć całe opakowanie w ciągu miesiąca od otwarcia. Najlepiej przechowywać je szczelnie zamknięte. Jeśli chusteczki trochę wyschną, wystarczy ustawić je zamknięciem do dołu, a woda spłynie i z powrotem je nasączy.

Czy chusteczki WaterWipes można wyrzucać do toalety?

Chociaż to produkt bezpieczny dla środowiska, nie nadaje się do spłukiwania w toalecie. W celu utylizacji wystarczy wyrzucić zużyte chusteczki do śmietnika.

Co wyróżnia chusteczki WaterWipes?

Chusteczki nawilżane WaterWipes mają najprostszy skład na świecie (99,9% wody), liczne certyfikaty i atesty, a przy tym są wykonane z biodegradowalnych włókien wiskozowych. Powstały z myślą o nawet najbardziej wrażliwej skórze.