Marka: Yves Saint Laurent

Historia marki Yves Saint Laurent

Yves Henri Donat Mathieu Saint-Laurent, znany później jako Yves Saint Laurent urodził się 1 sierpnia 1936 roku w mieście Oran w Algierii. Po spędzeniu pierwszych 17 lat życia w ówczesnej francuskiej kolonii postanowił wyjechać do Paryża. Tam też, na początku lat 50. po raz pierwszy pokazał swój talent. Wygrał wtedy konkurs na projekt sukienki. Dzięki temu wzbudził zainteresowanie światka mody, w tym największego jej przedstawiciela, czyli Christiana Diora. Potencjał, jaki przejawiał Yves Saint Laurent, pozwolił mu na angaż w domu mody słynnego projektanta.

Praca u Diora, choć niezwykle prestiżowa, nie była szczytem ambicji młodego kreatora ubrań. Za namową swojego partnera Pierre’a Bergé odszedł z firmy w 1961 roku. Postanowił założyć własną, sygnowaną swoim nazwiskiem (choć w rzeczywistości prowadzili ją obaj). W kolejnych latach zasłynął z niezwykle odważnych projektów, w tym słynnego kobiecego smokingu. Z czasem do portfolio marki doszły również perfumy. Yves Saint Laurent zaprezentował je po raz pierwszy w 1977 roku. Seria Opium, którą wtedy pokazał, istnieje do dzisiaj. W kilku wariantach kupić ją można właśnie w drogerii Super-Pharm.

Z czasem dom mody jednego z największych projektantów XX wieku rozpoczął również sprzedaż kosmetyków do makijażu. Zestawy Yves Saint Laurent Touche Eclat Love Set oraz Touche Eclat, tak jak odzież i zapachy, należą do najwyższej półki dóbr w swojej klasie. Oznaczone charakterystycznym akronimem YSL komplety to sposób na wykonanie zachwycającego makijażu bez potrzeby sięgania po inne produkty. Tak jak perfumy, znajdują się one w ofercie Super-Pharm.

Cenione przez klientki i klientów ubrania i perfumy przyczyniły się do zdobycia światowej sławy przez francuskiego projektanta. Niestety, jemu samemu rozgłos nie służył. Presja oczekiwań w połączeniu z zamiłowaniem do nocnego życia przyczyniła się do sięgnięcia po używki przez Yves’a Saint Laurenta. Mimo problemów tworzył zachwycające rzeczy aż do odejścia na emeryturę w 2002 roku. Po śmierci artysty w 2008 roku marka przeszła w ręce Grupy Gucci należącej do holdingu Kering. Obecnie głównym projektantem firmy jest Anthony Vaccarello.

Kosmetyki marki Yves Saint Laurent

Yves Saint Laurent to symbol luksusu i jakości, któremu dorównuje tylko kilka marek na świecie. Z tego powodu sprawdzają się jako miły dodatek dnia codziennego dla siebie, jak i w charakterze podarunku dla bliskiej osoby. W asortymencie Super-Pharm dostępne są wody perfumowane i toaletowe dla kobiet i mężczyzn, korektory do twarzy oraz zestawy makijażowe.

Yves Saint Laurent perfumy męskie

Różnorodne zapachy wód toaletowych Yves Saint Laurent pozwalają wyrazić swój indywidualny styl. W ofercie coś dla siebie znajdą m.in. miłośnicy energetycznych nut imbiru, cytryny i pieprzu. Taki kosmetyk to również świetna propozycja na spotkanie, na którym warto się wyróżnić. Sprawdzą się np. na pierwszej randce. Gdy jednak wybijanie się z tłumu nie jest istotne, można postawić na lekkie aromaty drzewa, lawendy lub kminku, które zawierają perfumy męskie Yves Saint Laurent La Nuit De L' Homme. Są subtelne także dlatego, że wody toaletowe cechuje mniejsze stężenie olejków eterycznych (w granicach 5-10%) niż perfumowanych.

Yves Saint Laurent perfumy damskie

Mocniejsze od toaletowych wody perfumowane zawierają od 11% do 20% skondensowanego zapachu. Te kosmetyki przypadną do gustu osobom, którym zależy jak najdłuższym utrzymywaniu się zapachu. Intensywność aromatów często równoważy się, mieszając delikatne nuty zapachowe. Przykładem są perfumy damskie Yves Saint Laurent Black Opium Intense, wśród których wyczuć można m.in. jaśmin i pomarańcze. By zapachy nie były jednak zbyt delikatne, perfumiarze francuskiej marki wzbogacają je o aromaty takie jak m.in. porzeczka i piżmo.

Zestawy makijażowe Yves Saint Laurent

Perfumy Yves Saint Laurent są doskonałym uzupełnieniem wyjściowego outfitu i makijażu. Ten ostatni element można wykonać perfekcyjnie dzięki kompletem złożonym np. z pomadki i korektora. Pierwszy kosmetyk pozwala pokryć usta intensywnie czerwonym kolorem. Co ważne, szminka nie rozmazuje się oraz idealnie podkreśla kontur ust przez cały dzień. Dzięki temu nie trzeba poprawiać makijażu. Do tego wargi są optymalnie nawilżone i zyskują blask. Korektor Yves Saint Laurent Touche Eclat Radiant Touch dodatkowo poprawia wygląd, dokładnie pokrywając niedoskonałości i rozświetlając cerę. Dzięki niemu prezentuje się ona także świeżo i zdrowo.

FAQ

Yves Saint Laurent – jak się wymawia?

Obcojęzyczne nazwy bywają trudne do wymówienia dla Polaków, a prym w tym wiodą marki francuskie. W poprawnym ich odczytaniu nie pomaga niestety myląca ortografia. Wiele liter i zbitek czyta się zupełnie inaczej, niż sugeruje pisownia. Przykładem jest właśnie nazwa marki Yves Saint Laurent, którą należy wymawiać jako iw są lorą.

Yves Saint Laurent – gdzie kupić?

Produkty marki Yves Saint Laurent dostępne są w dobrych butikach i drogeriach. Jednym z takich miejsc jest drogeria Super-Pharm. W jej ofercie znajdują się wody toaletowe i perfumowane, korektory do twarzy oraz zestawy do makijażu. W asortymencie sklepu dostępne są komplety złożone z różnych rodzajów kosmetyków. Poszczególne zestawy zawierają takie produkty jak szminka, rozświetlacz, szczoteczka do rzęs, baza pod podkład lub korektor.

Czy perfumy YSL są trwałe?

Tak, perfumy Yves Saint Laurent są trwałe. Zawierają wysokie stężenie olejków eterycznych, co zapewnia im dłuższe utrzymywanie się na skórze.

Gdzie kupić oryginalne perfumy YSL?

Perfumy YSL można kupić w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Oryginalne perfumy YSL znajdują się np. w drogerii Super-Pharm.

Jak sprawdzić czy perfumy YSL są oryginalne?

Aby mieć pewność, że kupujesz oryginalne perfumy YSL, zawsze sprawdź etykietę produktu i opakowanie. Powinny zawierać informacje na temat producenta, składników i daty ważności. Zobacz, czy logo YSL jest wyraźne i czysto wycięte. Powinieneś również sprawdzić, czy zapach jest autentyczny. Oryginalne perfumy YSL mają unikalny, trwały i bogaty zapach.