Marka: Ziaja

Historia powstania marki Ziaja

ZIAJA Ltd Zakład Produkcji Leków sp. z o.o., potocznie znana pod nazwą Ziaja, to polska marka kosmetyków i farmaceutyków. Została założona w 1989 roku przez małżeństwo farmaceutów – Zenona i Aleksandrę Ziajów. Obecnie jest to jedna z popularniejszych firm kosmetycznych na polskim rynku i dynamicznie rozwija się także na tych zagranicznych, a prezes firmy – Zenon Ziaja – zdobywa liczne nagrody. Jak jednak wyglądały początki?

Wszystko zaczęło się od jednego produktu, a konkretnie oliwkowego kremu. Założyciele wyprodukowali go w swoim garażu przy pomocy maszyny do lodów, którą potem Zenon Ziaja samodzielnie przekształcił na maszynę do kremów. Produkt odniósł sukces i do dziś cieszy się popularnością.

Obecnie w asortymencie Ziai można znaleźć ponad tysiąc różnorodnych artykułów. Firma posiada dwa duże zakłady produkcyjne o powierzchni 25 000 m² w ekologicznej strefie na Kaszubach. Na terenie Polski funkcjonuje 14 oddziałów, a firma otwiera kolejne sklepy stacjonarne, także za granicą.

Ziaja – główne wartości marki

Ziaja kreuje swój wizerunek jako marki dbającej o naturalny skład swoich produktów, a przy tym również o pozyskiwanie ich w sposób niezagrażający środowisku. Aż 99% substancji stosowanych w kosmetykach jest pochodzenia naturalnego, firma nie stosuje surowców z roślin modyfikowanych genetycznie, a większość kosmetyków jest również pozbawiona glutenu. Wszystkie składniki charakteryzują się biodegradowalnością, w tym również stosowane filtry UV. Marka zapewnia, że nie są one szkodliwe dla ekosystemów i raf koralowych.

Główną inspiracją do opracowywania nowych receptur jest właśnie natura. Aby działać w zgodzie z nią, Ziaja stawia także na ekologiczne opakowania, które nadają się do recyklingu. Poza tym kosmetyki są łatwo spłukiwane, dzięki czemu można zmniejszyć zużycie wody podczas ich stosowania. Ziaja nie testuje również swoich produktów na zwierzętach.

Troska o planetę to jednak nie wszystko, ponieważ niezwykle ważne jest także dobro klienta. Firma za główny cel stawia sobie tworzenie delikatnych, ale skutecznych formuł. Producenci ograniczyli więc ilość konserwantów, by ich produkty stały się bezpieczniejsze dla skóry i mniej alergiczne.

Produkty Ziaja

Marka zajmuje się produkcją kosmetyków oraz farmaceutyków, w tym leków wydawanych z przepisu lekarza, a także dostępnych bez recepty. Ziaja wyszczególniła w swoim asortymencie dwie linie produktów – Ziaja Med (do problemów skórnych) oraz Ziaja Pro (dla profesjonalnych salonów kosmetycznych).

Wszystkie produkty wytwarzane są na terenie Kaszub w zgodzie ze standardem Good Manufacturing Practice For Medicinal Products (GMP). Przetwórnie mają również dostęp do własnego ujęcia wody pitnej. W zakładach, poza samymi liniami produkcyjnymi, znajdują się również laboratoria, gdzie nowe formuły poddawane są testom i kontroli jakości.

Poza sprawdzonym działaniem i bezpiecznym składem produktów, dla marki liczy się coś jeszcze – odpowiedni design opakowań. Ziaja stawia na stonowaną estetykę i trzyma się konkretnego schematu, dzięki temu opakowania są szybko rozpoznawalne na półkach drogeryjnych.

Produkty do pielęgnacji twarzy Ziaja

W skład asortymentu marki wchodzą różnorodne produkty do pielęgnacji i oczyszczania skóry twarzy. Przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. W Super-Pharm mężczyźni znajdą na przykład zestaw Ziaja Yego XMASS. Poza tym w ofercie dostępne są także różne kremy do twarzy i balsamy do ust oraz kosmetyki do oczyszczania. Zalicza się do nich maseczki, peelingi, żele, pianki do mycia twarzy czy toniki Ziaja Oczyszczanie Liście Manuka oraz Antyoksydacja Jagody Acai.

Kosmetyki do pielęgnacji ciała Ziaja

Dużą część oferty stanowią także artykuły kosmetyczne do pielęgnacji ciała. Wśród nich dostępne są kosmetyki do kąpieli i nawilżania, takie jak np. żel pod prysznic Ziaja Księżycowa Pitaja, a także mleczka do ciała, emulsje, peelingi i mgiełki.

Ziaja zajmuje się również produkcją kremów do opalania, których głównym celem jest ochrona przed promieniami UV. Dlatego też w asortymencie można znaleźć kremy z SPF, ale Ziaja stawia również na preparaty ułatwiające opalanie oraz balsamy po słonecznej kąpieli.

W ofercie Super-Pharm klientki i klienci mogą zaopatrzyć się także w produkty do higieny intymnej, takie jak płyn do higieny intymnej Ziaja Intima z Kwasem Laktobionowym, dostępne są także mydło do ciała, olejki do kąpieli oraz antyperspiranty.

Produkty do włosów Ziaja

W ofercie marki nie brakuje także kosmetyków do pielęgnacji włosów. Choć te produkty nie stanowią tak obszernej części asortymentu, to warto pamiętać o ich dostępności. Zalicza się do nich odżywki do włosów, szampony, maski oraz spraye czy sera. Każdy produkt dostosowany jest do różnych potrzeb (np. na łamliwe końcówki).

Dermokosmetyki Ziaja

W drogeriach Super-Pharm można znaleźć również dermokosmetyki Ziaja. Są to emulsje do ciała, olejki do kąpieli, kremy do stóp, rąk lub twarzy. Marka oferuje także żele, kremy ochronne z filtrem oraz lanolinę.

Kosmetyki dla dzieci Ziaja

Kosmetyki Ziaja dostosowane są nie tylko do potrzeb kobiet i mężczyzn, ale także do skóry dziecięcej, która przeważnie jest bardziej wrażliwa i podatna na podrażnienia. Dlatego też wśród produktów pielęgnacyjnych Ziaja nie brakuje płynów do kąpieli dla dzieci. Dostępne są także żele do mycia i kremy przeciw odparzeniom.

FAQ:

Ziaja – co warto kupić?

Asortyment marki Ziaja jest bogaty i zróżnicowany, dzięki czemu każdy klient znajdzie coś dla siebie. Warto wybierać kosmetyki, które spełniają potrzeby konkretnego typu skóry lub odpowiadają na dany rodzaj problemu (np. przetłuszczanie się cery).

Gdzie kupić produkty Ziaja?

Produkty Ziaja można kupić w sklepach stacjonarnych marki, a także na oficjalnej stronie internetowej. Kosmetyki Ziaja dostępne są także w drogeriach kosmetycznych, takich jak np. Super-Pharm. W tym przypadku również istnieje możliwość zakupu stacjonarnie lub online.

Ziaja – skąd pochodzi?

Ziaja to polska marka kosmetyczna i farmaceutyczna, której siedziba znajduje się obecnie w Gdańsku. Poza tym firma posiada 14 oddziałów na terenie całego kraju oraz 200 sklepów w Polsce i za granicą.

Ziaja – kto jest właścicielem?

Założycielami marki było małżeństwo – Aleksandra i Zenon Ziajowie. Obecnym prezesem przedsiębiorstwa jest jednak Zenon Ziaja. Otrzymał on w 2018 roku nagrodę PRB im. Jana Kulczyka w kategorii SUKCES, a w 2021 roku magazyn Forbes umieścił go na 34 miejscu na liście najbogatszych Polaków.

Ziaja – gdzie produkuje?

Dwa główne zakłady produkcyjne firmy Ziaja znajdują się na Kaszubach w strefie ekologicznej. Są to przetwórnie o powierzchni 25 000 m² z własnym dostępem do ujścia wody pitnej.

Co znaczy Ziaja?

Nazwa marki pochodzi od nazwiska założycieli – Aleksandry i Zenona Ziajów.