Test Menopauza Pro, 1 szt.

test diagnostyczny

Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w sklepach

Test Menopauza Pro, 1 szt. Test Menopauza Pro, 1 szt.
Cena od 9,09 zł Cena regularna 13,99 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 9,09 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w sklepach

Dodaj do ulubionych

Opis produktu

Domowy, kasetkowy TEST MENOPAUZA PRO do samodzielnego oznaczania stężenia hormonu FSH w moczu

TEST MENOPAUZA PRO jest szybkim testem wykrywającym w moczu hormon FSH o stężeniu 25 mlU/ml lub wyższym. Wykonanie badania jest bardzo proste i polega na wprowadzeniu do okienka na płytce testowej 3 kropli moczu i odczytaniu w ciągu 3 minut wyniku badania. Menopauza najczęściej występuje pomiędzy 45 a 55 rokiem życia kobiety. W tym czasie produkcja estrogenów i progesteronu spada, a wzrasta poziom hormonów LH i FSH. Zasada działania testu oparta jest na oznaczaniu podwyższonego poziomu hormonu FSH w moczu kobiety w okresie perimenopauzalnym. TEST MENOPAUZA  PRO jest szybkim testem płytkowym do jakościowego wykrywania w moczu hormonu FSH o stężeniu 25 mlU/ml lub wyższym. Zasada działania testu opiera się na swoistej reakcji immunochemicznej antygen-przeciwciało. Naniesione w procesie produkcji na pasek testowy przeciwciała anty-FSH reagują z hormonem FSH obecnym w moczu.

Czym jest menopauza?

Menopauza oznacza ostatnią miesiączkę w życiu kobiety, po której przez 12 cykli miesięcznych nie pojawiło się krwawienie. To ważne wydarzenie w życiu kobiety, którego datę można określić dopiero po upływie pewnego czasu. Objawy poprzedzające ostatnią miesiączkę występują na 2 – 3 lata wcześniej i trwają kilka lat po menopauzie. Cały ten okres nazywany jest przekwitaniem lub klimakterium. W okresie poprzedzającym menopauzę i 12 miesięcy po jej wystąpieniu (perimenopauza) znaczna część kobiet doświadcza dolegliwości takie jak: uderzenia gorąca, nocne poty, suchość skóry, bolesność stawów i kości, bolesność podczas stosunków płciowych, nawracające infekcje dróg moczowych, epizody nietrzymania moczu, bezsenność, zmęczenie czy depresja, drażliwość, spadek libido. W okresie menopauzy zanikają funkcje rozrodcze – wygasa czynność jajników, co powoduje spadek produkcji żeńskich hormonów płciowych, głównie estrogenów. Jednocześnie w organizmie kobiety zwiększa się produkcja hormonu folikulotropowego FSH. Określenie poziomu hormonu FSH jest pomocne przy diagnozowaniu okresu przekwitania. TEST MENOPAUZA PRO jest szybkim testem wykrywającym w moczu hormon FSH o stężeniu 25 mlU/ml lub wyższym. Wykonanie badania jest bardzo proste i polega na wprowadzeniu do okienka na płytce testowej 3 kropli moczu i odczytaniu w ciągu 3 minut wyniku badania.

FAQ

NA CZYM POLEGA DZIAŁANIE TESTU MENOPAUZA?

Menopauza najczęściej występuje pomiędzy 45 a 55 rokiem życia kobiety. W tym czasie produkcja estrogenów i progesteronu spada, a wzrasta poziom hormonów LH i FSH. Zasada działania testu oparta jest na oznaczaniu podwyższonego poziomu hormonu FSH w moczu kobiety w okresie perimenopauzalnym. TEST MENOPAUZA jest szybkim testem płytkowym do jakościowego wykrywania w moczu hormonu FSH o stężeniu 25 mlU/ml lub wyższym. Zasada działania testu opiera się na swoistej reakcji immunochemicznej antygen-przeciwciało. Naniesione w procesie produkcji na pasek testowy przeciwciała anty-FSH reagują z hormonem FSH obecnym w moczu.

CZY MOŻNA MIEĆ PEWNOŚĆ, ŻE ZA POMOCA TESTU MENOPAUZA UZYSKA SIĘ WIARYGODNE WYNIKI?

Pojawienie się linii kontrolnej C w płytce testowej daje pewność, że test działa prawidłowo i badanie zostało przeprowadzone zgodnie z instrukcją. Jeśli linia kontrolna C nie pojawi się, to należy powtórzyć badanie. W tym celu należy użyć nowy test, ponieważ każdy szybki test jest przeznaczony tylko do jednokrotnego użycia.

CZY STOSOWANE PRODUKTY LECZNICZE I INNE ŚRODKI MEDYCZNE MAJĄ WPŁYW NA WYNIK TESTU?

Nie, nie maja wpływu. Jeśli jednak przyjmowane są jakiekolwiek preparaty hormonalne, to należy to skonsultować się z lekarzem. Stosowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej, karmienie piersią i ciąża mogą mieć wpływ na wynik testu.

CZY MOŻNA PRRZERWAĆ ANTYKONCEPCJĘ HORMONALNĄ PRZY DODATNIM WYNIKU TESTU?

Nie, ponieważ test nie służy do określania dni płodnych. Antykoncepcję należy stosować tak długo, dopóki dodatni wynik testu na menopauzę nie zostanie potwierdzony przez lekarza prowadzącego.

JAK CZUŁY JEST TEST MENOPAUZA PRO?

Za pomocą testu wykrywa się w moczu hormon FSH o stężeniu 25 mlU/ml lub wyższym.

JAK DOKLADNY JEST TEST MENOPAUZA?

Z przeprowadzonych badań klinicznych wynika, że dokładność testu wynosi 100%. Badaniem objęto 250 próbek moczu (85 pozytywnych i 165 negatywnych). Wykazano, że na wynik testu nie wpływa również obecność innych hormonów w moczu: hormon LH (do 1000 mlU/ml), hCG (do 100 lU/ml) i TSH (do 1000 μIU/ml).

CZY ALKOHOL MA WPŁYW NA WYNIK TESTU?

Nie. Stosowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej, karmienie piersią i ciąża mogą mieć wpływ na wynik testu.

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA TEST MENOPAUZA PRO:

  • saszetka z testem kasetkowym
  • instrukcja użycia

 

 

Dodatkowe informacje

Marka
Marka TEST DIAGNOSTYCZNY
Typ produktu
Typ produktu Wyrób medyczny
  • Wygodny odbiór w sklepie
  • Darmowa Dostawa już od 199zł
  • Bezpieczne płatności online
  • 14 dni na zwrot

Opinie klientów

Sortuj według
Wg. oceny (od najwyższej)
Wg. oceny (od najniższej)

Pokaż więcej