gąbka konjac

Gąbka konjac do twarzy - jak jej używać i jakie daje efekty?

Mały, ale bardzo wyjątkowy przedmiot rodem z natury, pomocny w oczyszczaniu twarzy. Mowa o gąbeczce Konjac, która świeci triumfy w internecie. Ale nie każdy wie, w jaki sposób jej używać, jak ją oczyszczać i do jakiej skóry będzie odpowiednia. Znamy odpowiedzi na wszystkie te pytania!

Oczyszczanie twarzy jest jednym z najważniejszych kroków pielęgnacji. Skóra na co dzień narażona jest zarówno na czynniki zewnętrzne, osadzający się na niej pył, cząstki metali i kurz, a także pot i sebum. Oprócz tego nie bez znaczenia są też nieaktywne cząstki pielęgnacji i resztki makijażu.

Nieoczyszczone mogą obciążyć skórę, przyczynić się do powstawania niedoskonałości: krostek lub zaskórników. Ale także – szybszych procesów starzenia się skóry. Obciążona zanieczyszczeniami cera ma większą tendencję do podrażnień i przesuszenia, więc szybciej zarysowują się nie niej zmarszczki. Jak ma się do tego mała lekka gąbeczka, czyli Konjac? Sprawdzamy.

RADA EKSPERTA

Demakijaż i poprawne oczyszczanie skóry to podstawa. Po użyciu  chusteczek do demakijażu lub płynu micelarnego warto spłukać skórę wodą. Można wówczas sięgnąć po żel czy piankę do mycia skóry lub także po gąbeczkę Konjac. Pod warunkiem, że się ją oczyści po użyciu, dokładnie wysuszy (większość z nich jest na sznureczku), można z powodzeniem usuwać nią nadmiar sebum i masować skórę. Nie przesadzałabym jednak z częstotliwością. Warto zobaczyć reakcję skóry. Konjac używany codziennie może jedynie sprawdzić przy bardzo tłustej, grubej skórze. 

- radzi Wiola Kaniewska, kosmetolog z Kliniki Elitea.

Gąbka Konjac - co to?

Pomimo, że nazwa kojarzy się z luksusowym francuskim trunkiem alkoholowym, Konjac z koniakiem ma niewiele wspólnego. Czym jest Konjac? Byliną dziko rosnącą w Azji nazywaną inaczej dziwidłem Riviera. Zawiera bogactwo witamin i minerałów – witaminy młodości: A, C, E, witaminy z grupy B, witaminę D, cynk, fosfor, miedź i żelazo. A także wiele naturalnych składników odżywczych, jak białko, kwas foliowy czy węglowodany. Gąbeczka nie jest więc zwykłą myjką do twarzy, ale przedmiotem, który bardzo dużo wnosi do rutyny pielęgnacyjnej.

Jak działa Konjac? Gąbeczka Konjac ma odczyn zasadowy. Masuje, poprawia mikrokrążenie, stymuluje odnowę komórkową w skórze. Najważniejsze jednak są jej efekty w oczyszczaniu twarzy – usuwa powierzchniowe zanieczyszczenia i zaskórniki. Ponieważ oczyszcza głęboko i wykazuje działanie złuszczające naskórek, można ją polecać jako akcesorium zmniejszające pory i wygładzające naskórek. Efekt po użyciu gąbeczki Konjac? Cera staje się gładsza, promienna, pełna blasku.

Gąbeczka Konjac - jak jej używać?

Jak stosować tę wyjątkową gąbeczkę? Kiedy Konjac jest suchy jest szorstki i sztywna, należy więc najpierw ją namoczyć i odcisnąć z nadmiaru letniej wody. Pod wpływem wody gąbeczka staje się gładka jak aksamit i bardzo przyjemna w dotyku. Następnie kolistymi ruchami, bardzo delikatnie masować twarz lub ciało. Można ją stosować sięgając po samą wodę, albo używając ulubionego żelu do mycia twarzy – to kwestia wyboru i potrzeb skóry. Natomiast sięgając po piankę czy żel do oczyszczania i łącząc taki produkt z gąbeczką, należy nałożyć znacznie mniejszą porcję preparatu. Kosmetyki będą bardziej wydajne dzięki strukturze gąbeczki, więc będą mocniej się pienić.

Po użyciu należy dokładnie spłukać gąbeczkę i odcisnąć. Następnie należy ją powiesić do wyschnięcia. 

Jaką gąbkę Konjac wybrać? 

Szukając gąbeczki Konjac odpowiedniej dla siebie, warto dobrać ją do rodzaju cery oraz wieku.

Skóra mieszana, tłusta oraz trądzikowa polubi się z gąbeczką nasyconą czarnym węglem bambusowym. Jak na przykład KillyS Konjac z Węglem. Dokładnie oczyszcza pory, odświeża skórę i usuwa nadmiar sebum. Przy bardzo tłustej skórze można ją stosować codziennie.  

Do oczyszczania cery naczynkowej lub skórze wrażliwej sprawdzi się Konjac z różową glinką. A przy pielęgnacji cery dojrzałej polecane są gąbki Konjac z ekstraktem z bambusa, jak na przykład Life Konjac Bamboo. Polecana jest ona także do usuwania makijażu. 

Do skóry suchej i odwodnionej polecane są gąbeczki Konjac z aloesem lub żółtą glinką. KillyS Konjac z Aloesem to gąbka do twarzy oczyszcza pory, usuwa makijaż i martwe komórki naskórka, ale nie wysusza twarzy. Nie powoduje uczucia ściągnięcia dzięki zawartości aloesu. Skóra po jej użyciu pozostaje miękka, oczyszczona i matowa.

Następny wpis
Masażer 3D do twarzy - jak go używać i jakie daje efekty? [RADY EKSPERTA] Czytaj więcej