jak rozjaśnić włosy

Jak rozjaśnić włosy w domu? Poradnik krok po kroku

Jak rozjaśniać włosy, aby uzyskać jasny kolor pasm, a jednocześnie ich nie zniszczyć? Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiednich produktów rozjaśniających oraz ich prawidłowe stosowanie. Dzięki kilku radom domowe rozjaśnianie włosów będzie jeszcze łatwiejsze!

Zastanawiasz się, jak rozjaśnić włosy w maksymalnie bezpieczny sposób? Mamy dla Ciebie kilka rad! Przede wszystkim nie należy ponownie rozjaśniać pasm, które były w przeciągu ostatniego miesiąca farbowane. Warto obiektywnie ocenić kondycję włosów, jeszcze przed nałożeniem rozjaśniającego produktu (w szczególności końcówek). Jeszcze na etapie zakupu konieczne jest dostosowanie wybranego kosmetyku do oczekiwanego efektu.

Rozjaśnianie włosów - w domu czy u fryzjera?

Rozjaśnianie włosów u fryzjera bez wątpienia jest najlepszym wyborem, ale jest to dość kosztowny zabieg. Decydując się na rozjaśnienie włosów średniej długości musimy się przygotować na wydatek rzędu około 400 zł. Rozjaśnianie włosów u sprawdzonego fryzjera daje jednak niemal stuprocentową pewność, że kondycja włosów nie pogorszy się znacznie. Jak wyjaśnia nasz ekspert, duże znaczenie ma pH podczas zabiegu rozjaśniania.

RADA EKSPERTA

Podczas rozjaśniania w salonie stosuję kosmetyki, które minimalizują ryzyko uwrażliwienia włókna włosa, aby zapobiec uszkodzeniu struktury mostków dwusiarczkowych. Istotnym elementem procesu, z którym wiąże się utlenianie, jest użycie preparatu o kwasowym pH, by zneutralizować zasadowe środowisko, co pozwoli domknąć łuskę włosa. Zawsze do pielęgnacji wybieram kosmetyki o właściwościach przeciwutleniających

- radzi Radosław Galiński, fryzjer, właściciel krakowskiego salonu Galiński Hair Stylist.

Rozjaśnianie włosów w domu krok po kroku 

Jak bezpiecznie rozjaśnić włosy w domu? Tu musisz liczyć na własne doświadczenie i umiejętności fryzjerskie. Rozjaśnienie włosów z pewnością ułatwią nowoczesne kosmetyki, ale musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach:

 • Zawsze rozjaśniaj włosy suche, najlepiej 2-3 dni po myciu.
 • Przed przystąpieniem do nałożenia farby rozjaśniającej, dokładnie rozczesz pasma i podziel je góra-dół, a następnie te partie podziel na boki, aby łącznie otrzymać cztery niewielkie sekcje włosów.
 • Zmieszaj proszek rozjaśniający z utleniaczem, tak jak w instrukcji producenta.
 • Za pomocą pędzelka nałóż niewielką ilość farby rozjaśniającej na wybrane pasma, najpierw na jedną z dolnych sekcji.
 • Jeśli decydujesz się rozjaśniać włosy globalnie, pamiętaj aby kosmetyk rozjaśniający nie dotykał skóry głowy. Zacznij od odrostów, a następnie mieszankę nałóż na długości pasm.
 • Kolejno farbuj małe partie włosów, przesuwaj się od dołu, przez środek, aż po czubek głowy.
 • Jeśli chcesz rozjaśnić włosy pasemkami, pofarbowane partie zawijaj w folię aluminiową.
 • Nie utrzymuj rozjaśniacza na włosach dłużej niż wskazane jest to na opakowaniu. W połowie czasu sprawdź, czy włosy dobrze się rozjaśniają, a jeśli jesteś zadowolona z efektu, umyj włosy.
 • Zmyj rozjaśniający kosmetyk przy pomocy ulubionego szamponu. Następnie nałóż odżywkę, która ułatwi rozczesanie pasm (najlepiej tę dołączoną do farby). Jeśli pasma są zbyt żółte zastosuj fioletową odżywkę .

Oprócz instrukcji, jak rozjaśnić włosy mamy dla Ciebie także kilka ważnych zasad dotyczących tego, czego NIE WOLNO robić rozjaśniając włosy. 

 • Nie rozjaśniaj włosów, które w krótkim odstępie czasu były farbowane (2-4 tygodnie),
 • Nie sięgaj po rozjaśniacz, jeśli twoje włosy są czarne lub brązowe,
 • Zwróć uwagę na kondycję pasm, nie rozjaśniaj mocno zniszczonych włosów,
 • Nie wydłużaj czasu trzymania produktu na włosach niż ten wskazany na opakowaniu,
 • Zwróć uwagę na to, aby rozjaśniający kosmetyk nie dotykał skóry głowy.

Najlepsze rozjaśniacze do włosów

Które rozjaśniacze do włosów są na tyle skuteczne, by rozjaśnić włosy w domowych warunkach? Do wyboru mamy kosmetyki, które lepiej sprawdzą się do delikatnego pojaśnienia, jak i rozjaśniania całych włosów nawet o 9 tonów. Oto nasi faworyci:

To rozjaśniacz do włosów, który potrafi rozjaśnić pasma aż do 9 poziomów. Dzięki ochronie przeciw żółtym tonom zapewnia piękny, platynowy blond. Jednocześnie dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego dba o nawilżenie włosów i zapobiega ich uszkodzeniu w trakcie rozjaśniania. Nasz zdecydowany ulubieniec w tym zestawieniu. 

Producent obiecuje efekt koloryzacji jak z salonu fryzjerskiego. Zawiera skoncentrowane pigmenty oraz kompleks SalonPlex. W efekcie uzyskany kolor jest trwały, a pasma pozostają wciąż w dobrej kondycji. Rozjaśni włosy o 9 tonów, a najlepiej sprawdzi się na włosach w odcieniu jasnego brązu i ciemnego blondu.

 1. Syoss Lightener 13_5
  rozjaśniacz do włosów
  Cena od 23,99 zł Cena regularna 26,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

Aby rozjaśnić włosy, możemy sięgnąć także o farbę rozjaśniającą. L’Oréal Preference w odcieniu 10.21 Stokholm delikatnie rozjaśni pasma i nada im piękny, chłodny odcień. Świetlisty kolor utrzymywać się będzie przez minimum 8 tygodni. Aktywator połysku zapewnia efekt gładkich i lśniących pasm.

Następny wpis
Trądzik grzybiczy - jakie ma objawy i jak go wyleczyć? [RADY EKSPERTA] Czytaj więcej