Lierac Premium – przełomowa linia w pielęgnacji anti-aging

Lierac Premium – przełomowa linia w pielęgnacji anti-aging

Laboratoira Lierac okrywają na nowo swoją najbardziej kultową linię - PREMIUM. Sercem formuły Premium jest unikalna technologia [F.G.N.] – efekt współpracy Laboratoriów Lierac z grupą ekspertów z zakresu immunologii i biologii komórkowej i owoc ponad 10 letnich badań nad starzeniem komórkowym.

Co to znaczy, że komórki skóry się starzeją? 

Komórki naszej skóry są narażone na różnego rodzaju czynniki, mogące je osłabiać, uszkadzać ale również zmieniać je w komórki starzejące. Proces ten wyjaśnia jeden z ekspertów zaangażowanych w stworzenie nowej gamy Premium:

Komórka starzejąca się to uszkodzona i „zestresowana” komórka, która nie jest już w stanie się dzielić, ale nie umiera. Jest ona znana jako komórka "zombie"

- dr Saadé Kheir, immunolog z Uniwersytetu Paris Cité

Wraz z wiekiem coraz więcej komórek ulega starzeniu, a układ odpornościowy nie działa już tak dobrze i nie jest w stanie ich wyeliminować.

W regeneracji komórek naszej skóry, kluczową rolę odgrywają komórki macierzyste. Jednak podobnie jak wszystkie inne typy komórek, komórki macierzyste również podlegają procesom starzenia - ich podziały, a tym samym ich odnowa ulegają spowolnieniu, co prowadzi do utrudnionej regeneracji tkanek. 

Na szczęście najnowsze badania pokazują, że jesteśmy w stanie skutecznie wspomagać naszą skórę. Potwierdza to Dr Kheir:

Dzięki postępowi naukowemu jesteśmy teraz w stanie działać u źródła starzenia się. Zidentyfikowano kilkadziesiąt czynników. Wśród nich 3 białka przekaźnikowe, które są celem terapeutycznym o dużym znaczeniu w REVERSE AGING.

Jakie białka ma na myśli Dr Kheir?

 1. Białko FOXO ma udowodnione działanie ochronne na komórki macierzyste. Utrzymując ich zdolność do samoodnowy, FOXO zapewnia ciągłą regenerację naskórka. Badania naukowe wykazały, że to białko długowieczności - nazywane przez społeczność naukową "białkiem nieśmiertelności" – jest w szczególności obecne w organizmach stulatków. Niestety, wraz z wiekiem ulega ono dezaktywacji, zaburzając równowagę komórek macierzystych i odnowy komórkowej. Bezpośrednie konsekwencje? Proces odnowy skóry ulega spowolnieniu. Bariera ochronna skóry staje się bardziej krucha. Skóra traci blask i komfort oraz wysusza się. 
 2. Białko GDF-11 jest jednym z kluczowych elementów w odwracaniu procesów starzenia. Pozwala ono komórkom starzejącym się, które gromadzą się we wszystkich warstwach skóry, odzyskać swoją funkcjonalność. Z czasem jednak ilość białka GDF-11 maleje. W rezultacie liczba starzejących się komórek wzrasta, ograniczając syntezę niezbędnych składników i powodując rozprzestrzenianie się starzenia komórek.
 3. NRF-2 to białko przekaźnikowe, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród naukowców. Reguluje ono ekspresję ponad 200 genów, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie komórek i zapobiegają obumieraniu komórek spowodowanym nagromadzeniem się nieefektywnych cząsteczek. Jest obecne we wszystkich typach aktywnych komórek i oddziałuje we wszystkich warstwach skóry. Co więcej odgrywa istotną rolę w wielu procesach: chroni przed stresem oksydacyjnym, oddziałuje na metabolizm białek i lipidów oraz wspomaga funkcje naprawcze. Jednak z wiekiem ulega dezaktywacji, co przyspiesza proces starzenia się skóry.

Co wyróżnia linię kosmetyków anti-aging Lierac PREMIUM?

Serce formuły Premium - Technologia [F.G.N.] to 3 opatentowane składniki aktywne, których działanie zostało ukierunkowane na 3 kluczowe białka przekaźnikowe. Precyzyjne i potwierdzone naukowo działanie zapewnienia regenerację naskórka, zwalczanie starzenia się komórek w skórze właściwej i rewitalizację aktywnych komórek we wszystkich warstwach skóry.

W skład lini Lierac Premium wchodzą:

 • Lierac Premium Cure kuracja odmładzająca do twarzy
 • Lierac Premium przeciwstarzeniowe serum regenerujące
 1. Lierac Premium
  serum do twarzy
  Cena od 353,99 zł Cena regularna 504,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
 • Lierac Premium przeciwstarzeniowy krem pod oczy
 1. Lierac Premium
  krem pod oczy
  Cena od 244,99 zł Cena regularna 348,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
 • Lierac Premium Jedwabisty krem przeciwstarzeniowy
 1. Lierac Premium Jedwabisty
  krem do twarzy
  Cena od 335,99 zł Cena regularna 479,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
 • Lierac Premium bogaty krem przeciwstarzeniowy do twarzy
 1. Lierac Premium Bogaty
  krem do twarzy
  Cena od 335,99 zł Cena regularna 479,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
Udostępnij:

Autor Redakcja Super-Pharm Zobacz profil
Redakcja Super-Pharm składa się z doświadczonych specjalistów i ekspertów, a każdy z nas wnosi do zespołu unikatową wiedzę i doświadczenie. Skupiamy się na dostarczaniu rzetelnych, opartych na badaniach naukowych informacji, aby pomóc naszym czytelnikom w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących pielęgnacji i zdrowia. Dbamy o to, aby nasze artykuły były nie tylko źródłem cennych informacji, ale również inspiracją do zdrowszego i piękniejszego życia.
Następny wpis
Jak przyspieszyć porost włosów? Trycholożka zdradza, co naprawdę działa Czytaj więcej