Micelomania

Micelomania

#micelomania logo

Zmywanie makijażu jest dla Ciebie oczywiste. A co ze zmywaniem zanieczyszczeń?

Zanieczyszczenia środowiska, smog, metale ciężkie - wszystko to szkodzi skórze sprawiając, że ze zdrowej i pełnej blasku staje się ona wrażliwa, kapryśna i zaczerwieniona.

OD ZDROWEJ DO WRAŻLIWEJ SKÓRY

Coraz więcej osób na całym świecie cierpi z powodu wrażliwej skóry. W ciągu ostatnich 10 lat problem ten wzrósł w Europie aż o 7%, a we Francji dotyczy już nawet 59% populacji. Dotychczas marginalizowany zespół skóry wrażliwej doczekał się nawet odpowiedniego rozpoznania oraz oficjalnej definicji Międzynarodowego Forum Badań Świądu (IFSI): wrażliwa skóra jest syndromem definiowanym przez występowanie nieprzyjemnych objawów takich jak: pieczenie, ból, świąd i mrowienie w odpowiedzi na bodźce, które normalnie nie powinny wywoływać takich reakcji. Wrażliwość może dotyczyć skóry wszystkich części ciała, w szczególności twarzy.

JAK ZANIECZYSZCZENIA WPŁYWAJĄ NA SKÓRĘ

Czynniki zewnętrzne jak m.in. promienie UV i zanieczyszczenia generują wolne rodniki. Wzrost ich ilości powoduje stres oksydacyjny. Skóra broni się poprzez detoksykację komórkową, jednak jej możliwości obrony są ograniczone. Po dłuższym kontakcie ze szkodliwymi czynnikami skóra nie jest w stanie dłużej się bronić. Bariera hydrolipidowa zostaje uszkodzona i nie spełnia swojej roli ochronnej. Prowadzi to do odwodnienia (wzrasta TEWL – przeznaskórkowa utrata wody), a skóra absorbuje szkodliwe czynniki zewnętrzne. Procesy te przyczyniają się do utrzymania stresu oksydacyjnego i powstania stanu zapalnego. Skóra staje się jeszcze bardziej wrażliwa i reaktywna. Stres oksydacyjny powoduje szkody na trzech poziomach: DNA, lipidów i białek, co prowadzi w efekcie do zmian w funkcji barierowej, spowolnienia odnowy komórkowej i stanu zapalnego. Zapalenie powoduje liczne dysfunkcje, jak zaczerwienienie czy przedwczesne starzenie się skóry.

ŁAGODNY DLA SKÓRY, BEZLITOSNY DLA ZANIECZYSZCZEŃ

sensibio h2o benefity

Na pomoc przychodzi właściwe i skuteczne oczyszczanie. Płyn micelarny Sensibio H2O to najlepsza odpowiedź na zanieczyszczenia środowiska. Badania przeprowadzone przez Laboratoire Dermatologique Bioderma pokazują, że Sensibio H2O nie ma sobie równych wśród płynów micelarnych - usuwa z powierzchni skóry aż 99% makijażu, 98% pyłów zawieszonych PM 2,5 - PM 1 oraz 78% metali ciężkich.* A przy tym jest łagodny nawet dla wrażliwej skóry. Co stoi za fenomenem Sensibio H2O, który od lat jest płynem micelarnym numer 1 w Polsce?**

serca

GWARANCJA CZYSTEJ SKÓRY DZIĘKI WYSOKO OCZYSZCZONEJ WODZIE

W Sensibio H2O użyta została wysoko oczyszczona woda (HPW), jakiej używa się m.in. przy produkcji leków. Jest ona bezpieczniejsza od kosmetycznej wody destylowanej – nie zawiera endotoksyn, co zmniejsza ryzyko podrażnień skóry. Fizjologiczne pH 5,5 sprawia, że dodatkowo tonizuje skórę.

sensibio h2o

W ZGODZIE Z BIOLOGIĄ SKÓRY DZIĘKI BIOMIMETYCZNYM MICELOM

serca

Micele wewnątrz Sensibio H2O naśladują lipidy obecne w skórze. Dzięki perfekcyjnej harmonii wysokiej jakości miceli ze skórą Sensibio H2O skutecznie ją oczyszcza, nie naruszając przy tym jej bariery ochronnej. Dzięki temu Sensibio H2O jest tolerowany nawet przez wrażliwą, alergiczną i reaktywną skórę.

serca

UKOJENIE I PIELĘGNACJA JUŻ PODCZAS OCZYSZCZANIA – BEZ ZMYWANIA!

Sensibio H2O to tylko 10 składników, z czego aż połowa to składniki pielęgnujące obecne w kremach do twarzy. Właśnie dlatego Sensibio H2O to płyn micelarny, którego nie należy zmywać wodą. Ramnoza koi skórę i zmniejsza jej reaktywność. Mannitol ogranicza ilość wolnych rodników. Fruktooligosacharydy chronią skórę przed szkodliwymi czynnikami i zmniejszają ryzyko nadwrażliwości.

ŁAGODNE OCZYSZCZANIE Z WODĄ

sensibio gel moussant

Dla osób, które nie wyobrażają sobie higieny twarzy bez wody Bioderma stworzyła żel micelarny Sensibo Gel moussant. Tak samo jak płyn, oczyszcza skórę, natychmiastowo ją łagodząc i pielęgnując. Stosowany przez minimum 2 tygodnie podnosi poziom nawilżenia skóry aż o 77%. Można go stosować samodzielnie lub w ramach dwuetapowego oczyszczania w połączeniu z płynem, jak robią to Koreanki.

PIELĘGNACJA WRAŻLIWEJ SKÓRY

Wrażliwa skóra potrzebuje odpowiedniej ochrony jej bariery, dlatego konieczne jest stosowanie odpowiednich kremów, które ograniczą wnikanie czynników drażniących. Specjalnie z myślą o skórze wrażliwej powstały Sensibio Light o lekkiej konsystencji i Sensibio Rich o konsystencji bogatej. Oba zawierają patent ToleridineTM, który przywraca komfort skóry już od pierwszego użycia, a systematycznie stosowany podnosi próg tolerancji skóry. Wszystko po to, aby wrażliwa skóra na nowo odzyskała swoje zdrowie i blask.

bioderma, institut esthederm

* Badania na 12 ochotnikach, CIREC, Francja 2017 oraz badania na 20 ochotnikach, Chiny 2018
** IQVIA, rynek dermokosmetyków w Polsce, kategoria Cleansing, pozycja w latach 2015-2017

naos logo
Artykuł sponsorowany

Następny wpis
Embryolisse – tajemnica pielęgnacji najmodniejszych kobiet świata Czytaj więcej