MIOSTARZENIE CZYLI O ZMARSZCZKACH MIMICZNYCH

MIOSTARZENIE CZYLI O ZMARSZCZKACH MIMICZNYCH

Jako pierwsze na twarzy pojawiają się zmarszczki mimiczne – już około 25 roku życia. Wpływ na to ma fakt, że są wynikiem tysięcy i milionów powtarzających się na naszej twarzy uśmiechów, grymasów, gestów, które nadają jej wyglądowi charakter, a dla nas są narzędziem w komunikowaniu i okazywaniu uczuć, nastrojów…

Dlatego zmarszczki mimiczne często nazywane są zmarszczkami ekspresji a do ich powstania nie przyczynia się bezpośrednio ani słońce, ani grawitacja, ani wolne rodniki. Czyli nawet gdybyśmy mogli odizolować się od zewnętrznych przyczyn powstawania zmarszczek i tak okazałoby się, że pierwsze zmarszczki na naszej twarzy to te spowodowane emocjami - dlatego mówimy o nich np. zmarszczki smutku, lwie zmarszczki, zmarszczki zdziwienia… Powstają tam gdzie na co dzień widać naszą mimikę, w okolicy skroniowej, między brwiami, na czole, wokół ust.

Powodów do powstawania zmarszczek mimicznych jest codziennie niezliczona ilość, ale mechanizm zawsze ten sam. Impuls do ich powstania to powtarzający się w tym samym miejscu skurcz mięśni, który utrwala widoczne na skórze zmiany w jej głębi, w miejscu bezpośrednio nad kurczącym się mięśniem. To jak zagięcie tkaniny lub skóry na ubraniu.

Proces powstawania zmarszczek mimicznych nazywamy MIOSTARZENIEM. Powtarzające się skurcze mięśni mimicznych powodują „stres mechaniczny” włókien kolagenowych i elastynowych. Naprężenia przenoszone są również na fibroblasty (komórki skóry właściwej produkujące włókna podporowe kolagen i elastynę). Przewlekle powtarzalne naprężenia powodują przetrwały skurcz i zmiany fizjologiczne w fibroblastach (powstają tzw. miofibroblasty), które zaczynają wydzielać białka kurczliwe (aktynę i miozynę). Następstwem tych zmian jest powstawanie i pogłębianie zmarszczki, zazwyczaj prostopadłej do kierunku skurczu mięśnia który ją spowodował.

Podsumowując: zmarszczki ekspresyjne nazywane też mimicznymi z dużym prawdopodobieństwem jako pierwsze pojawiają się na naszych twarzach. Ich autorem są nasze emocje i uczucia, oraz… procesy chemiczne pomiędzy neuronami a komórkami mięśni.

Aby temu zapobiegać można ograniczać skurcze komórek mięśniowych. Nowa seria kremów Dermika Expressima bazuje na składnikach, które działają u podstaw tworzenia się zmarszczek mimicznych, aby zmniejszyć liczbę i intensywność skurczy związanych z ekspresją twarzy. Dzięki temu przeciwdziałają produkcji białek kurczliwych – przyczyny powstawania i utrwalania się zmarszczek mimicznych.

To pierwsze na rynku kremy przeciwzmarszczkowe oparte o składniki aktywne, które mają za zadanie zwalczać zmarszczki mimiczne na trzech etapach ich powstawania:

  • generowania przez neurony sygnału inicjującego skurcze mięśni, 
  • wysyłania przez neurony sygnału inicjującego skurcze mięśni, 
  • odbierania przez komórki mięśniowe sygnału, którego zadaniem jest inicjacja skurczu.

Efekty stosowania kremu:

  • redukcji zmarszczek potwierdziło 90% kobiet1
  • poprawę jędrności, elastyczności i napięcia skóry zauważyło 85% kobiet2

Uśmiechnij się! Zmarszczki mimiczne to już nie Twój problem.


____________________________________

1 Na podstawie badań aparaturowych po 4 tygodniach stosowania kremu na dzień

2 Na podstawie badań konsumenckich

Następny wpis
SUPER BLOND. SUPER TREND do samodzielnego osiągnięcia w domu! Czytaj więcej