peeling enzymatyczny jak nalezy uzywac

Peeling enzymatyczny – jak działa i do jakiej cery jest przeznaczony? Ranking TOP 5 najlepszych

Peelingi enzymatyczne na tle innych kosmetyków złuszczających wyróżniają się uniwersalnością – mogą je stosować posiadaczki wszystkich typów cer, nawet wrażliwej. Jak dokładnie działają, kto powinien po nie sięgać i na jakie produkty warto zwrócić uwagę? Zapraszamy na nasz przewodnik po peelingach enzymatycznych.

Na rynku kosmetycznym znajdziemy różne rodzaje peelingów do twarzy. Do najpopularniejszych należą peelingi mechaniczne (grubo i drobnoziarniste), a także peelingi kwasowe. Złuszczające drobinki oraz kwasy niestety nie sprawdzą się na każdej cerze. Wtedy najlepszą opcją są peelingi enzymatyczne, które zapewniają delikatne złuszczenie bez ryzyka podrażnień.

Peeling enzymatyczny – dla jakiej cery?

Najlepszym rozwiązaniem dla kobiet posiadających cerę wrażliwą lub problematyczną (np. trądzikową) są peelingi enzymatyczne, które skutecznie złuszczają naskórek, ale są bardzo delikatne dla skóry. Mogą po nie sięgać zarówno osoby młode, jak i dojrzałe. Peelingi enzymatyczne to uniwersalny wybór dla każdego typu cery, ale przyjmuje się, że najlepiej sprawdzą się u wrażliwców oraz u osób posiadających cerę trądzikową (np. z aktywnymi zmianami ropnymi) i problematyczną. Powinny się nimi zainteresować także osoby o cerze naczynkowej.

RADA EKSPERTA

Peelingi enzymatyczne zaliczane są do peelingów chemicznych, które działają na powierzchni skóry. Są bezpieczne, dlatego głównie rekomenduje się je do stosowania w warunkach domowych. Zalecane są przede wszystkich dla cer wrażliwych skłonnych do podrażnień. Peelingi enzymatyczne można stosować przez cały rok.

Zawarte w peelingach enzymy sprawiają, że dochodzi do przyspieszenia odnowy skóry i złuszczania niepożądanej warstwy rogowej poprzez jej rozpuszczenie. Efekty jakie można uzyskać dzięki peelingom enzymatycznym to przede wszystkim oczyszczone oraz zwężone pory, a także zwiększone nawilżenie oraz rozjaśnienie cery 

– wyjaśnia kosmetolog Alexa Antczak.

Jak działa peeling enzymatyczny? 

Enzymy to substancje pochodzenia naturalnego (głównie roślinnego), które są wykorzystywane do delikatnego złuszczania naskórka. W przypadku peelingu enzymatycznego mówimy o działaniu „w punkt” skupiającym się głównie na martwych komórkach. Enzymy działają tylko na najbardziej zewnętrzne partie skóry, dzięki czemu nie podrażniają cery.

W peelingach możemy znaleźć następujące enzymy:

  • Papaina – pozyskuje się ją z owoców papai, działa złuszczająco i rozjaśniajaco
  • Bromelaina – działa złuszczająco i wygładzająco, pozyskuje się ją z ananasa
  • Ficyna – jest pozyskiwana z miąższu fig, działa o wiele mocniej niż papaina
  • Aktynidyna – pozyskiwana z kiwi, działa złuszczająco
  • Keratolina – enzym pochodzenia biotechnologicznego, ma działanie złuszczające i rozjaśniają
co to jest peeling enzymatyczny i jak działaco to jest peeling enzymatyczny i jak działa

Jak stosować peeling enzymatyczny?

Przed nałożeniem peelingu enzymatycznego należy zadbać o dokładne oczyszczenie twarzy (polecamy dwuetapowe oczyszczanie twarzy). Peeling należy nałożyć równomiernie na twarz niczym maseczkę i pozostawić na skórze przez około 10-15 minut. Nie ma konieczności pocierania produktu na twarzy. Po upływie czasu wskazanego przez producenta, peeling zmywamy wodą lub nawilżonym wacikiem kosmetycznym. Po zabiegu twarz warto przetrzeć tonikiem, a w dalszej kolejności nałożyć ulubione serum oraz krem. Jak często stosować peeling enzymatyczny? Polecana częstotliwość to 1-2 razy w tygodniu.

Zalety peelingu enzymatycznego:

  • Odpowiedni dla każdego typu cery (nawet dla wrażliwej).
  • Bardzo rzadko wywołuje podrażnienia – to najdelikatniejszy kosmetyk złuszczający.
  • Można go stosować przez cały rok.
  • Zmniejsza widoczność porów oraz ilość zaskórników.
  • Nadaje cerze zdrowy blask.

Najlepszy peeling enzymatyczny – TOP 5

Peelingi kosmetyczne znajdziemy w ofercie większości popularnych marek kosmetycznych. Które mają najlepsze składy i zapewniają efekt pięknej cery? Oto 5 najlepszych peelingów enzymatycznych.

  1. Peeling Tołpa Dermo Face Sebio 3 Enzymy

Za jeden z najlepszych peelingów na rynku uważany jest Sebio 3 Enzymy Tołpa, który jest bestsellerowym produktem tej marki. Skutecznie osłabia działanie takich niekorzystnych czynników jak zła dieta, stres czy zanieczyszczenia powietrza. Nie zawiera ani drobinek, ani kwasów AHA, ale dzięki zawartości trzech enzymów skutecznie złuszcza bez konieczności pocierania. Po jego użyciu cera jest gładka i świetlista, a dodatkowym plusem jest mniejsza ilość zaskórników.

  1. Cena promocyjna 17,99 zł Cena regularna 29,99 zł
    Najniższa cena:  18,99 zł najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
  1. Peeling Dermedic Hydrain 3 Hialuro

Pozytywnymi opiniami cieszy się także produkt od Dermedic – peeling enzymatyczny, który bardzo delikatnie usuwa martwy naskórek i sprawdzi się w szczególności u osób posiadających cerę wrażliwą lub suchą. Peeling zawiera kwas hialuronowy, który działa nawilżająco i kojąco. To jeden z bestsellerów w Super-Pharm. 

  1. Cena promocyjna 44,99 zł Cena regularna 59,99 zł
    Najniższa cena:  41,99 zł najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
  1. Peeling  Orientana Kali Musli

Ten peeling enzymatyczny aż w 99 proc. zawiera składniki naturalne. Jest dedykowany osobom posiadającym cerę wrażliwą oraz naczynkową. Peeling oprócz właściwości złuszczających ma działanie łagodzące oraz rozjaśniające przebarwienia.

  1. Cena promocyjna 51,99 zł Cena regularna 59,99 zł
    Najniższa cena:  51,99 zł najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
  1. Peeling Dermica Clean & More

Peeling Dermica to kolejny enzymatyczny peeling, który oferuje dużo więcej niż tylko samo oczyszczanie skóry. Zawiera m.in. inulinę czyli naturalny wyciąg z cykorii, który chroni przed podrażnieniami. Peeling skutecznie złuszcza skórę, a jednocześnie pozostawia ją ukojoną i zregenerowaną.

  1. Cena promocyjna 19,49 zł Cena regularna 31,99 zł
    Najniższa cena:  17,49 zł najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
  1. Peeling OnlyBio Bakuchiol & Skwalan

Dobrymi opiniami cieszy się także Onlybio Bakuchiol&Skwalan, który zawiera cenną papainę. Oprócz tego enzymu w składzie znajdziemy skwalan (działa nawilżająco i odmładzająco) oraz bakuchiol (roślinny zamiennik retinolu). Peeling zatem nie tylko usuwa martwy naskórek, ale także wygładza zmarszczki, poprawia koloryt skóry oraz pozytywnie wpływa na jej elastyczność.


Autor Redakcja Super-Pharm Zobacz profil
Redakcja Super-Pharm składa się z doświadczonych specjalistów i ekspertów, a każdy z nas wnosi do zespołu unikatową wiedzę i doświadczenie. Skupiamy się na dostarczaniu rzetelnych, opartych na badaniach naukowych informacji, aby pomóc naszym czytelnikom w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących pielęgnacji i zdrowia. Dbamy o to, aby nasze artykuły były nie tylko źródłem cennych informacji, ale również inspiracją do zdrowszego i piękniejszego życia.
Wsparcie Merytoryczne Eksperta Redakcja Super-Pharm
Redakcja Super-Pharm składa się z doświadczonych specjalistów i ekspertów, a każdy z nas wnosi do zespołu unikatową wiedzę i doświadczenie. Skupiamy się na dostarczaniu rzetelnych, opartych na badaniach naukowych informacji, aby pomóc naszym czytelnikom w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących pielęgnacji i zdrowia. Dbamy o to, aby nasze artykuły były nie tylko źródłem cennych informacji, ale również inspiracją do zdrowszego i piękniejszego życia.
Następny wpis
Krem do rąk na suche dłonie. Jak wybrać najlepszy? Czytaj więcej