Sesderma zdradza sekrety skutecznej pielęgnacji skóry!

Sesderma zdradza sekrety skutecznej pielęgnacji skóry!

Skóra to pierwsza bariera, która chroni ciało przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Jej niewielka przepuszczalność jest więc z jednej strony zaletą, a z drugiej stanowi główne wyzwanie współczesnej kosmetyki. Aby krem czy serum mogło skutecznie działać musi bowiem przeniknąć przez zewnętrzną warstwę skóry – warstwę rogową.

Nanotechnologia w kosmetykach

Kluczem do przekroczenia bariery skóry jest nanotechnologia. To innowacyjna technika, która dzięki użyciu liposomów pozwala na tworzenie składników w rozmiarze nano. Liposomy działają jako nośniki substancji czynnych w głąb skóry. Są to niezwykle małe cząsteczki, o średnicy 10 do potęgi minus 9 metra. Ich podstawowy skład jest pochodzenia naturalnego - gwarantuje to maksymalne bezpieczeństwo kosmetyków.

Zalety nanotechnologii i liposomów

Zaletą zamknięcia kosmetycznych składników aktywnych w liposomach jest to, że. docierają one tam, gdzie są naprawdę potrzebne – do skóry właściwej. Nanotechnologia pozwala również obniżyć stężenie składnika aktywnego i zminimalizować ryzyko efektów ubocznych, np. podrażnienia.

Substancje aktywne w kosmetykach – jak wybrać odpowiednie?

Sesderma wykorzystuje nanotechnologię, aby we wnętrzu liposomów zamykać różne substancje czynne, takie jak witamina C, retinol czy czynniki wzrostu. Nie ma jednak uniwersalnego składnika, który sprawdzi się przy każdym rodzaju skóry. Wybierając serum czy krem do codziennej pielęgnacji, należy dopasowywać je do indywidualnych potrzeb.

Kosmetyki z witaminą C dodają blasku

Witamina C to znany składnik kremów czy serum o działaniu przeciwstarzeniowym, antyoksydacyjnym i usuwającym przebarwienia. Aby jednak była skuteczna, musi być w stabilnej formie oraz łatwo przyswajana przez naszą skórę. Jej najczęściej stosowana w kosmetykach postać – kwas l-askorbinowy, nie zawsze daje oczekiwane efekty. Dlatego też opracowano 3-O-etylowy kwas askorbinowy - najnowszą generację witaminy C. Ma bardzo trwałą budowę, dzięki czemu łatwo przenika do skóry. Na tej innowacyjnej formie witaminy C opiera się linia C-VIT, która działa antyoksydacyjnie, wspomaga produkcję kolagenu i przede wszystkim – dodaje skórze blasku.

Retinol odmładza bez podrażnień

Retinol, czyli witamina A, kojarzony jest głównie z odmładzaniem i walką ze zmarszczkami, ale jego działanie jest znacznie szersze. Zawdzięczamy mu poprawę jakości skóry (także trądzikowej, z łuszczycą i objawami fotostarzenia), odżywienie skóry, poprawę jej elastyczności czy zmniejszenie widoczności przebarwień. Zanim jednak kupimy kosmetyk z retinolem dokładnie przeczytajmy jego skład, bo pod nazwą „retinol” mogą kryć się różne substancje chemiczne. 3-Retinol System, innowacyjne rozwiązanie zastosowane przez Sesdermę w linii Reti Age , wykorzystuje aż trzy formy witaminy A. Uwalniane stopniowo retinol, retinyl, retinaldehyd pozwalają na osiągnięcie spektakularnych efektów przeciwstarzeniowych. A oprócz tego, co najważniejsze, ograniczają ryzyko podrażnień, nawet u osób, które wcześniej nie stosowały produktów z retinolem.

Ujędrniające czynniki wzrostu

Czynniki wzrostu to występujące naturalnie w naszym ciele białka, które ujędrniają skórę oraz poprawiają jej elastyczność, a w efekcie – widocznie odmładzają. Sprawdzają się zarówno jako broń w walce z objawami fotostarzenia, ale także w terapii blizn, rozstępów, przebarwień. Najlepiej sięgać po te dermokosmetyki, w których składzie znajdziemy czynniki wzrostu pozyskiwane w procesie biotechnologicznym z roślin, ponieważ mają one niski poziom endotoksyn, a to oznacza mniejsze ryzyko podrażnienia. Właśnie takie czynniki wzrostu wykorzystuje linia Factor G Renew od laboratorium Sesderma. Badania wykazały, że ich aplikacja zwiększa syntezę kolagenu nawet o 86%, i elastyny aż do 76% - a to daje doskonały efekt przeciwstarzeniowy.

Czy można łączyć różne linie kosmetyków?

Planując codzienną pielęgnację nie musimy jednak ograniczać się do jednej linii kosmetyków. Dermokosmetyki Sesderma są stworzone tak, aby można było łączyć krem, serum czy krem pod oczy z różnych gam. Pozwala to na indywidualne dopasowanie pielęgnacji do potrzeb skóry. Ale to nie wszystko! Umiejętnie dobierając kosmetyki, zwielokrotniamy rezultaty ich działania. To tak zwany efekt synergii. Przykładowo, jeśli chcemy odmłodzić skórę, warto sięgnąć po krem Daeses. Dzięki zawartości DMAE zapewni ono natychmiastowy efekt liftingu. Jeśli dobierzemy do niego serum Factor G Renew z czynnikami wzrostu, dodatkowo damy skórze impuls do długofalowej przebudowy i odmłodzenia.

W jakiej kolejności stosować kosmetyki?

  1. Pierwszy krok w codziennej pielęgnacji to oczyszczanie skóry. Myjący pienisty krem bez mydła nie tylko skutecznie usunie zanieczyszczenia i makijaż, ale także przygotuje skórę do aplikacji produktów pielęgnacyjnych.
  2. Następnie warto nałożyć serum. Jest bardziej skoncentrowane niż krem i działa intensywniej. Co więcej, w duecie z kremem daje efekt okluzji, czyli powłoki, która ułatwia przenikanie substancji czynnych w głąb skóry.
  3. Kolejny krok to krem na kontur oczu – tak, skóra w tej okolicy ma inne cechy i wymaga specjalnego traktowania. Powinien być nakładany pod oczy oraz na nieruchomą część powieki, po nałożeniu serum, ale przed kremem do twarzy.
  4. Krem lub krem-żel – konsystencję należy dobrać w zależności od typu cery i oraz jej tendencji do przetłuszczania. Ich podstawową funkcją jest nawilżenie i odżywienie skóry.
  5. Ostatnim krokiem w pielęgnacji skóry przez cały rok (nie tylko w lecie!) powinien być krem z filtrem SPF. Fotoprotektor Repaskin ochroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i pomoże zapobiegać fotostarzeniu. Ten etap stosujemy tylko na dzień.
Artykuł sponsorowany przez markę Sesderma
Następny wpis
JAK SMOG WPŁYWA NA TWOJĄ SKÓRĘ Czytaj więcej