micro french

SUPERTRENDY: micro french, czyli najmodniejsza stylizacja paznokci na wiosnę 2023

Nie umiesz zapuścić długich paznokci, choć bardzo się starasz? Teraz już nie musisz! Najmodniejsze paznokcie to te krótkie z delikatnymi zdobieniami.

Wszystko wskazuje na to, że w 2023 roku najbardziej pożądane paznokcie to te… krótkie. Jak podaje Pinterest – w ubiegłym roku fraza „krótkie paznokcie” była wyszukiwania aż o 80% częściej. Ale naprawdę imponujący wzrost wyszukiwań dotyczył zapytania „mikro french”, czyli nowoczesnej wersji francuskiego manicure z bardzo cienką linią. Użytkownicy Pinteresta szukali ich aż o 235% częściej!

Ten artykuł jest częścią katalogu SUPERTRENDY by Super-Pharm, w którym znajdziesz 18 najważniejszych trendów na wisonę i lato. Katalog znajdziesz w naszych drogeriach stacjonarnych. Możesz obejrzeć go także w wersji elektronicznej TUTAJ.

OKIEM EKSPERTA

Od dłuższego czasu w moim salonie obserwuję zyskujący na popularności trend na naturalne, krótkie paznokcie. Klientki coraz częściej decydują się na paznokcie z efektem Lip Gloss - czyli proste kształty z dużą uwagą na idealnie przygotowana płytkę i wycięte skórki. Popularne są przede wszystkim minimalistyczne zdobienia w tym oczywiście Micro French. Aby wykonać taką stylizację paznokci w domu wystarczy uzbroić się w cieniutki pędzelek i odrobine cierpliwości. Wybieramy kolor, którym chcemy wykonać zdobienie i jednym pewnym pociągnięciem pędzelka malujemy cieką linię przy samej końcówce paznokcia. Zdobienie można wykonać białym lakierem, bo klasyka obroni się zawsze. Polecam jednak także inne opcje kolorystyczne np. kontrastową czerń lub delikatne, pastelowe odcienie idealne na wiosnę. Tego typu zdobienie jest dość uniwersalne, więc sprawdza się zarówno na bardzo krótkiej, jak i nieco dłuższej płytce.  

- Sofia Sawczuk, właścicielka salonu Beauty Concept w Warszawie, szkoleniowiec oraz stylistka paznokci.

 

Subtelne zdobienia

W trendach na wiosnę i lato są paznokcie jednokolorowe lub z bardzo subtelnym zdobieniem, jak właśnie micro french. Ta stylizacja paznokci nie wymaga większych zdolności i bez większego problemu można wykonać ją samodzielnie. Wystarczy, że na koniuszkach paznokci namalujesz bardzo cienką linię. Wcale nie musi to być biel. Bardzo modny jest również french manicure w kolorowej odsłonie. Taka stylizacja paznokci jest zarazem klasyczna i elegancka, ale jednocześnie nowoczesna. To lubimy!

Stwórz micro french w swoim domu!

 1. Neonail
  hybrydowy lakier do paznokci
  Cena od 25,99 zł Cena regularna 36,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
 1. Semilac One Step Hybrid
  hybrydowy lakier do paznokci
  Cena od 33,99 zł Cena regularna 44,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
 1. Neonail LED ECO3
  lampa LED
  Cena od 69,99 zł Cena regularna 99,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
Następny wpis
SUPERTRENDY: sexual wellness Czytaj więcej