Marka: Ducray

Dermokosmetyki Ducray

Marka Ducray to naturalna kuracja przeciw wypadaniu włosów i trądzikowi

 

Od blisko 70 lat francuska firma farmaceutyczna Pierre Fabre Laboratories Dermo-Cosmetique zajmuje się tworzeniem unikalnych roślinnych formuł dermokosmetyków zarówno dla niemowląt, dzieci, jaki i dla dorosłych. Utworzona w 1951 r. przez botanika, farmaceutę, a przede wszystkim wielkiego wizjonera – Pierre’a Fabre, ma dziś swoje oddziały w 47 krajach (w tym również w Polsce), a jej – stworzone w trosce o zdrowie skóry i włosów – delikatne dermokosmetyki dystrybuowane są aż do 132 państw.

Pierre Fabre doskonale zdawał sobie sprawę, że tylko natura jest w stanie zapewnić zdrowie i piękno skóry oraz włosów. W jego największej na świecie niezależnej kolekcji botanicznej zdeponowanych jest ok. 15 tys. próbek roślinnych. Wykorzystywane są one do badań nad ulepszaniem już istniejących unikalnych preparatów, jak i do tworzenia nowych.

 

Zdrowe włosy i skóra – czego jeszcze trzeba do szczęścia?

Pierre Fabre (1926–2016) zawsze świetnie rozumiał, że jedwabista skóra i utrzymane w świetnej kondycji, piękne włosy stanowią nie tylko o lepszym poczuciu własnej wartości, ale już sama świadomość ich posiadania sprzyja wrażeniu osobistego szczęścia. Kultywowanie m.in. tej wizji przyczyniło się przez lata do tak ogromnego sukcesu Pierre Fabre Laboratories Dermo-Cosmetique.

Od samego początku swoje działalności firma łączy biegłą znajomość składników roślinnych, naturalnych, prozdrowotnych metod produkcyjnych z imponującą wiedzą z dziedziny dermatologii i farmacji, tworząc wiele innowacyjnych linii dermokosmetycznych produktów.

Lata doświadczeń i badań naukowych, łączących innowacyjne technologie z naturalnym pochodzeniem składników, przyczyniły się do osiągnięcia mistrzowskiego kunsztu w tworzeniu unikalnych na skalę światową preparatów. Lecz produkty Pierre’a Fabre to nie tylko dermokosmetyki, ale również leki, dostępne na całym świecie, zarówno na receptę, jak i bez niej.

 

Unikalne dermokosmetyki w aptece tuż za rogiem

Firma Pierre Fabre Laboratories Dermo-Cosmetique pojawiła się w naszym kraju w 2000 r. (jej oddział znajduje się w Warszawie). Wtedy to w polskich aptekach zagościły pierwsze dwa produkty marki: Eau Thermale Avène i Ducray. W kolejnych latach dostępne były już wszystkie pozostałe: A-Derma, Klorane, Galénic, Elancyl, Rene Furterer i Dexeryl.

 

Kosmetyki Ducray zalecane przez lekarzy

Marka Ducray – jako jedna z nielicznych wśród dermokosmetyków, jest szeroko doceniana nie tylko przez konsumentów, ale także pracowników służby zdrowia. Dzięki wyjątkowo rygorystycznym badaniom, jakim podlegają preparaty firmy Pierre’a Fabre na każdym etapie produkcji (począwszy od badań laboratoryjnych in vitro, ex vivo czy skin model tests, na dogłębnej analizie działania już istniejących produktów skończywszy), gwarantującym od lat niezmiennie doskonałą jakość, cieszą się one zasłużonym uznaniem lekarzy i farmaceutów na całym świecie. Preparaty Ducray, jak zresztą wszystkie wiodące marki Pierre’a Fabre, powstają w pełnej zgodności z Kartą rozwoju i bezpieczeństwa, a ich aktywne składniki dobierane są pod czujnym okiem naukowców i specjalistów. Rygorystycznie przestrzegany jest pełen zakres badań klinicznych, prowadzonych pod nadzorem specjalistów w dziedzinie dermatologii. Etap testów (m.in. testów toksykologicznych), którym poddawane są poszczególne składniki każdego preparatu, może trwać nawet 2 lata, nim produkt finalny trafi do szerszej dystrybucji.

 

Walka z wypadaniem włosów i trądzikiem

 Ducray jest marką, oferującą preparaty do pielęgnacji twarzy i włosów. Należą do nich:

  • Ducray szampon Anaphase+,
  • Seria Ducray Keracnyl.

 

Ducray szampon Anaphase+ to produkt stosowany jako uzupełnienie kuracji przeciw wypadaniu włosów. Jest też zalecany dla włosów tłustych, delikatnych i z łupieżem. Głównym jego składnikiem jest Monolaurin®. Opóźnia on wypadanie włosów oraz dodaje im objętości. Szampon Ducray Anaphase+ zawiera ponadto specjalną formułę z kompleksem witaminowym, która dostarcza włosom składników odżywczych, niezbędnych do ich silnego wzrostu, sprawiając, że stają się mocniejsze. Jest to szczególnie przydatne przy włosach bardzo osłabionych i zniszczonych – szampon przywraca ich wytrzymałość i dodaje gęstości.

 

Seria Ducray Keracnyl – to dermo kosmetyki przeznaczone dla osób, których problemem jest trądzik pospolity. Jedynie odpowiednia pielęgnacja trądzikowej skóry zapewnia sukces w leczeniu tej przypadłości, zapobiega też jej nawrotom.

W skład Serii Ducray Keracnyl wchodzą:

– krem nawilżający Ducray Keracnyl Repair,

– Keracnyl PP – krem kojący przeciw niedoskonałościom,

– krem Control,

– serum,

– maseczka o potrójnym działaniu,

– żel do mycia ciała i twarzy,

– balsam do ust,

– kryjący korektor w sztyfcie.

Wszystkie te produkty zawierają specjalny składnik nowej generacji, który działa na bakterie odpowiedzialne za powstawanie zmian trądzikowych – Myrtacine® (niszczy on biofilm bakterii Propionibacterium acnes, jednej z głównych przyczyn powstawania zmian trądzikowych).

 

Ducray to jedna z marek firmy Pierre Fabre Dermocosmétique, która produkuje dermokosmetyki do pielęgnacji twarzy oraz włosów. Wszystkie produkty marki Ducray są opracowane i produkowane zgodnie z Kartą rozwoju i bezpieczeństwa, która jest gwarancją dla lekarzy, farmaceutów oraz konsumentów, że produkty są skuteczne i dobrze tolerowane przez skórę, a ich wysoka jakość nie zmienia się.

Składniki aktywne kosmetyków Ducray są dobierane przy współpracy z naukowcami, na podstawie dogłębnych, fizjologicznych i biologicznych analiz ich działania. Skład produktów opracowywany jest przez Centrum Badań Pierre Fabre lub na podstawie wyjątkowo rygorystycznych badań laboratoryjnych typu in vitro, ex vivo, skin model tests.

Ducray – rygorystyczne normy jakości

W szczególności przestrzegany jest pełny program badań klinicznych, w tym badania in vitro oraz badania prowadzone pod nadzorem dermatologów. Testom toksykologicznym poddawane są najpierw poszczególne składniki aktywne, a następnie już gotowy produkt. To sprawia, że program oceny może trwać nawet 2 lata.

Laboratoria Dermatologiczne Ducray, dzięki wykonanym badaniom na rzecz zdrowia skóry oraz włosów oferują preparaty dostosowane do szczególnych potrzeb pacjenta. Skuteczność i bardzo wysoka tolerancja dermokosmetyków, zostały potwierdzone badaniami klinicznymi. Marka oferuje szampony do włosów wypadających, z łupieżem, tłustych lub delikatnych. Wśród produktów znaleźć też można serie do pielęgnacji skóry z przebarwieniami, skłonnej do trądziku, wrażliwej, bardzo suchej i z problemami związanymi z egzemą.

Ducray szampon Anaphase+

Na szczególną uwagę zasługuje szampon Ducray Anaphase+, który stanowi uzupełnienie kuracji przeciw wypadaniu włosów. Zawiera specjalną formułę z kompleksem witaminowym, który dostarcza składników odżywczych niezbędnych do wzrostu mocnych włosów. Składnikiem szamponu jest Monolaurin, który opóźnia ich wypadanie i dodaje objętości. Szampon Ducray Anaphase+ jest także doskonale dostosowany do potrzeb włosów pozbawionych witalności i zmęczonych, ponieważ przywraca im gęstość oraz wytrzymałość.

Seria Ducray Keracnyl

Odpowiednia pielęgnacja skóry trądzikowej ma wielkie znaczenie zarówno w leczeniu, jak i zapobieganiu tworzenia się kolejnych zmian. Seria Ducray Keracnyl została opracowana z myślą o osobach borykających się z problemem trądziku pospolitego. W jej skład wchodzi nawilżający krem Ducray Keracnyl Repair, krem kojący przeciw niedoskonałościom Keracnyl PP, serum, krem Control, maseczka o potrójnym działaniu, żel do mycia twarzy i ciała, balsam do ust oraz kryjący korektor w sztyfcie. Produkty zawierają Myrtacine – składnik działający na bakterie odpowiedzialne za powstawanie zmian trądzikowych.

W przypadku kosmetyków marki Ducray cena zdecydowanie odpowiada jakości produktów. Dla specjalistów Ducray opinie użytkowników mają niebagatelne znaczenie dla nieustannego ulepszania składów i działania kosmetyków.