Marka: Emolium

Historia marki Emolium

Emolium to jedna z najbardziej znanych marek dermokosmetycznych, obecnych na rynku już od kilkudziesięciu lat. W trakcie tego czasu Emolium zdążyło zyskać rozpoznawalność w segmencie preparatów dla osób z różnymi problemami skórnymi. Misją marki jest dbanie o potrzeby skóry wrażliwej i wymagającej. Dlatego stale się rozwija i poszerza ofertę produktową o specjalistyczne kosmetyki wspomagające leczenie objawów AZS czy innych dolegliwości.

Produkty marki Emolium

Marka Emolium produkuje dermokosmetyki, które bazują na emolientach, czyli substancjach o działaniu zmiękczającym, natłuszczającym, nawilżającym, a także regeneracyjnym. W portfolio marki znajduje się kilka linii produktowych, które odpowiadają na odmienne problemy skórne.

 

Emolium posiada serie z kosmetykami do pielęgnacji skóry alergicznej, przesuszającej się, a także atopowej (zarówno w okresie remisji, jak i uporczywego świądu). Oprócz tego marka Emolium produkuje preparaty odpowiednie dla suchej i szorstkiej skóry diabetyków. W ramach poszczególnych linii kosmetyków można znaleźć produkty z czterech kategorii. Mowa tu o preparatach Emolium do kąpieli, a także pielęgnacji twarzy, ciała oraz włosów i skóry głowy.

 

Do tworzenia kosmetyków Emolium zaangażowano pediatrów i dermatologów. Dzięki temu powstały hipoalergiczne formuły, które są bezpieczne dla dorosłych oraz dzieci od 1. dnia życia. Z tego względu wyroby Emolium rekomendowane są przez Polskie Towarzystwo Pediatryczne.

Emolium – emulsja do kąpieli, olejek i żel do mycia

Wśród kosmetyków marki jednym z najpopularniejszych jest emulsja do kąpieli Emolium. Ten wyrób zapewnia skórze nawilżenie, a także odbudowę oraz wzmocnienie naturalnej bariery hydrolipidowej. Kosmetyk można stosować w codziennej pielęgnacji przesuszonej i wrażliwej skóry.

 

Aby pielęgnacja ciała mogła przebiegać kompleksowo, powstało jeszcze kilka innych produktów firmy. Żel do mycia lub olejek do kąpieli Emolium Dermocare są w stanie natłuścić naskórek i przywrócić jego miękkość, zredukować szorstkość skóry czy załagodzić uporczywy świąd. Odpowiednie dobranie produktu do problemu skórnego może zapewnić odczuwalną ulgę.

Emolium – krem do twarzy

W ofercie Super-Pharm można znaleźć również produkty do pielęgnacji skóry twarzy od Emolium. Kremy stanowią flagowe artykuły tej kategorii. Dostępne są wśród nich preparaty zarówno na dzień, jak i na noc. Każdy ma nieco inne przeznaczenie. Jedne produkty są stworzone z myślą o alergicznej skórze, a drugie mają służyć posiadaczom skłonnej do egzemy cery atopowej lub dojrzałej i przesuszonej.

 

Na niepogodę sprawdzi się krem na wiatr i mróz Emolium Dermocare. Stosowanie tego typu wyrobu sprawi, że kontakt z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi będzie dla wrażliwej skóry mniej uciążliwy.

Emolium – szampon i produkty do pielęgnacji skóry głowy

Na sklepowych półkach dostępne są też preparaty do pielęgnacji włosów i skóry głowy marki. Do najpopularniejszych dermokosmetyków z tej kategorii należą szampon nawilżający oraz emulsja na suchy skalp Emolium Dermocare.

 

Oprócz nich w pielęgnacji skóry głowy sprawdzają się również żel Emolium na ciemieniuchę lub preparat Emolium 3w1. Ten ostatni może pełnić zarówno funkcję płynu do kąpieli, jak i żelu do mycia oraz szamponu.

Emolium – produkty do pielęgnacji ciała

Oferta Super-Pharm zawiera też różne produkty służące pielęgnacji ciała od Emolium. Balsam, regenerująca emulsja, nawilżająca oliwka czy krem przeciw odparzeniom to tylko niektóre z nich. Emolium produkuje również intensywnie odżywiające kremy do zrogowaciałej skóry stóp oraz delikatnych dłoni.

 

Wśród wyrobów marki można znaleźć specjalistyczny preparat Emolium CICA. Jego formuła tworzy warstwę ochronną, która dobrze sprawdza się w przypadku skóry podatnej na uszkodzenia, a także podrażnionej przez zabiegi kosmetyczne lub wykonywanie tatuażu.

FAQ

Czy Emolium jest dobre?

Emolium produkuje dermokosmetyki, których działanie zostało potwierdzone dermatologicznie. Stosowanie wyrobów Emolium rekomenduje Polskie Towarzystwo Pediatryczne.

Czy można stosować Emolium w ciąży?

Emolium można stosować w ciąży. Składy kosmetyków Emolium są przebadane dermatologicznie i nie zawierają szkodliwych substancji. Delikatne oraz hipoalergiczne formuły sprawiają, że wyrobów Emolium można używać nawet do pielęgnacji skóry niemowląt.

Co to jest Emolium?

Emolium to marka, która produkuje specjalistyczne dermokosmetyki przeznaczone dla osób zmagających się z suchą, wrażliwą, alergiczną lub atopową skórą. Wyroby Emolium są bezpieczne dla dorosłych, dzieci oraz niemowląt.

Czy Emolium wysusza skórę?

Produkty Emolium nie wysuszają skóry, ponieważ zawierają składniki nawilżające, natłuszczające oraz regenerujące naskórek. Dermokosmetyki Emolium sprawdzają się w pielęgnacji wymagającej skóry atopowej, alergicznej i wrażliwej.

Czy Emolium testuje na zwierzętach?

Emolium nie testuje na zwierzętach. Marka stawia na naturalne rozwiązania, które są dobre zarówno dla użytkowników kosmetyków, jak i środowiska.

Gdzie można kupić Emolium?

Produkty Emolium można kupić na stronie producenta, a także w niektórych aptekach i drogeriach. Dermokosmetyki Emolium dostępne są m.in. w Super-Pharm.

Jakie kosmetyki Emolium dla noworodka?

Do pielęgnacji noworodka można użyć emulsji, kremów do twarzy oraz balsamów przeciw odparzeniom, które posiadają oznaczenie dotyczące bezpiecznego użytkowania od 1. dnia życia.

Czy Emolium można myć twarz?

Wśród produktów Emolium znajduje się nawilżająca emulsja micelarna do mycia twarzy. Kosmetyk skutecznie pochłania zanieczyszczenia, makijaż i sebum.

Czy Emolium trzeba spłukiwać?

Emulsji oraz kremów Emolium nie trzeba zmywać. Z ciała trzeba spłukiwać tylko żele do mycia.