Marka: Urgo

Urgo – historia firmy

Marka Urgo powstała w 1958 roku, a jej założycielem był farmaceuta Jean Le Lous. Mężczyzna podczas pracy przy wojsku nieustannie doświadczał niedoborów w opatrunkach i postanowił stworzyć firmę, która uzupełni tę lukę na rynku. Jego syn, Hervé Le Lous, w późniejszych latach nadał przedsiębiorstwu nowego wymiaru i uruchomił laboratorium.

Marka w latach 90. XX wieku przejęła kilka innych firm i mocno rozwinęła się w produkcji suplementów diety. Na początku bieżącego wieku firma zajęła się opatrunkami medycznymi, które służą m.in. do pielęgnacji odleżyn czy stopy cukrzycowej.

Aktualnie produkty Urgo sprzedaje się w ponad 70 krajach na całym świecie. Francuska marka kieruje się innowacyjnymi rozwiązaniami i bazuje na wiedzy doświadczonych naukowców. Do dziś przedsiębiorstwo pozostaje firmą rodzinną, nad którą pieczę sprawują obecnie synowie Hervé Le Lous’a. W latach 2020-2030 na same badania przeznaczą oni 300 milionów euro.

Produkty marki Urgo

Produkty Urgo mają na celu zarówno leczenie chorób przewlekłych, jak i pomaganie w chwilowych urazach lub schorzeniach. Marka stawia na nowoczesne rozwiązania i angażuje się w projekty takie jak GENESIS, który w przyszłości ma poskutkować produkcją sztucznej skóry. W asortymencie przedsiębiorstwa znajdują się rzeczy i dla niemowlaków, i dla dorosłych.

Opatrunki i plastry Urgo

Opatrunki sterylne Urgo Oparzenia i Rany Powierzchniowe mogą przyczyniać się do niwelowania bólu i przyspieszać gojenie. Dzięki siateczce lipidowo-koloidowej płyny wydostające się z ciała zmieniają się w żel. Miękka gaza przepuszcza powietrze i pozwala skórze oddychać.

Przed wyjazdem na wakacje lub podczas uzupełniania domowej apteczki wiele osób decyduje się na zestaw plastrów opatrunkowych Urgo Plaster Waterproof. Niewielkie elementy służą do zabezpieczania delikatnych skaleczeń i otarć. Chronią rany przed bakteriami i innymi zanieczyszczeniami. Mają roztwór antyseptyczny.

Żele Urgo

Przykładem produktu dla najmłodszych użytkowników jest żel na ząbkowanie Urgo Dentilia Żel. Może on przyczyniać się do:

  • zmniejszania obrzęku dziąseł,
  • niwelowania zaczerwienienia,
  • uśmierzania bólu,
  • łagodzenia nieprzyjemnych objawów związanych z wyrastaniem zębów.

Za pomocą końcówki wolno wykonywać maluchowi kojący masaż. Warto najpierw skonsultować to z pediatrą. Dla dzieci od 3. roku życia i dorosłych powstał żel na skórę Urgo Na Pęknięcia Skóry Dłonie i Stopy. Stosuje się go w walce z niewielkimi ranami i pęknięciami, które nierzadko pojawiają się np. na piętach.

W asortymencie marki znajduje się również żel do jamy ustnej Urgo Na Afty i Drobne Rany. Po jego aplikacji tworzy się elastyczna warstwa, która chroni uszkodzone miejsce i odseparowuje je m.in. od spożywanego jedzenia. Zwykle kuracja trwa kilka dni. Zaleca się w tej sprawie konsultację z farmaceutą lub lekarzem.

Elektrostymulator Urgo

Firma produkuje Urgo Elektrostymulator Do Ładowania, czyli wyrób medyczny wykorzystujący technologię Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation. Polega ona na wytwarzaniu wibracji, które mogą zniwelować ból. Trzeba pamiętać, że przyrząd nie leczy przyczyn dolegliwości, a jedynie ułatwia radzenie sobie z ich objawami. Używa się go podczas:

  • bólu stawów,
  • bólu mięśni,
  • bólów pourazowych.

FAQ

Urgo na afty – gdzie kupić?

Żel do jamy ustnej Urgo znajduje się w asortymencie Super-Pharm. Służy do aplikacji na afty i drobne rany. Da się go kupić zarówno w drogeriach stacjonarnych, jak i na stronie internetowej.

Urgo na opryszczkę – jak stosować?

Żel na opryszczkę Urgo nakłada się na suche usta za pomocą jednorazowego patyczka. Wystarczy niewielka ilość produktu, aby na wardze powstała warstwa zabezpieczająca. Warto skonsultować stosowanie z farmaceutą.

Co to za marka Urgo?

Urgo to francuska marka zajmująca się wyrobami medycznymi, która powstała w 1958 roku. Założył ją Jean Le Lous, a dziś nad funkcjonowaniem przedsiębiorstwa czuwają jego wnukowie. Firma ma w asortymencie m.in.: opatrunki, elektrostymulator czy żele do stosowania na rany.