Czy to jeszcze pasta, czy może serum

Czy to jeszcze pasta, czy może serum – nowy wymiar pielęgnacji jamy ustnej

W temacie właściwej pielęgnacji jamy ustnej naszemu społeczeństwu wciąż brakuje wiedzy i odpowiednio dobranych produktów. Jak wskazują statystyki 98% Polaków zmaga się z próchnicą, 60% nie zna poprawnych technik mycia zębów, a część z nich wcale nie sięga po szczoteczkę. To właśnie codzienna pielęgnacja ma największy wpływ na zdrowie zębów i dziąseł, dlatego warto zadbać o własną edukację w tym obszarze. 

Nowe technologie i zaawansowane receptury

Doświadczenie zawodowe, uważne obserwacje i zrozumienie problemów, z jakimi borykają się pacjenci gabinetów stomatologicznych, zainspirowały Wojciecha Madeja, lekarza stomatologa, do stworzenia marki, która pozwoli przenieść profesjonalną higienę jamy ustnej w domowe warunki. Dzięki wykorzystaniu technologii sonicznej, SEYSSO oferuje nowoczesne i zaawansowane urządzenia do codziennego użytku. Aktualnie w ofercie marki znajdziemy szczoteczki, irygatory i produkty pielęgnacyjne. Wykorzystując nowe technologie i oferując kompleksowo dobrane składniki, SEYSSO zgodnie ze swoją filozofią — piękny uśmiech, to zdrowy uśmiech — promuje codzienną profilaktykę i ochronę naszego naturalnego uśmiechu. 

Złoto i koenzym Q10

To zdecydowani ulubieńcy świata beauty. Zdobyły popularność dzięki sprawdzonemu działaniu i widocznych efektach przy regularnym stosowaniu. Jak się okazuje, nie są również obcy w dental care. Co takiego wyróżnia tę dwójkę w pielęgnacji dentystycznej?

 • Koenzym Q10 od lat stosowany  kosmetykach oraz zabiegach pielęgnacyjnych, znalazł też szerokie zastosowanie w medycynie i suplementacji. Odkryty w latach 50. XX wieku, występuje w każdej komórce ludzkiej, zwierzęcej, czy roślinnej, dostarcza im energii, a dzięki właściwościom antyoksydacyjnym, opóźnia proces starzenia. Przeprowadzone badania kliniczne w obszarze stomatologii wykazały korzystny wpływ koenzymu Q10 w leczeniu chorób przyzębia oraz dziąseł. Ponadto przyspiesza proces gojenia, a także może być stosowany profilaktycznie.
 • Złoto również nie jest najnowszym wynalazkiem w leczeniu zębów i dziąseł, ponieważ w tym celu było wykorzystywane już 2500 lat temu. Znajdujące się w paście drobinki złota mają zastosowanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne.

Oba te składniki przenoszą pożądane działanie kosmetyków na płaszczyznę pielęgnacji jamy ustnej, pomagając w codziennej trosce o zdrowy i piękny uśmiech.

Przebadane pod nadzorem stomatologa

Pasta SEYSSO Gold Advanced Whitening została przebadana pod okiem stomatologa w celu potwierdzenia działania i skuteczności. Prowadzone przez 28 dni obserwacje potwierdziły, że przy codziennym stosowaniu produktu zgodnie z zaleceniami marki — szczotkowanie co najmniej 2 razy dziennie, każdorazowo przez dwie minuty, pasta jest:

 • odpowiednia dla osób korzystających ze szczoteczki sonicznej,
 • pozostawia uczucie świeżości w jamie ustnej,
 • jest delikatna dla szkliwa i dziąseł,
 • usuwa osad i plamy,
 • dba o higienę jamy ustnej.

Dodatkowo 80% badanych poleciłoby ten produkt znajomym, a 90% uważa, że design i opakowanie wyróżniają się na tle konkurencji.

 1. SEYSSO Gold Advanced Whitening
  pasta do zębów
  Cena od 50,99 zł Cena regularna 73,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

Pamiętajmy, że odpowiednio dobrana szczoteczka i pasta to podstawowe elementy codziennej higieny zębów i dziąseł. W zależności od modelu, szczoteczki soniczne SEYSSO wykonują nawet do 96 000 ruchów sonicznych na minutę. Dzięki technologii DCT, wprawione w ruch cząsteczki śliny i pasty tworzą mikrobąbelki, które dzięki fali dźwiękowej i ruchom sonicznym skutecznie usuwają płytkę nazębną. Szczoteczki SEYSSO pomogą też w odmierzaniu odpowiedniego czasu szczotkowania, dzięki wbudowanym timerom.

SZCZOTECZKI SONICZNE SEYSSO 

 1. SEYSSO Gold Forest Green Gold
  soniczna szczoteczka do zębów
  Cena od 751,99 zł Cena regularna 799,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
 2. SEYSSO Professional Silver
  soniczna szczoteczka do zębów
  Cena od 422,99 zł Cena regularna 449,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

UWAGA! Dla zdrowia zębów i dziąseł końcówki szczoteczek należy wymieniać co 3 miesiące, a w codziennej pielęgnacji warto również uwzględnić nić dentystyczną lub irygator. 

Artykuł powstał we współpracy z marką SEYSSO.

Następny wpis
SUPERTRENDY: hair slugging. Jak skutecznie zregenerować włosy podczas snu? Czytaj więcej