starzenie sie skory wrazliwej

Jak powstrzymać przedwczesne starzenie się skóry wrażliwej?

Czy wiesz, dlaczego wrażliwa skóra starzeje się szybciej? To skutek oddziaływania na nią czynników zewnętrznych, które wywołują przewlekły stan zapalny nazywany inflammagingiem. Aby powstrzymać ten proces, potrzebujesz trwale wzmocnić naturalne mechanizmy obronne skóry. Dzięki połączeniu biomimetycznego kwasu hialuronowego i inspirowanej ekobiologią Technologii Defensive pomoże Ci w tym Sensibio Defensive serum od Laboratorium Bioderma. Dowiedz się więcej.

W jaki sposób uszkodzona bariera skórna powoduje stan zapalny?

Zewnętrzne czynniki drażniące, takie jak nagłe zmiany temperatury, zanieczyszczenia, promieniowanie UV, stres, makijaż czy nieodpowiednio dobrana do potrzeb skóry pielęgnacja, mogą zaostrzyć wrażliwość skóry. To dodatkowo pogarsza błędne koło wrażliwości, w wyniku czego stres oksydacyjny osłabia barierę ochronną skóry i prowadzi do stanu zapalnego, który nazywamy inflammagingiem.

Przewlekły stan zapalny zakłóca komunikację między komórkami, przyspieszając tym samym ich starzenie się. Dodatkowo zmniejsza produkcję kolagenu i elastyny oraz osłabia naturalne zdolności obronne skóry.

To właśnie w wyniku przewlekłego stanu zapalnego oznaki starzenia się skóry są widoczne szybciej niż podczas naturalnego procesu starzenia. Mowa o zmarszczkach, odwodnieniu, zwiotczeniu skóry czy matowieniu cery.

Przedwczesne starzenie a badania medyczne

Związek między przewlekłym stanem zapalnym a przyspieszonym starzeniem się skóry dostrzega dr Miroslav Radman – biolog i genetyk.
"Większość nagromadzonych defektów fizjologicznych i morfologicznych poszczególnych komórek jest utrzymywana pod kontrolą dzięki ich wzajemnym oddziaływaniom i komunikacji (parabiozie). Niestety przewlekły stan zapalny utrudnia tą wzajemną kontrolę. (…) Dlatego, aby zapobiec starzeniu się skóry, kluczowe jest uspokojenie przewlekłego stanu zapalnego”.

Ekobiologiczne podejście do przedwczesnego starzenia się skóry

Aby skutecznie przeciwdziałać inflammagingowi, warto patrzeć na skórę jak na ekosystem. Dostrzegać zależności nie tylko między czynnikami wewnętrznymi, ale i zewnętrznymi, jak styl życia czy panujące w miastach warunki. Dzięki temu łatwiej jest rozpoznać potrzeby skóry i pomóc jej dostosować się do środowiska w taki sposób, aby czerpiąc z własnych zasobów, odzyskiwała naturalne funkcje.

W oparciu o takie podejście Bioderma stworzyła innowacyjny produkt, opracowany, by biologicznie spowalniać inflammaging. Sensibio Defensive to pierwsze serum, które pielęgnuje skórę wrażliwą i uwrażliwioną, wzmacniając jej naturalne mechanizmy samoobrony, zapobiegając jej przedwczesnemu starzeniu się.

RADA EKSPERTA

Z perspektywy pracy kosmetologa czy farmaceuty jest bardzo ważne aby mieć tą świadomość, że to właśnie przewlekły stan zapalny jest jedną z przyczyn starzenia się skóry. Tą wiedzę możemy automatycznie przekazać  dalej naszym pacjentom z wrażliwą skórą (a jest ich w obecnym świecie coraz więcej) i uczyć ich, że dobór odpowiedniej pielęgnacji domowej, która da ukojenie jest ważnym elementem prewencji i walki z procesami starzenia. Cieszę się, że na rynku dermokosmetycznym pojawiło się serum jakim jest Sensibio defensive, dzieki temu my specjaliści mamy gotowe a przede wszystkim skuteczne rozwiązanie dla naszego pacjenta, którego twarz aktualnie na każdym kroku narażona jest przecież na czynniki drażniące a co za tym idzie szybsze starzenie

- mówi Agata Głaz-Chodyna, mgr kosmetolog i Trener Krajowy NAOS

.

Sensibio Defensive serum chroni wrażliwą skórę i spowalnia przedwczesne starzenie się 

Sensibio Defensive to serum, które dogłębnie nawilża skórę i przynosi ukojenie. Dzięki niemu zapomnisz o jej ściągnięciu czy pieczeniu. Szybko przywraca naturalne funkcje skóry, zwiększając jej odporność na negatywne czynniki zewnętrzne. W ten sposób przerywa błędne koło odpowiedzialne za pogarszanie się stanu skóry wrażliwej, a w efekcie ogranicza widoczność zmarszczek, zwiększając blask i nawilżenie. 

Potrójne działanie składników aktywnych w przeciwstarzeniowym serum 

Sensibio Defensive serum zwalcza przyczyny i powstrzymuje objawy przedwczesnego starzenia się poprzez potrójne działanie:  

 • Działanie ochronne przeciwutleniające: witamina E i karnozyna są silnymi przeciwutleniaczami, które chronią skórę przed zewnętrznymi stresorami. 
 • Wzmocnienie działania bariery skórnej: tetrapeptyd-10 odgrywa aktywną rolę w przywracaniu i wzmacnianiu funkcji barierowej skóry.
 • Podwójne działanie przeciwzapalne: polifenole czerwonej szałwii pomagają regulować przewlekłe stany zapalne.

Działanie to jest wspierane przez kwas hialuronowy, który wzmacnia i utrzymuje naturalne nawilżenie. Dużą rolę odgrywa też polimer fukozy – natychmiastowo i trwale zapobiegający przewlekłemu zapalaniu.

Konsystencja dostosowana do potrzeb skóry wrażliwej

Sensibio Defensive Serum ma lekką, łatwo wchłaniającą się konsystencję. Jest nietłuste i bezzapachowe, co zapewnia natychmiastowy i długotrwały komfort bez podrażniania wrażliwej skóry.

Udowodniona skuteczność

Natychmiastowe i długotrwałe działanie serum Sensibio Defensive zostało klinicznie udowodnione przez dermatologów podczas badań z użytkownikami.

Natychmiastowa skuteczność:

 •  82% spadek intensywnych nieprzyjemnych odczuć*  
 • 94% użytkowników odczuwa natychmiastowy efekt ukojenia**
 • 81% użytkowników uznało swoją skórę za bardziej promienną**
 • 24-godzinne nawilżenie 

*Test użytkowy, kliniczna ocena działania kojącego, na 21 osobach, autoocena.
**Test użytkowy, % satysfakcji, natychmiastowa skuteczność na 31 osobach przez 28 dni
Badanie korneometryczne, na 10 osobach i po 24 godzinach monitorowania.

Potwierdzona skuteczność:

 • 84% zmarszczki są zredukowane*
 • 88% skóra jest bardziej promienna*
 • 90% skóra jest wzmocniona*  
 • 93% skóra jest mniej wrażliwa lub uczulona*

*Test użytkowy, % satysfakcji, na 31 osobach przez 28 dni

Propozycja pielęgnacji dla skóry wrażliwej w trzech krokach

https://www.superpharm.pl/blog/cera-wrazliwa-jak-ja-rozpoznacDostosowana rutyna pomaga ukoić wrażliwą skórę i wzmocnić jej naturalne mechanizmy obronne. Stosowanie produktów z serii, takich jak Sensibio, stworzonych specjalnie dla skóry wrażliwej, zapewnia wysoki poziom tolerancji i komfortu.

1.    Oczyszczanie 

Włącz do swojego rytuału wodę micelarną Sensibio H2O lub żel oczyszczający Sensibio Gel Moussant. Z kolei Sensibio H2O eye usunie nawet najcięższy wodoodporny makijaż oczu. Dobrym wyborem dla skóry wrażliwej i suchej jest natomiast olejek micelarny Bioderma Sensibio Micellar cleansing oil.

 1. Bioderma Sensibio H2O
  woda micelarna
  Cena od 41,99 zł Cena regularna 73,98 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
 2. Bioderma Sensibio Gel Moussant
  żel do twarzy
  Cena od 57,99 zł Cena regularna 81,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

2. Sensibio Defensive serum

Nakładaj Sensibio Defensive serum codziennie na twarz i szyję.

 1. Bioderma Sensibio Defensive
  serum do twarzy
  Cena od 103,99 zł Cena regularna 154,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

3.    Sensibio Defensive 

Nakładaj Sensibio Defensive lub Sensibio Defensive Rich codziennie na twarz i szyję.

 1. Bioderma Sensibio Defensive
  krem do twarzy
  Cena od 63,99 zł Cena regularna 89,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
 2. Bioderma Sensibio Defensive Rich
  krem do twarzy
  Cena od 63,99 zł Cena regularna 89,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

Artykuł powstał we współpracy z marką Bioderma. 

Następny wpis
Najlepsze odżywki do włosów bez spłukiwania Czytaj więcej