masażer na cellulit

Masażer na cellulit - jak go używać, aby osiągnąć najlepsze efekty? [RADY EKSPERTA]

Jednym z najlepszych sposobów na redukację cellulitu są regularne masaże ciała. Do takiego masażu najlepiej jest wykorzystać specjalistyczny roller z wypustkami. Jak go używać, aby efekty były jak najlepsze? Poznaj rady eksperta Super-Pharm, kosmetolog - Martyny Radziejewskiej. 

Cellulit, a właściwie stwardnienie włókien tkanki łącznej w okolicach mikrokrążenia oraz tkanki tłuszczowej, stanowi bardzo częsty problem skórny, który dotyka aż 90% kobiet. Predyspozycje do powstawanie cellulitu często są unormowane genetycznie, jadnak nie są obojętne zmiany hormonalne, płeć, choroby współistniejące czy styl życia oraz nawyki żywieniowe. Do przyczyn powstawania cellulitu należy zaliczyć również czynniki współtowarzyszące, takie jak: dieta z dużą ilością tłuszczów, soli oraz cukrów prostych, używki, nieodpowiednie obuwie, zbyt dopasowane ubrania, siedzący tryb życia, a także brak aktywności fizycznej. Cellulit najczęściej zauważalny jest na brzuchu, udach, pośladkach i biodrach.

Rodzaje cellulitu 

Ze względu na podłoże, rozróżnia się podział na cellulit wodny i tłuszczowy oraz na twardy i miękki. Ponadto występują takie postacie zmian, jak: cellulit mieszany, który jest połączeniem twardego i miękkiego, cellulit obrzękowy i rzekomy, który polega na opadaniu skóry i tkanki podskórnej.

Cellulit wodny najczęściej występuje u młodych kobiet, nawet tych wysportowanych, związany jest z odkładaniem rezerw tłuszczowych oraz zdolnością do gromadzenia wody. Może być zależny od cyklu miesiączkowego.

Natomiast zjawisko cellulitu tłuszczowego, inaczej nazywanego lipidowym, najczęściej dotyka dojrzałych kobiet i polega na niekontrolowanym odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Z postacią twardą mamy zazwyczaj do czynienia, gdy skóra jest elastyczna i napięta, a zmiany (nierówności i grudki) wyczuwalne są dopiero podczas przesuwania tkanek w poziomie.

Cellulit miękki (wiotki) dotyka kobiet, które są mało aktywne lub mają uwarunkowania genetyczne do powstawania zmian. W tym przypadku cellulit widoczny jest również podczas zmieniania pozycji ciała. 

Etapy rozwoju cellulitu

Cellulit można również podzielić ze względu na stopień zaawansowania. W początkowym etapie, podczas stania i leżenia nie występują żadne objawy, jednak po ujęciu skóry w fałd zauważyć można nieznaczne pobruzdowania. W kolejnym stopniu rozwoju cellulitu mamy już do czynienia z widocznymi uwypukleniami i zagłębieniami tkanki tłuszczowej podczas napinania mięśni, również przy staniu widać zmiany na skórze. W zaawansowanym etapie objawy widoczne są w praktycznie każdej pozycji ciała, a podczas nacisku może pojawić się ból. 

W dwóch pierwszych stadiach rozwoju cellulitu można mówić o znacznej redukcji widoczności defektu. W kolejnych etapach może być to o wiele trudniejsze, ale nie jest niemożliwe. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty należy działać synergistycznie: wprowadzając zdrową dietę, aktywność fizyczną, odpowiednią pielęgnację, zabiegi kosmetologiczne oraz masaże i to właśnie na nich się dziś skupimy. 

WSKAZÓWKA

Ze względu na podłoże genetyczne cellulitu, osoby które mają do niego predyspozycje powinny zadbać o odpowiednią profilaktykę. Dotyczy to chociażby okresu ciąży, gdy ciało jest bardziej podatne na pojawienie defektu. W takim przypadku warto już od pierwszych dni ciąży skupić się na nawilżaniu i odżywianiu skóry. Ważne, aby robić to regularnie i systematycznie. Można zastosować kosmetyki z torfem, o właściwościach wygładzających i ujędrniających. Pomocne są profesjonalne zabiegi, np. endermologia ograniczona do kończyn dolnych, która przeciwdziała obrzękom, zapobiega uczuciu ciężkich nóg oraz masaże antycellulitowe wykonywane w gabinetach lub samodzielnie w domu.

Jak wykonać masaż antycellulitowy?

W walce z cellulitem pomocne są przede wszystkim masaże, które możemy wykonywać samodzielnie w domu. Do zabiegu dobrze sprawdzają się akcesoria, np. roller do masażu ciała SO.KO wykonany z silikonu, który nie podrażni skóry. Masażer wspiera stymulację krążenia krwi, pomaga w łagodzeniu napięć i bóli mięśniowych. Wypustki rollera stymulują skórę oraz tkankę tłuszczową, sprzyjając poprawie jędrności i napięcia. Masaż można wykonywać podczas kąpieli, ponieważ masażer może mieć kontakt z wodą. Jednak, kiedy mamy więcej czasu, zachęcam do wykonania dłuższego, kilkuetapowego zabiegu antycellulitowego. 

 1. so.ko
  roller do masażu ciała
  Cena od 26,99 zł Cena regularna 40,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

Przed przystąpieniem do masażu antycellulitowego warto zastosować peeling, np. Mokosh Pomarańcza z Cynamonem lub wykonać szczotkowanie na sucho przy pomocy szczotki Hhuumm No.3. Pobudzi to krążenie krwi oraz pomoże pozbyć się martwiej warstwy naskórka.

 1. Mokosh Pomarańcza z Cynamonem
  peeling do ciała
  Cena od 73,99 zł Cena regularna 78,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
 2. HHUUMM Miękka
  szczotka do masażu ciała na sucho
  Cena od 66,99 zł Cena regularna 69,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

Następnie na skórę należy zaaplikować balsam lub olejek do masażu. Świetnie sprawdzą się te o właściwościach antycellulitowych, jak np. Olejek Bio Oil lub specjalistyczny balsam ujędrniający Resibo Slimming Body Lotion. Pamiętajmy o nałożeniu odpowiedniej ilości produktu, tak aby urządzenie bez problemu mogło przesuwać się po powierzchni skóry. 

 1. Bio Oil
  olejek do ciała
  Cena od 44,99 zł Cena regularna 47,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

Masaż ciała rollerem - wskazówki 

Wykonywanie masażu rollerem jest dość instynktowne i nie powinno sprawić większych problemów. Masażer należy delikatnie dociskać, tak aby dotyk był dla nas komfortowy, i przesuwać kolejno od dolnych do górnych partii ciała, zgodnie z kierunkiem limfy (w stronę serca).

Zaczynamy od łydek, stopniowo przechodząc na uda, pośladki, brzuch oraz ręce. Ruchy powinny być zdecydowane, ale nie powinno towarzyszyć im uczucie bólu. Na partiach ciała objętych cellulitem (uda, pośladki, brzuch) przesunięcia można powtórzyć kilkukrotnie. Dla osiągnięcia jak najlepszych efektów zabieg należy powtarzać codziennie przez około 15-20 minut. Ważne, aby masażu nie wykonywać, jeśli mamy skłonność do pękających naczynek, żylaków lub problemów skórnych.

Udostępnij:

Autor Martyna Radziejewska Zobacz profil
Absolwentka kosmetologii Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. W swojej pracy skupia się na indywidualnym podejściu do drugiego człowieka. Wiedzę i doświadczenie zdobywa podczas licznych kursów i szkoleń.
Następny wpis
Jak słońce działa na naszą skórę i dlaczego warto chronić ją przed promieniami UV? Czytaj więcej