Marka: Avene

Dermokosmetyki Avene - Twój Skuteczny Partner w Pielęgnacji Skóry!

Avene to francuska marka, która zajmuje się produkcją najlepszych dermokosmetyków, dostosowanych do potrzeb różnych rodzajów skóry. Wszystkie produkty są oparte o unikalne składniki, takie jak termalna woda Avene, która jest bogata w minerały i wykazuje właściwości kojące i łagodzące dla skóry. Od kosmetyków do codziennej pielęgnacji, po produkty specjalistyczne do leczenia trudnych do zdiagnozowania problemów skórnych, Avene oferuje swoim klientkom nie tylko skuteczne, ale także bezpieczne rozwiązania. Zaufaj marce, która zna się na skórze i pozwól swojej skórze odzyskać blask i zdrowie!

Marka Eau Thermale Avène – kojące działanie wody termalnej na wiele problemów skórnych

Gigant w branży dermokosmetycznej – firma Pierre Fabre Laboratories Dermo-Cosmetique – od bez mała 70 lat zajmuje się tworzeniem unikalnych preparatów niezbędnych dla piękna ciała, skóry i włosów. Powstała w latach 50. powołana do życia przez wielkiego wizjonera Pierre’a Fabre’a (1926–2016), francuskiego botanika i farmaceutę, który doskonale zdawał sobie sprawę, że tylko natura jest w stanie zapewnić zdrowie i piękno skórze oraz włosom. W jego największej na świecie niezależnej kolekcji botanicznej zdeponowanych jest obecnie ok. 15 tys. próbek roślinnych. Wykorzystywane są one do badań nad ulepszaniem już istniejących formuł dermokosmetyków i do tworzenia wciąż nowych. Pierre Fabre Laboratories Dermo-Cosmetique znana jest w 132 krajach, dystrybuujących jej prozdrowotne produkty.

Zdrowa skóra kluczem do szczęścia

Pierre Fabre rozumiał od zawsze, że dla pełnego poczucia szczęścia potrzebna jest świadomość jedwabistej skóry i pięknych, zdrowych włosów. Przeświadczenie to, kultywowane przez lata, przyczyniło się do gigantycznego sukcesu Pierre Fabre Laboratories Dermo-Cosmetique. Firma posiada obecnie oddziały w 47 krajach.

Od samego początku swojej działalności Pierre Fabre Laboratories Dermo-Cosmetique łączy biegłą znajomość składników roślinnych oraz prozdrowotnych metod produkcyjnych z imponującą wiedzą z dziedziny dermatologii i farmacji, tworząc wiele innowacyjnych linii produktów.

Lata doświadczeń i badań naukowych, łączących współczesną technologię z naturalnym pochodzeniem składników, przyczyniły się do osiągnięcia mistrzostwa w tworzeniu unikalnych na skalę światową preparatów. Lecz nie tylko – produkty firmy Pierre Fabre to, oprócz dermokosmetyków, również leki, dostępne na całym świecie zarówno na receptę, jak i bez niej.

W Polsce Pierre Fabre Laboratories Dermo-Cosmetique funkcjonuje od 2000 r. Pierwszymi produktami, które zawitały do polskich aptek, były: Eau Thermale Avène i Ducray. W kolejnych latach pojawiały się następne: A-Derma, Klorane, Galénic, Elancyl, Rene Furterer i Dexeryl.

Eau Thermale Avène – kojący dotyk wody

Firma Pierre’a Fabre’a, dzięki wynikom wieloletnich badań, stara się nieustannie odkrywać nowe i udoskonalać już istniejące sposoby stosowane przy leczeniu różnych schorzeń skóry. Jednym z nich jest właśnie Eau Thermale Avène. Jest to jednocześnie jedna z pierwszych marek Pierre Fabre Laboratories Dermo-Cosmetique, jakie pojawiły się w Polsce. Przeznaczono ją do pielęgnacji skóry szczególnie wrażliwej. Została stworzona na bazie termalnej wody Avène o udokumentowanych wynikami wieloletnich badań właściwościach kojących i łagodzących. Woda termalna Avène jest – podobnie jak ludzka skóra – niezwykle delikatna, a jednocześnie silna i warta najwyższej troski, staje się więc, dzięki tym cechom, niemal idealnym składnikiem dla dermokosmetyków.

Centrum produkcji Eau Thermale Avène powstało w miejscu, gdzie znajduje się źródło wody termalnej i jest z nim bezpośrednio połączone, aby jej niecodzienne właściwości podlegały nieustannej ochronie.

Patent na Formułę Nietkniętą

Centrum produkcji Eau Thermale Avène wyposażone zostało w urządzenia do produkcji i pakowania kosmetyków w warunkach całkowitej sterylności – Tolérance extrême D.E.F.I.® (D.E.F.I. – Dispositif Exclusif Formule Intacte – Wyjątkowe Opakowanie Formuła Nietknięta). Jest to jedyny tego typu proces technologicznym na świecie i został przez Pierre Fabre Laboratories Dermo-Cosmetique opatentowany. Polega na niezwykle rygorystycznej kontroli każdego etapu produkcji kosmetyku (począwszy od pierwszych badań, na testach produktu skończywszy), co gwarantuje jego absolutną sterylność, a opakowanie wyposażone jest w specjalne zamknięcie, które zapobiega wtórnemu nadkażeniu preparatu.

Eau Thermale Avène – od trądziku do makijażu

Marka Eau Thermale Avène to preparaty, których najważniejszym celem jest łagodzenie objawów trądziku, atopowego zapalenia skóry oraz łuszczycy; wspomagają także leczenie zakażeń grzybiczych, skuteczne są ponadto w walce z łysieniem.

Linia kosmetyków Avène to dermokosmetyki przeznaczone dla skóry nadwrażliwej i wrażliwej, wykazującej odczyn alergiczny oraz podrażnionej. Mogą stosować je osoby dorosłe i dzieci (nawet niemowlęta). Naukowo udowodnione zostało ponadto korzystne działanie kosmetyków Avène przy zwalczaniu zmarszczek. Chronią one również przed szkodliwym wpływem promieniowania UV na skórę – stąd odrębna linia produktów dla skóry podrażnionej wskutek kąpieli słonecznej lub zbyt częstych wizyt w solarium.

Dermokosmetyki Avène przeznaczone są do pielęgnacji skóry suchej i przesuszonej, podrażnionej słońcem, a także z atopowym zapaleniem, łagodząc powstały wskutek tych przyczyn nieprzyjemny świąd, pieczenie, a nawet złuszczanie.

Odrębną linię stanowią produkty Avène do makijażu, takie jak: czarny tusz do rzęs dla wrażliwych oczu i nadwrażliwej skóry wokół, korektory, podkłady we fluidzie i kompakcie, a nawet pudry mozaikowe do modelowania konturów twarzy.

Eau Thermale Avène to marka własna firmy Pierre Fabre Dermocosmétique, która produkuje dermokosmetyki na bazie wody termalnej Avène. Dokłada przy tym wszelkich starań, aby odkrywać, ulepszać oraz zapewniać najlepsze sposoby leczenia chorób skóry. Dzięki bogatej wiedzy medycznej i specjalistycznej w zakresie tworzenia swoich produktów, marka oferuje szeroką gamę preparatów stosowanych w łagodzeniu trądziku, zakażeń grzybiczych, atopowego zapalenia skóry, łuszczycy oraz łysienia.

Woda termalna Avène to dar natury. Ma wiele wspólnego ze skórą – obie są niezwykle delikatne, a jednocześnie silne i godne szacunku. Celem marki jest zapewnienie jak najlepszej i najbardziej naturalnej pielęgnacji twarzy oraz ciała.

Centrum produkcyjne Avène zostało wybudowane w 1989 roku w miejscu, gdzie bije źródło wody Avène. Centrum produkcyjne połączone jest bezpośrednio ze źródłem, aby chronić niezwykłe właściwości wody termalnej Avène. Obecnie pracuje tam ponad dwieście osób, które doglądają procesu produkcji i pakowania oraz kontrolują produkty marki Eau Thermale Avène. Centrum wyposażone jest w urządzenia pozwalające produkować i pakować produkty z gamy Tolérance extrême D.E.F.I. (Dispositif Exclusif Formule Intacte - Wyjątkowe Opakowanie Formuła Nietknięta) w warunkach zupełnej sterylności. Ten specjalistyczny proces technologiczny jest opatentowany i jedyny na świecie. Wywodzi się on z wiedzy o produkcji leków do wstrzyknięć. Obejmuje rygorystyczną kontrolę na każdym etapie produkcji i gwarantuje całkowitą sterylność produktu.

Kosmetyki Avène

Kosmetyki Avène tworzone są z myślą o skórze wrażliwej, nadwrażliwej, alergicznej oraz podrażnionej, zarówno dorosłych jak i dzieci oraz kilkumiesięcznych niemowląt. Pomagają także zwalczać zmarszczki oraz chronić przed szkodliwym działaniem promieni UV. Marka Eau Thermale Avène przygotowała też linię łagodnych preparatów kojących ciało po opalaniu na słońcu i w solarium. Większość kosmetyków Avène zalecana jest do pielęgnacji skóry suchej, bardzo suchej, swędzącej i z atopowym zapaleniem. W ofercie znajdziemy również produkty do makijażu – korektory, podkłady we fluidzie i kompakcie, pudry mozaikowe do modelowania konturów twarzy, a nawet czarny tusz do rzęs dla oczu wrażliwych i nadwrażliwej skóry wokół nich.

Każdy klient zainteresowany marką może lepiej poznać kosmetyki Avene online, wchodząc na stronę internetową producenta.

Eau Thermale Avène online

Drogeria Super-Pharm umożliwia wygodny zakup produktów marki Eau Thermale Avène online oraz stacjonarnie w sklepach sieci Super-Pharm. Zarówno sklep internetowy jak i salony stacjonarne oferują swoim klientom szeroki asortyment i łatwy dostęp do dermokosmetyków Eau Thermale Avène.