Marka: Vichy

Vichy jest jedną z najbardziej znanych marek tworzących dermokosmetyki do codziennej i profesjonalnej pielęgnacji. Marka w swojej ofercie posiada linie przeznaczone do każdego typu skóry, nawet najbardziej problematycznej i wrażliwej.

Vichy – naukowe podejście do piękna

Marka została założona w roku 1931 przez dermatologa Prospera Hallera. Był on wizjonerem, chcącym stworzyć receptury, które będą odpowiadać na wszystkie problemy skórne. Rozpoczął serię badań laboratoryjnych, które nieprzerwanie trwają do dzisiaj i oprócz jednego charakterystycznego składnika, są drugim wyróżnikiem marki Vichy. Tym składnikiem jest woda termalna, od której nazwę przejęła marka. Słynie ona z bogactwa 15 składników mineralnych, które są niezbędne do prawidłowego przebiegu procesów biologicznych w skórze. W laboratoriach Vichy pracują eksperci specjalizujący się w tych specyficznych procesach, poszukujący rozwiązań pozwalających na przywrócenie homeostazy w skórze. Wszystkie kosmetyki Vichy są rygorystycznie testowane i badane, nim zostaną wprowadzony na rynek.

Krem Vichy – rozwiązanie na długoletni problem

W laboratoriach Vichy pracuje się na składnikach naturalnie występujących w przyrodzie oraz tworzonych specjalnie na potrzeby konkretnych produktów. Marka posiada kilka opracowanych i opatentowanych przez siebie systemów, np. Mexoryl® będący kombinacją filtrów przeciwsłonecznych czy Aminexil hamujący wypadanie włosów. Przez blisko sto lat istnienia, marka opracowała kilkanaście linii produktowych. Do najsłynniejszych z nich należą:

• NORMADERM – linia przeznaczona do kompletnej pielęgnacji skóry naznaczonej wypryskami i innymi niedoskonałościami, ziemistej, tłustej, z tendencją do błyszczenia się.

• PURETE THERMALE – seria produktów do cery wyjątkowo wrażliwej, odznacza się wysoką skutecznością przy jednoczesnym delikatnym działaniu. Koi i łagodzi podrażnienia.

• LIFTACTIV – to kosmetyki przeznaczone dla osób dojrzałych. Produkty spłycają zmarszczki, dbają o owal twarzy i usuwają ślady zmęczenia. Zawarta w nich Ramnoza jest gwarantem kuracji przeciwstarzeniowej – rozświetla i rozjaśnia cerę, przywracając jej młodzieńczy blask.

• NEOVADIOL – kolejna linia dla osób o cerze dojrzałej. Zainspirowana inżynierią tkankową, szczególnie dobre wyniki osiąga w przywracaniu owalu twarzy i podnoszeniu opadłych rysów twarzy. Zawiera unikalny składnik Pro-Xylane.

Ciesz się promienną cerą – podkład Vichy

Krem Vichy i podkład Vichy tworzą duet, dzięki któremu cera jest gładka, pozbawiona niedoskonałości i uzyskuje jednolity koloryt. W swojej ofercie marka posiada linię Teint Ideal, na którą składają się podkład mineralny, sprasowany, w płynie – kryjący i w płynie – rozświetlający. Do zadań specjalnych stworzony został podkład Dermablend, przywracający jednolity koloryt i tuszujący największe niedoskonałości nawet przy wyjątkowo problematycznej cerze. Podkłady umożliwiają swobodny przepływ powietrza, nie zatykają porów i nie powodują powstawania stanów zapalnych.