Ładuję...

Solgar L-Arginina 500mg

zestaw aminokwasów w tabletkach
Produkt dostępny
0,80 zł / 1 szt.
Solgar L-Arginina 500mg Solgar L-Arginina 500mg
Cena od 39,99 zł Normalna cena 64,99 zł
0,00 zł w klubie
Dodaj do ulubionych

Opis produktu

Solgar L-Arginina – zestaw aminokwasów w tabletkach

Solgar L-Arginina to zestaw aminokwasów w tabletkach wpływający na zdrowie całego organizmu (90 tabletek). Preparat zawiera 500 mg L-argininy w postaci wolnej. L-Arginina należy do grupy składników pokarmowych zwanych aminokwasami. Właśnie z aminokwasów organizm ludzki buduje w procesie przemiany materii wszystkie niezbędne mu białka. Aminokwasy dzielimy na egzogenne (niezbędne), które muszą być dostarczone z pożywienia oraz endogenne (nie niezbędne), które mogą być dostarczane z pożywienia ale również organizm potrafi wytworzyć je sam z innych składników diety. W ciągu ostatnich paru lat dowody z badań naukowych uzasadniają zmianę statusu L-Argininy ze statusu aminokwasu (endogennego) nie niezbędnego, na status warunkowo egzogennego (warunkowo niezbędnego). Uzasadnieniem takiego stanowiska jest niezwykle ważna rola L-argininy w funkcjonowaniu układu sercowo-naczyniowego, w utrzymaniu sprawności płciowej mężczyzn, czy wreszcie w treningu sportowym. L-Arginina w postaci wolnej nie wymaga trawienia przez organizm i dlatego bezpośrednio wchłaniana jest do krwioobiegu. Dzięki temu jest lekkostrawna, nie obciąża układu trawiennego, a jej działanie rozpoczyna się w ciągu kilku minut.

Dawkowanie:

Porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia: osoby dorosłe jedna (1) tabletka dziennie najlepiej w trakcie posiłku lub według wskazań lekarza. Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie jest substytutem zróżnicowanej diety.

Składniki:

Skład Zawartość w 1 tabletce
L-arginina 500 mg

  • L-arginina – jeden z niezbędnych, endogennych aminokwasów – prawidłowe funkcjonowanie organizmu nie jest bez niej możliwe. Przede wszystkim pomaga utrzymać sprawność fizyczną i wspiera rozwój mięśni. Jest ona potrzebna do wytwarzania różnych związków niezbędnych do produkcji energii w mięśniach (np. fosforan kreatyny, fosforan argininy). Jest jednak zalecana wszystkim, nie tylko sportowcom. L-arginina wspiera prawidłową pracę układu sercowo-naczyniowego – w jej obecności dochodzi do uwolnienia tlenku azotu o właściwościach rozszerzających naczynia. Ma więc swoje zastosowanie w profilaktyce niewydolności serca i nadciśnienia tętniczego. Jako prekursor tlenku azotu arginina może ułatwić także erekcje prącia i może być użyteczna w przypadku zaburzeń wzwodu. Co więcej, arginina wspiera układ odpornościowy, przyśpiesza gojenie ran i oparzeń i zwalczanie infekcji.

Cechy produktu: Bezglutenowy, Bezmleczny, Koszerny, Wegański, Wegetariański

Okres stosowania: 90 dni

Dodatkowe informacje

Marka
Marka Solgar

Wygodny odbiór w sklepie

Dostawa od 11,99 zł

Bezpieczne płatności online

14 dni na zwrot

Opinie klientów

Sortuj według
Wg. oceny (od najwyższej)
Wg. oceny (od najniższej)
  1. 100%
    Rating
    Wszystko ok

Pokaż więcej

Write Review
Napisz opinię