depilacja okolic intymnych

Depilacja bikini w domu - jaki rodzaj wybrać i jak uniknąć podrażnień?

Linia bikini to najtrudniejszy obszar w usuwaniu zbędnego owłosienia. Skóra w tym miejscu bywa wrażliwa, skłonna do podrażnień, a nieumiejętne wykonanie zabiegu depilacji wiąże się z pojawianiem się krostek lub wrastaniem włosków. Jak zatem przygotować się do delilacji? Podpowiadamy.

Im bliżej lata, tym częściej sięga się po wosk, pastę cukrową, krem do depilacji lub jednorazową maszynkę do golenia. Niechciane owłosienie bywa trudne do usunięcia z różnych względów. Jak wykonać zabieg depilacji linii bikini, żeby skóra była gładka? Czym usuwać włoski, żeby nie podrażnić delikatnej i wrażliwej okolicy? Jak często wykonywać zabieg, żeby cieszyć się ciałem bez zbędnych włosków? Sprawdzamy.

Depilacja bikini - jak przygotować skórę?

Przed wykonaniem zabiegu usuwania włosków z ciała – także z linii bikini, warto wykonać dzień lub dwa dni wcześniej peeling. Albo sięgnąć po gotowy produkt do złuszczania naskórka, albo po szczotkę do ciała. Usuwając zbędny, zrogowaciały naskórek, wygładza się skórę z jego nadmiaru dzięki czemu swobodniej usuwać włoski woskiem lub pastą. Na dodatek włoski wolniej odrastają i minimalizuje się ryzyko ich wrastania w skórę, co w okolicy bikini bywa dość częstym problemem.

Są też dostępne specjalne „myjki” lub rękawice złuszczające zrogowaciały naskórek. Stosując je regularnie zapobiega się problemowi wrastających włosków. Natomiast jeśli pojawia się po każdej depilacji warto postawić na preparaty z papainą (enzymem złuszczającym), które zapobiegają zapaleniu mieszków.

RADA EKSPERTA

Jak przygotować skórę do depilacji? Należy nawilżyć i odżywić balsamem lub olejkiem, a także spilingować. Szczotkowanie skóry wspaniale usuwa zrogowaciały naskórek (to on sprawia, że włoski nie mogą się przebić przez naskórek i wrastają). Kto nie lubi peelingów, może używać rękawicy złuszczającej. Tak przygotowana skóra będzie dotleniona, ukrwiona i napięta. 

W depilacji domowej należy używać takiego produktu lub sprzętu, który nam służy. Jednym służy żyletka, ale inne kobiety mają po niej podrażnienia. Jeszcze inne wybierają depilator, bo potrafią wytrzymać dyskomfort jego używania, a część kobiet woli stosować krem do depilacji

- wyjaśnia Magda Jachowicz-Bednarska, instruktorka Lycon, światowego lidera depilacji.

Depilacja okolic intymnych - jak usunąć włoski?

Jaki typ depilacji wybrać? Jeśli ma się niewiele czasu najszybszym sposobem jest sięgnięcie po piankę do golenia i jednorazową maszynkę. Pozwalają precyzyjnie i dość sprawnie usunąć wszelkie włoski z linii bikini. Nie polecamy wykonywania tego zabiegu na sucho, ani bez pomocy żelu, pianki czy kremu ułatwiającego przesuwanie ostrza maszynki. Można w łatwy sposób skaleczyć się i podrażnić skórę.

Jeśli zaś ma się chwilę dłużej, bardzo dobre rezultaty dają kremy do depilacji, które wymagają położenia na skórze i pozostawienia preparatu przez kilka minut. To depilacja chemiczna. Dlatego zanim się na nią zdecyduje warto wykonać próbę i przetestować działanie kremu na niewielkim fragmencie skóry. Zdarza się, że niektóre osoby są dość wrażliwe na ten typ preparatów i powstają u nich podrażnienia. Zarówno usuwanie włosków maszynką, jak i kremem do depilacji daje efekt gładkiej skóry na kilka dni (w zależności od osoby).

Wypróbuj kremy do depilacji:

 1. Joanna Sensual Mleczko Owsiane
  krem do depilacji
  Cena od 9,59 zł Cena regularna 11,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

Depilacja bikini - wosk czy pasta cukrowa?

Jeżeli zależy nam na dłuższym efekcie gładkiej skóry pozbawionej włosków, warto postawić na techniki, które nie polegają na przycinaniu, ale na usuwaniu włoska wraz z cebulką. Coraz częściej odchodzi się od stosowania elektrycznych depilatorów, ze względu na to, że często ucinają włoski i powodują stany zapalne mieszków i wrastanie włosków. Natomiast najdłużej skóra pozostaje gładka albo po zastosowaniu wosku do depilacji (w gotowych plastrach lub do podgrzewania na ciepło), albo pasty cukrowej. 

Czym różnią się te dwie techniki? Wosk nakłada się przyklejając go zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, a odrywając w kierunku przeciwnym do jego wzrostu. Ważne, aby robić to szybko i przy niewielkiej odległości od paska pokrytego woskiem. Wówczas nie szarpie się skóry i zapobiega powstawaniu ewentualnych podrażnień lub krwiaczków. Natomiast pastę cukrową nakłada się bezpośrednio na skórkę w kierunku pod włos, a usuwa ją zgodnie z jego kierunkiem wyciągając go razem z cebulką. Wiele osób ceni sobie ten rodzaj zabiegu z uwagi na to, że nie pozostawia podrażnień, zaczerwienień i pozwala na bardzo dokładne usunięcie owłosienia co do jednego najkrótszego włoska.

Zarówno depilacja woskiem, jak i pastą cukrową dają efekt gładkiej skóry bez włosków na kilka tygodni. Jest więc to dobra inwestycja przed urlopem czy wyjazdem, która pozwala zapomnieć na co najmniej dwa tygodnie o zbędnym owłosieniu. Po każdej depilacji warto skórę odkazić i nawilżyć. Jeśli są nawracające problemy z wrastaniem włosków lub zapaleniem mieszków – warto pomyśleć o epilacji laserowej. Natomiast to zabieg, który wymaga przerwy w ekspozycji na słońce ok. 4 tygodni przed i po epilacji. 

RADA EKSPERTA

Wosk w plastrach w domu sprawdzi się przy niezbyt obfitym owłosieniu. Im więcej włosków, tym zabieg trudniejszy. A jeśli chcemy, aby włoski nie odrastały – powinniśmy wyrywać je wraz z cebulkami. To wymaga zarówno wpraw,y jak i dobrego wosku

- podkreśla Magda Jachowicz-Bednarska.

Jak ogolić okolice intymne, aby uniknąć podrażnień?

Zanim przystąpi się do depilacji, zawsze warto wykonać peeling, który przygotuje skórę i pozwoli pozbyć się zrgowaciałego naskórka. Doskonałym wyborem jest Rêve de Miel Nuxe z miodem, kryształkami cukru i zmiękczającymi oraz pielęgnującymi skórę olejkami. Dobrze sprawdza się też wygodna podczas kąpieli rękawica do złuszczania i masażu ciała Life. Można ją stosować albo na sucho, albo na mokro.

Jeśli lubi się depilację woskiem, doskonałym produktem są plastry do depilacji Sensual Joanna do skóry wrażliwej. Ich formuła została wzbogacona wyciągiem z aloesu, który działa na skórę nawilżająco. I kojąco. Po usunięciu włosków zawsze warto wmasować w skórę dołączoną do zestawu oliwkę. A plastry z woskiem do skóry wrażliwej Easy Grip Veet zawierają witaminę E i olejek ze słodkich migdałów, które łagodzą ewentualne podrażnienia podczas procesu wyrywania włosków. Stosując wosk do depilacji można zauważyć, że odrastające włoski są cieńsze, słabsze i jaśniejsze. Natomiast wiele osób zmienia wosk na rzecz pasty cukrowej. Tę nakłada się w odwrotnym kierunku niż wosk, co ma wpływ na mniejsze podrażnienia i zdecydowanie mniejszą odczuwalność zabiegu. Genialna jest pasta do depilacji Bielenda Vanity Sugar Wosk Pszczeli. Oprócz wosku pszczelego i cukru trzcinowego zawiera składniki nawilżające. „Wyłapuje” nawet najkrótsze włoski, więc nie trzeba długo czekać aż urosną.

Opcjonalnie można sięgnąć po maszynki do golenia dla kobiet. Dziś można przebierać wśród rodzajów ostrzy maszynek dla kobiet. I co najważniejsze – jeśli traktuje się je zgodnie z zaleceniami producenta, to dość wygodny sposób usuwania niechcianych włosków. Pod warunkiem, że liczymy się z tym, że trzeba wykonywać go dość często, bo włoski szybko odrastają. Przed przystąpieniem do golenia maszynką, przydaje się zastosowanie pianki lub żelu, jak Gillette Satin Care Sensitive. Zapewnia lepszy poślizg i ułatwia zabieg usuwania włosków.

Najlepsze kosmetyki do depilacji:

 1. Nuxe Rêve De Miel®
  peeling do ciała
  Cena od 78,99 zł Cena regularna 144,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
 2. Joanna Sensual
  plastry do depilacji
  Cena od 11,99 zł Cena regularna 14,49 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
 3. Veet
  plastry do depilacji
  Cena od 16,56 zł Cena regularna 25,49 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
 4. Gillette Satin Care Sensitive Skin
  żel do golenia
  Cena od 21,99 zł Cena regularna 23,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
Następny wpis
Krem na przebarwienia na twarzy - ranking [RADY EKSPERTA] Czytaj więcej