Zaloguj się do klubu Super-Pharm
Podaj e-mail, aby dokończyć rejestrację
Potwierdź e-mail
Wygląda na to, że konto z tym adresem e-mail już istnieje, ale nie jest połączone z kontem Klubowicza Super-Pharm.
Na ten e-mail został wysłany kod weryfikacyjny.
Wpisz kod poniżej, a połączymy ten e-mail z Twoim kontem Klubowicza.
Załóż konto w klubie
Zmień hasło
Chcesz zmienić hasło?
Wpisz numer telefonu lub numer karty Klubowicza
Wyślemy SMS z kodem do zmiany hasła.
Wpisz Kod z SMS i nadaj nowe hasło
Cellulit to defekt estetyczny, który spędza sen z powiek coraz większej ilości z nas - kobiet. Dobra wiadomość jest taka, że możemy go zlikwidować bądź znacznie zredukować w zaciszu domowym. Najważniejsza będzie regularność! Co zrobić, by na dobre pozbyć się uporczywej skórki pomarańczowej na ciele? Wątpliwości rozwiewa ekspert Super-Pharm, kosmetolog - Emilia Błaszczyk.
W zależności od metody, którą wybierzesz - pamiętaj! W redukcji cellulitu najważniejsza jest systematyczność. Nie zapominaj o zdrowym stylu życia, aktywności fizycznej, zdrowej diecie i nawodnieniu organizmu. Efekty będą zależne od tego, jak się zaangażujesz – jednak redukcja cellulitu będzie na pewno zauważalna!
W walce z cellulitem świetnie sprawdzi się peeling kawowy. Jak go przygotować? To dziecinnie proste! Będą Ci potrzebne fusy z porannej kawy, cukier i kilka łyżek oliwy z oliwek. By "podkręcić" działanie peelingu, możesz dodać trochę cynamonu lub olejku eterycznego. Ziarenka kawy idealnie złuszczają martwy naskórek, dzięki czemu Twoja skóra będzie wygładzona i bardziej sprężysta. Kofeina z kawy rozszerza naczynia krwionośne i poprawia krążenie również wtedy, gdy nakładamy ją z zewnątrz, na skórę. Masaż, który wykonujemy podczas peelingu poprawia ukrwienie i usprawnia przepływ limfy. Wykonuj peeling okrężnymi ruchami w partiach ciała objętych cellulitem, a następnie spłucz go zimną wodą - krioterapia też świetnie zadziała na cellulit i zmniejszy ilość komórek tłuszczowych!
Jeśli nie masz czasu wykonać peelingu sama, postaw na gotowy produkt np. NaturalME Kawa - kawowy peeling cukrowy do ciała. Moc ziaren kawy i oleju macadamia połączona z delikatnym masłem Shea i cukrem delikatnie złuszcza martwy naskórek i stymuluje skórę do regeneracji. Skóra pozostaje miękka, gładka i odżywiona. Kawa wraz z olejem macadamia mają działanie intensywnie wyszczuplające i antycellulitowe.
Szczotkowanie na sucho to metoda, które zyskuje na coraz większej popularności. Kluczowe będzie dobranie odpowiedniej szczotki - takiej, której włos nie będzie ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Na rynku mamy szczotki o różnych kształtach, z różnym włosiem. Zaleca się zacząć od tych delikatniejszych, by przyzwyczaić skórę na ciele do tego domowego zabiegu. Godna polecenia jest przykładowo szczotka Natufi. Skóra po szczotkowaniu na sucho powinna być lekko zaróżowiona za sprawą poprawy ukrwienia.
Masaż szczotką powinien być wykonywany od dołu, w kierunku do serca. Skóra po szczotkowaniu na sucho będzie znacznie gładsza (złuszczenie martwych komórek naskórka), co poprawi również wchłanianie antycellulitowych kosmetyków. Świetną propozycją produktu, który warto stosować w domu będzie Tołpa Dermo Body Cellulite Serum do ciała - w składzie borowina, fizetyna z bukszpanu i frambion z anyżu, kompleks nawłoci pospolitej, cytryny i ruszczyku kolczastego, ekstrakt z pokrzywki indyjskiej i żywicy z drzewa Mukul, gliceryna. Kosmetyk jest multifunkcyjny, ponieważ redukuje cellulit i tkankę tłuszczową oraz działa w każdych okolicznościach: podczas wysiłku fizycznego i odpoczynku. Dzięki zawartości borowiny działa detoksykująco.
Przeczytaj również: Szczotkowanie ciała na sucho krok po kroku
Zanim przystąpisz do masażu bańką chińską, nałóż na skórę olejek, który da jej odpowiedni poślizg i możliwość zassania skóry. Kosmetykiem który świetnie sprawdzi się w tym celu będzie Eveline Egyptian Miracle ujędrniający olejek do ciała i biustu, który w składzie zawiera olej migdałowy, olej marula, oliwę z oliwek, miód, propolis, mleczko pszczele i witaminę E. Zassanie bańki powinno być na początku małe, a potem większe. Wykonuj 3 rodzaje ruchów - okrężne, poprzeczne i skośne.
WSKAZÓWKA
Uwaga! Nie wykonuj masażu bańką chińską, gdy borykasz się z rozszerzonymi naczynkami na skórze objętej cellulitem (tzw. „pajączkami”) lub żylakami!
Nie bez powodu mówi się, że jesteś tym, co jesz. Pamiętaj, że Twoje żywienie ma wpływ na Twoją sylwetkę - w tym również na powstawanie cellulitu. By podkręcić metabolizm, zadbaj o regularność spożywanych posiłków. Zachowuj odpowiednie odstępy między głównymi posiłkami i nie podjadaj! Pamiętaj, że nasz organizm jako jedzenie traktuje tak samo danie główne, jak i sok czy owoc między głównymi posiłkami. Między posiłkami pij jedynie wodę.
W Twoim jadłospisie powinny znaleźć się bogate w witaminy i błonnik warzywa, owoce, kiełki, kasze, pełnoziarniste pieczywo. Zadbaj o podaż białka w postaci strączków, ryb, chudego mięsa. Ogranicz sól - powoduje gromadzenie wody w organizmie, przez co będzie nasilać cellulit. Zrezygnuj z cukru - zarówno w postaci substancji słodzącej do napojów czy potraw, jak i znajdującego się cukru w białym pieczywie czy białym makaronie, gotowych sosach, ciastach, ciastkach, słodzonych napojach itd. Zrezygnuj całkowicie z jedzenia typu fast-food. Ogranicz używki - papierosy, alkohol, kawę. Pij dużo wody - pozwoli na odprowadzenie toksyn z organizmu i odpowiednio Cię nawodni.
Nie chodzi tutaj o "mordowanie się" na siłowni. Jeśli chcesz pozbyć się cellulitu, świetnie sprawdzą się szybsze spacery, jogging, rozciąganie, joga czy rower. Pamiętaj, że ruch podkręca metabolizm i poprawia mikrokrążenie tak istotne w przypadku redukcji cellulitu. Możesz włączyć dodatkowe ćwiczenia na problematyczne partie objęte skórką pomarańczową - na przykład przysiady lub wykroki.
Pamiętaj, że nie istnieje magiczny sposób na cellulit - pomoże jedynie połączenie diety, ćwiczeń, masażu oraz regularnego stosowania kosmetyków na cellulit.
Autor
Emilia Błaszczyk - absolwentka Kosmetologii w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Jako kosmetolog przyjmuje w Gabinecie Estetican w Warszawie. Specjalizuje się w terapiach skór problematycznych oraz terapiach healthy-aging.
Źródła:
Żyłka-Załęska I. Cellulit jako problem medyczny, Probl Hig Epidemiol 2008, s. 487-491.
Adamski Z. Kaszuba A. Dermatologia dla kosmetologów, PZWL, Warszawa 2010, s. 428-429.