balsamy antycellulitowe

Najlepsze balsamy antycellulitowe: ranking TOP 6

Balsam antycellulitowy nie jest w stanie całkowicie zlikwidować problemu, ale w połączeniu ze zdrową dietą i aktywnością fizyczną zdecydowanie mniejszy jego widoczność. Które balsamy naprawdę pomogą zredukować cellulit? Poznaj wybór eksperta Super-Pharm, kosmetolog – Martyny Radziejewskiej.

Cellulit, a dokładniej mówiąc guzkowo-obrzękowo-włókniejące zwyrodnienie tkanki tłuszczowej, uznawany jest za jeden z najczęściej występujących problemów estetycznych w XXI wieku. Przypadłość dotyczy w głównej mierze kobiet (85– 90%), ale w niewielkim stopniu dotyka również mężczyzn (około 2%). Zmiany najczęściej pojawiają się w okolicy ud i pośladków, mając charakter guzków oraz nieregularnych zgrubień, które wyczuwalne są przy dotyku. Pierwsze zmiany na ciele mogą pojawić się już w okresie dojrzewania, co bardzo często związane jest z nadwagą. W zaawansowanym stopniu cellulit może wiązać się również z dyskomfortem bólowym. 

Charakterystyczne objawy cellulitu

Do najbardziej charakterystycznych objawów cellulitu należą: 

  • Zwiotczenie skóry,
  • Wygląd skóry przypominający „materac” (widoczne małe uwypuklenia i zagłębienia),
  • Występowanie obrzęku,
  • Pojawienie się teleangiektazji oraz mikrożylaków,
  • Rozstępy,
  • Zmiana kolorytu skóry oraz temperatury ciała (ze względu na wolniejszy przepływ krwi staje się chłodna i blada). 

CIEKAWOSTKA

Warto wiedzieć i odróżniać dwa określenia, niekiedy błędnie stosowane wymiennie. Pojęcia „cellulit” i „cellulitis”, choć brzmią podobnie, oznaczają zupełnie inne i różniące się od siebie stany skóry. Cellulit dotyczy jedynie zmian w jej wyglądzie, pewnych deformacji o charakterze estetycznym. Natomiast cellulitis to bakteryjne zapalenie tkanki łącznej, które jest ostrym stanem zapalnym skóry i tkanki podskórnej. Przyczyną dolegliwości najczęściej jest zakażenie bakteryjne, a do głównych objawów należą uczucie ciepła, zaczerwienienie, opuchlizna, wrażliwość oraz ból. W późniejszym okresie choroby mogą pojawić się również gorączka, dreszcze, nudności, a także ból głowy. Objawów cellulitisu nie można ignorować i jak najszybciej należy skontaktować się z lekarzem, ponieważ leczenie wymaga podania antybiotyków. 

Najczęstsze przyczyny powstawania cellulitu

Nie można wyróżnić jednoznacznej przyczyny pojawienie się cellulitu, to złożony proces na którego przebieg mają wpływ:

  • Zmiany hormonalne, głównie nadmiar estrogenów przy jednoczesnym niedoborze progesteronu, np. na początku cyklu miesiączkowego, w trakcie ciąży, w wyniku stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych,
  • Magazynowanie tkanki tłuszczowej, występowanie zmian cellulitowych w miejscach odpowiadających obszarom, w których organizm ma największą tendencję do odkładania tkanki tłuszczowej,
  • Zaburzenia krążenia, co skutkuje niewystarczającym odżywieniem adipocytów (komórek tłuszczowych) prowadzącym do zmian metabolicznych, 
  • Niezdrowa dieta oraz brak wystarczającego nawadniania organizmu. 

Jak zmniejszyć widoczność cellulitu?

W przypadku cellulitu sprawdza się powiedzenie: „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Wśród kobiet problem „pomarańczowej skórki” jest na tyle powszechny, że działania profilaktyczne warto wprowadzić jak najwcześniej. Po pierwsze - nie można pomijać aktywności fizycznej. Regularne ćwiczenia fizyczne powodują spalanie tkanki tłuszczowej, poprawiają krążenie limfatyczne i krwionośne, detoksykację organizmu, dotlenienie i odżywienie komórek oraz zwiększenie napięcia mięśni. Aktywność fizyczna pomaga także utrzymać odpowiedną masę ciała, co zmniejszy szansę na pojawienie się cellulitu. Ważną rolę odgrywają również zbilansowana dieta oraz nawodnienie organizmu, zaleca się picie 2-3l płynów dziennie, najlepiej wody.

Nie bez znaczenia jest również dbanie o odpowiednią regenerację i odpoczynek. Działania profilaktyczne powinny opierać się także na odpowiedniej pielęgnacji ciała: dostarczaniu składników o działaniu odżywczym oraz nawilżającym, a także regularnych peelingach. Świetne rezultaty przy problemie cellulitu daje szczotkowanie ciała na sucho. Warto wspomagać się także odpowiednimi kosmetykami. 

Do codziennej pielęgnacji warto także włączyć balsamy antycellulitowe, które mają w INCI składniki przyspieszające usuwanie toksyn oraz poprawiające mikrokrążenie (np. L-karnitynę, guaranę, kofeinę). Niżej znajdziesz nasze ulubione produkty. 

Balsam antycellulitowy: RANKING

 Wybrałam 7 produktów z dobrym składem, które regularnie stosowane – pomogą w znacznej redukcji lub nawet pozbyciu się cellulitu. 

Balsam stanowi 28-dniową kurację przeciw uporczywemu cellulitowi. Produkt zawiera cząsteczkę GP4G, która stymuluje nocny mechanizm komórkowy, pobudza wyszczuplanie podczas snu i aktywuje spalanie tłuszczów. Balsam zawiera kofeinę oraz wyciągu z cekropii, które pobudzają metabolizm tłuszczowy. Naturalne wyciągi z pędów jabłoni i pieprzu syczuańskiego zapobiegają magazynowaniu tłuszczu oraz zapobiegają jego nawrotom sprzyjając utrzymaniu szczupłej sylwetki. Kosmetyk ma bogatą formułę, którą przyjemnie aplikuje się na skórę, łatwo się rozprowadza i szybko wchłania. Po kuracji skóra staje się nawilżona, gładka, rozświetlona oraz napięta. Ten produkt nie bez powodu uważany jest za jeden z najlepszych kosmetyków antycellulitowych!

  1. Elancyl Slim Design Noc
    balsam do ciała
    Cena od 119,99 zł Cena regularna 198,99 zł
    Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

Krem przeznaczony do stosowania na noc, skutecznie zapobiega odkładaniu tłuszczu i usprawnia eliminację toksyn, dodatkowo stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej, zmniejsza jej grubość i objętość. Produkt pomaga zwalczać zaawansowany cellulit, wyrównuje strukturę skóry, a także działa drenująco. Krem dobrze się rozprowadza, pozostawiając uczucie nawilżenia i wygładzenia. 

  1. Tołpa Dermo Body Cellulite
    krem do ciała
    Cena od 39,99 zł Cena regularna 64,99 zł
    Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

Odświeżający żel, który szybko się wchłania, nawet bez masażu. Po jego nałożeniu czuć lekki chłód i wyczuwalny jest odświeżający, mentolowy zapach. Kosmetyk jest oparty w 97 proc. na składnikach pochodzenia naturalnego, spośród których najważniejszym jest ekstrakt z aloesu, znany z właściwości nawilżających i kojących. W połączeniu z m.in. kofeiną i karnityną daje szybkie efekty ujędrniające oraz drenujące. Dodatkowo dzięki zawartości escyny wzmacnia naczynka i przeciwdziała obrzękom. Od razu po użyciu przynosi ulgę ciężkim nogom, a przy regularnym użyciu zmniejsza widoczność cellulitu. 

  1. Equilibra Aloe Crio-Gel Cellulite
    krem do ciała
    Cena od 42,99 zł Cena regularna 45,99 zł
    Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

Ten silnie ujędrniający krem-booster to dobre rozwiązanie dla niecierpliwych. Zawiera miks skoncentrowanych składników, które pomagają skutecznie walczyć z nierównościami na ciele. Jego technologia opiera się m.in. na właściwościach różowego pieprzu. Do tego w składzie ma również niacynamid i kwasy AHA, które wpływają na poprawę jakości i elastyczności skóry. Ponadto ma działanie nawilżające i wysmuklające. Po jego nałożeniu czuć lekkie ciepło, co imituje działanie rozgrzewających zabiegów wysmuklających. Pierwsze efekty  widać od razu po nałożeniu, bo skóra jest wyraźnie gładsza w dotyku i bardziej napięta.  

  1. Eveline Slim Extreme 3D Scalpel
    krem do ciała
    Cena od 21,99 zł Cena regularna 30,99 zł
    Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

Delikatny mus, którego używanie jest czystą przyjemnością. Orzeźwiający zapach mango sprawia, że po każdej aplikacji czujemy się jak w SPA. Kosmetyk zawiera witaminę E, olej z awokado, masło shea oraz z mango, które zapewniają głębokie nawilżenie nawet suchej skórze. Kosmetyk natychmiast zmniejsza jej szorstkość oraz działa wygładzająco. Dodatkowo dzięki ekstraktom z kawy i imbiru poprawia mikrokrążenie, dzięki czemu wpływa na lepsze ujędrnienie ciała oraz zmniejsza widoczność cellulitu. Szybko się wchłania, nie klei i zwykłą pielęgnację zmienia w prawdziwy rytuał.  

  1. Mohani Mango
    mus do ciała
    Cena od 37,99 zł Cena regularna 39,99 zł
    Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

Marka, która słynie z produkcji preparatów na pomarańczową skórę, także tych wykorzystywanych w gabinetach. Ten antycellulitowo-drenujący krem do ciała zawiera unikalne składniki, które pobudzają spalanie tłuszczów, likwidują uczucie ciężkich nóg i przyspieszają krążenie krwi. Już po pierwszym użyciu skóra wydaje się bardziej gładka i miła w dotyku. Dodatek kofeiny i L-Karnityny przyspiesza metabolizm i usprawnia usuwanie toksyn z organizmu. Aby szybciej uzyskać efekty jak z gabinetu, po wchłonięciu się kosmetyku warto owinąć uda folią spożywczą. Wówczas składniki aktywne szybciej się wchłaniają. 

  1. Arosha Body Rescue Cellulite
    krem na cellulit
    Cena od 221,99 zł Cena regularna 289,99 zł
    Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

Jak stosować balsam antycellulitowy, aby mieć najlepsze efekty?

Balsamy antycellulitowe najlepiej nakładać na czystą skórę, a ten rytuał połączyć z masażem. Zaczynamy od stóp i kończymy na pośladkach, wcierając kosmetyk okrężnymi ruchami. To nie tylko przyspiesza wchłanianie kosmetyków, ale także pomaga pozbyć się obrzęków. W drogeriach Superpharm można kupić balsamy, których regularne stosowanie wygładza powierzchnię skóry i poprawia jej elastyczność. Wiele z nich jest inspirowana zabiegami medycyny estetycznej. 

Aby uzyskać jak najlepsze efekty, podejdź do skóry na ciele tak jak do skóry na twarzy i stosuj razem z balsamem antycellulitowym jeszcze dwa produkty.

KROK 1.

Przed nałożeniem balsamu antycellulitowego zastosuj bardziej skoncentrowany kosmetyk – koncentrat lub serum do ciała. 

Idealny kosmetyk dla tych, którzy oprócz skutecznego działania oczekują także przyjemności. W tym ujędrniającym serum zamknięto aż osiem skoncentrowanych olejków botanicznych (m.in. awokado, sojowy, bazyliowy, migdałowy, z krokosza). Dzięki nim produkt głęboko nawilża i odżywia skórę, a przy regularnym stosowaniu zmniejsza widoczność cellulitu, przywraca jej blask i jędrność. Od razu po użyciu czuć lekkie ciepło, co uprzyjemnia masaż z kolei dodatek olejków eterycznych z paczuli, drzewa sandałowego i pomarańczy działa relaksująco. 

  1. Veoli Botanica Aroma Body Therapy
    serum do ciała
    Cena od 85,99 zł Cena regularna 119,99 zł
    Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

Kosmetyk inspirowany zabiegiem kriolipolizy, który widocznie odmienia skórę w zaledwie tydzień. Zawiera połączenie kofeiny i imbiru, dzięki czemu jeszcze lepiej radzi sobie z nagromadzonym tłuszczem. Jednocześnie poprawia mikrokrążenie w skórze, co działa antycellulitowo. Zawiera też opatentowane składniki ujędrniające i przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej. Żel ma przyjemną, lekką konsystencję, dzięki czemu szybko się wchłania. Od razu powoduje uczucie chłodu, co uprzyjemnia jego aplikację. Skóra natychmiast po nałożeniu sprawia wrażenie bardziej napiętej. 

  1. Lierac Body Slim
    koncentrat do ciała
    Cena od 118,99 zł Cena regularna 169,99 zł
    Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

KROK 2.

Po wchłonięciu balsamu, nałóż olejek antycellulitowy i zrób krótki masaż. Możesz wykorzystać do tego zarówno swoje dłonie, jak i masażer na cellulit.

Jak sama nazwa wskazuje ten kosmetyk jest inspirowany popularnym zabiegiem na ciało. Endermologia to masaż podciśnieniowy, który powoduje drenaż limfatyczny. Usprawnia więc usuwanie toksyn i ma świetne działanie antycellulitowe. Najpierw nakładamy na ciało olejek z wyszczuplającym kompleksem, w którego skład wchodzi m.in. wyciąg z alg. Potem masujemy je dołączoną do zestawu bańką chińską. Dzięki specjalnej konstrukcji zasysa skórę do wewnątrz, co poprawia krążenie krwi i limfy. Ten zabieg wygładza jej powierzchnię a także przyspiesza spalanie tłuszczu. Dodatkowo kosmetyk dzięki zawartości olejków arganowego, sojowego i ryżowego dba o odpowiednie nawilżenie skóry i pozostawia ją gładką w dotyku. 

Kosmetyk o aksamitnej konsystencji i delikatnym, różanym zapach. W składzie ma miks olejków, w tym ze słodkich migdałów, arganowy, z nasion słonecznika, lniany, awokado oraz z oliwek. Są bogate w witaminy i a także kwasy omega-3, dzięki czemu ich stosowanie przynosi same najlepsze korzyści. Już po pierwszym użyciu skóra jest wyraźnie gładsza, przyjemna w dotyku i nawilżona. Dzięki właściwościom poprawiającym mikrokrążenie przy regularnym stosowaniu zmniejsza też widoczność cellulitu. Ponadto olejek pomaga na przesuszenia i utratę jędrności. Masaż przy jego użyciu to sama przyjemność. 

  1. Noble Health Get Slim Cellulite Olejek do Masażu
    olejek do ciała
    Cena od 43,99 zł

Ta wyszczuplająca oliwka do masażu jest używana m.in. w gabinetach i w salonach SPA podczas zabiegów ujędrniających i antycellulitowych. Dzięki niej możemy więc we własnym domu poczuć się więc jak w luksusowych ośrodkach. Ma energetyczny zapach pomarańczy i przyjemną konsystencję. Zawiera ekstrakt z miłorzębu japońskiego, który poprawia krążenie i wpływa na zmniejszenie nierówności na skórze. W składzie ma również witaminy E i F, które wyraźnie poprawiają jej nawilżenie i elastyczność. Dla najlepszych efektów warto ją stosować codziennie. 

  1. Ziaja Antycellulitowa
    oliwka do ciała
    Cena od 24,99 zł Cena regularna 26,99 zł
    Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

Źródła:

Marwicka J., Niemyska K., Cieślicka O., Cellulit. Przegląd zabiegów kosmetycznych, Kosmetologia Estetyczna 3 / 2015 / vol. 4, s. 301-308.

Lisiecka A., Hetman W., Cellulit - patogeneza, profilaktyka i metody redukcji, НАУКА, ОСВІТА, СУСПІЛЬСТВО: ІНСТРУМЕНТИ І МЕХАНІЗМИ СУЧАСНОГО ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ, s. 112-116.

Kołodziejczak A., Kosmetologia Tom I, Wydawnictwo PZWL, s. 185-197.

Udostępnij:

Autor Martyna Radziejewska Zobacz profil
Absolwentka kosmetologii Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. W swojej pracy skupia się na indywidualnym podejściu do drugiego człowieka. Wiedzę i doświadczenie zdobywa podczas licznych kursów i szkoleń.
Następny wpis
Ciągle szukasz idealnego kremu z filtrem? Oto 5 nowych SPF50, które warto przetestować Czytaj więcej