Jak dobrać masażer intymny

Przewodnik po gadżetach erotycznych. Jak dobrać masażer intymny? [RADY SEKSUOLOGA]

Podobnie jak telefony – masażery stają się smart, mają coraz więcej funkcji i designerski look. Wielość wzorów, kolorów i pomysłowość projektantów sprawiają, że na pierwszy rzut oka trudno rozpoznać, z jakim urządzeniem mamy do czynienia. Nie musimy się wstydzić, że ktoś je zobaczy i coraz częściej traktujemy je bardziej jak niezwykły, ale jednak przedmiot codziennego użytku. Jaki masażer warto wybrać? Podpowiada seksuolog, Anna Golan. 

Dlaczego warto mieć masażer intymny?

Do najbardziej popularnych gadżetów intymnych należą dilda, kulki dopochwowe oraz masażery. Akcesoria erotyczne znane i stosowane były od zawsze. Nowe technologie przyniosły nam jednak jeszcze większy wybór i możliwości nie tylko dostarczania przyjemności, ale i dbania o zdrowie seksualne. Prowadzone kilka lat temu przez Uniwersytet Indiana badania wykazały, że intymnych masażerów w Stanach Zjednoczonych używa około 53 procent kobiet i 45 procent mężczyzn*. Pokazuje to jak popularne są intymne gadżety.

Wyniki wspomnianych badań wskazywały również, że używanie masażerów przez kobiety wiąże się z bardziej pozytywnym nastawieniem do seksu i aktywną postawą w dbaniu o zdrowie seksualne. Kobiety używające gadżetów erotycznych częściej niż pozostałe pamiętały np. o profilaktycznych wizytach u ginekologa, poza tym w trakcie zbliżeń szybciej się podniecały i łatwiej osiągały orgazm.

Wydaje się więc, że wibrator i seks partnerski wcale nie są dla siebie konkurencją. Wszystko, co wnosi więcej przyjemności do Twojej gry wstępnej i seksu, może pomóc także Twojemu związkowi. Jak dobrać odpowiedni masażer do swoich potrzeb? 

Masażery do stymulacji punktu G

Spośród różnego rodzaju masażerów możemy wybrać takie, które mają stymulować punkt G. Owiany sławą punkt rozkoszy najłatwiej możemy zlokalizować w trakcie masturbacji, kiedy kobieta odczuwa podniecenie. Wtedy tkanka jamista wypełnia się krwią, nabrzmiewa – dzięki temu znalezienie punktu G będzie łatwiejsze. Żeby go wyczuć, należy wprowadzić palec do pochwy, przesuwać nim, badać, aż znajdziemy wypukłość o powierzchni około 1 cm. Można spróbować go na różne sposoby masować, stymulować. Punkt G znajduje się na przedniej ścianie pochwy, w odległości od 2 do 5 centymetrów od wejścia do pochwy. Zajmuje mniej więcej 1 centymetr powierzchni. Dokładnie w to miejsce trafisz używając odpowiednio wyprofilowanego masażera - doskonale sprawdzi się Satisfyer Masażer G-Force Pink.

Co ciekawe, punkt G według niektórych seksuologów nie jest oddzielnym organem, niektórzy są zdania, że występuje on jedynie funkcjonalnie, czyli jest połączony z innymi strefami erogennymi i razem z nimi tworzy tzw. platformę orgazmiczną. A więc do dzieła!

Masażery do stymulacji łechtaczki

Istnieją także modele masażerów przeznaczone do stymulacji łechtaczki. Są zwykle bardzo delikatne, bo ta część ciała raczej nie lubi mocnego dotyku, naciskania. Fale soniczne mogą dostarczyć przyjemności nawet bez bezpośredniego kontaktu. Dla większości kobiet stymulacja łechtaczki to najbardziej skuteczny sposób na osiągnięcie orgazmu. Oczywiście podziały orgazmów na różne typy i te lepsze oraz gorsze nie mają większego sensu. Wszystkie orgazmy w sensie fizjologicznym są takie same. Nie ma znaczenia, w jaki sposób do nich doprowadzimy, bo angażują całe nasze ciało i umysł. Mało tego, tak zwany orgazm pochwowy jest osiągany również dzięki stymulacji łechtaczki – penis, wchodząc w pochwę, napiera na wargi sromowe mniejsze, a one stymulują łechtaczkę.

Jeśli Twoja łechtaczka lubi dotyk, spróbuj podarować jej masaż, a odwdzięczy się orgazmem. Wypróbuj jeden z masażerów marki Satisfyer. Możesz zacząć od nowości – Sweet Flamingo. To dyskretny, bezdotykowy masażer, którego działanie opiera się na falach ciśnienia, bez używania wibracji. Jest wodoodporny, czyli zapewnia stymulację łechtaczki nawet pod prysznicem czy w wannie. Satisfyer to bestsellerowe masażery uwielbiane przez kobiety na całym świecie.  

 1. Satisfyer Sweet Flamingo Masażer Tylko w Super-Pharm
  masażer intymny
  Cena od 129,99 zł Cena regularna 179,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

Masażery wieloprogramowe

Oczywiście są też masażery wieloprogramowe, które pozwalają oddziaływać jednocześnie na wiele miejsc. Różnorodna stymulacja zwiększa szanse, że trafisz na to czego w tym momencie potrzebuje Twoje ciało.  Ponieważ pochwa jest wrażliwa nie na sam dotyk, ale na ucisk (np. podczas ruchów członka w pochwie), wibracje i zmiany ciśnienia – masażer zapewnia właśnie takie doznania, które najintensywniej odczujesz.

Warto także wspomnieć terapeutyczne zastosowania intymnych akcesoriów. Nierzadko seksuolodzy doradzają użycie masażerów. Ćwiczenia z nimi są częścią terapii dla kobiet, które odczuwają ból podczas zbliżeń i zwiększone napięcie mięśni. W terapii seksuologicznej kobiet, które odczuwają obawy przed penetracją pochwy wykorzystywane są też dilda i wibratory. Ćwiczą one początkowo z najmniejszym możliwym dildo, np. wielkości pomadki do ust, przechodząc stopniowo do gadżetu wielkości penisa.

Na początek świetnie sprawdzi się Satisfyer Masażer Mono Flex, który zachwyca subtelnym wyglądem. Masuje zarówno punlt G, jak i łechtaczkę. 

 1. Satisfyer Masażer Mono Flex Mauve
  masażer intymny
  Cena od 199,99 zł Cena regularna 289,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką


Autor

Anna Golan - psycholog i seksuolog kliniczny z certyfikatem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Od kilkunastu lat pracuje z osobami w trudnych sytuacjach życiowych, które pragną wyzwolić się z narzucanych sobie ograniczeń i cieszyć się intymnością. Współautorka książki "To tylko seks? Naga prawda o naszych pragnieniach".

* Debra Herbenick, Michael Reece, Stephanie Sanders, Brian Dodge, Annahita Ghassem, Prevalence and characteristics of vibrator use by women in the United States: results from a nationally representative study, Center for Sexual Health Promotion, Indiana University, 2009.

Następny wpis
Krem do cery naczynkowej - jaki wybrać? [RADY EKSPERTA] Czytaj więcej