Pierwsza zabawka erotyczna

Pierwsza zabawka erotyczna – najlepsze wibratory i masażery dla początkujących [WYBÓR SEKSUOLOGA]

Zabawki erotyczne służą przede wszystkim do zabawy i przeżywania rozkoszy, ale odpowiednio używane mogą być też pomocne w dbaniu o zdrowie seksualne. Najlepsze dla początkujących poleca ekspert Super-Pharm, seksuolog, Anna Golan.

Jeśli zastanawiasz się co wybrać jako swoją pierwszą lub jedną z pierwszych zabawek erotycznych, pomyśl przez chwilę o tym co lubisz w seksie i jakich doznać miałby dostarczać nowy gadżet osobisty. Dokonując wyboru kieruj się tym czy chciałabyś się skoncentrować na samej łechtaczce, czy może penetracji waginalnej? A może potrzebujesz gadżetu, który pomoże ci eksplorować ciało i znaleźć nowe przyjemności? Odpowiednio dobrany gadżet erotyczny wzniesie Twoje życie seksualne na wyższy poziom. 

Lubrykant to podstaw

Zacznijmy od podstaw, czyli od lubrykantów do używania razem z wibratorami waginalnymi. Aby dotyk lub penetracja miejsc intymnych były przyjemne i bezpieczne, konieczne jest odpowiednie nawilżenie. Ślina to nie lubrykant! Nie powinnaś także używać olejków, ani wprowadzać do pochwy kremów.

Intymne żele nawilżające na bazie wody lub silikonu zapobiegają mechanicznym mikrouszkodzeniom naskórka i śluzówki. Warto ich używać zarówno podczas stosunków, jak i zabaw z użyciem wibratorów. Ważne, żeby nie zawierały substancji drażniących (zapachy, barwniki). Dzięki nim stosunki mogą trwać dłużej. Jaki wybrać? Silikonowy Skyn All Night Long Gel nie zawiera barwników, perfum, parabenów ani konserwantów. Z powodzeniem możesz go stosować podczas penetracji waginalnej i analnej. 

 1. Skyn All Night Long Gel
  żel intymny
  Cena od 32,49 zł Cena regularna 32,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

Jak dobrać pierwszą zabwkę erotyczną?

Wybierając gadżet, który będziesz wprowadzać do swojego ciała lub masować nim zewnętrzne genitalia, koniecznie zwróć uwagę na to z jakiego materiału jest wykonany. Zdecydowanie najlepiej, żeby był to silikon medyczny, który zapewnia największą higienę. Na jego powierzchni nie ma mikroporów, więc do mycia akcesoriów wystarczy ciepła woda i mydło. Wybierałabym też markowych producentów (Satisfyer, Lelo), którzy dają gwarancję bezpieczeństwa. Wszystkie propozycje, które znajdziesz w artykule spełniają te warunki.

WSKAZÓWKA 

Jako jedną z pierwszych zabawek erotycznych warto kupić masażer. Masażery intymne umożliwiają nie tylko przeżycie orgazmu solo lub z partnerem\ką, ale i okrywanie nowych dróg do szczytowania. Relaksują i pomagają rozluźniać mięśnie dna miednicy.

Najlepsze zabawki erotyczne dla początkujących

Możesz wybierać między wieloma rodzajami wibratorów. Jaki wibrator lub masażer sprawdzi się na początek? Oto najlepsze z nich polecane przez seksuloga. 

Soniczny masażer łechtaczki. Fale dzwiękowe, które imituje stymulują nie tylko żołądź łechtaczki, ale cały narząd razem z głębiej położonymi zakończeniami nerwowymi. Cichy i dyskretny. Wodoodporny, możesz go zabrać ze sobą wszędzie. Sona oferuje osiem różnych programów o różnej intensywności. 

Prawdopodobnie aktualnie najpopularniejszy masażer dla kobiet w Polsce. Bestseller w Super-Pharm, który ma wyłącnzie pozytywne opinie. Wykorzystuje technologię AirPulse, dzięki której możesz pieścić łechtaczkę falami ciśnienia, bez naciskania, pocierania i podrażnień. Aż jedenaście programów do wyboru. 

 1. Satisfyer Masażer Penguin
  masażer intymny
  Cena od 119,99 zł Cena regularna 149,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

Stymuluje jednocześnie punkt G i łechtaczkę. Kształt tego masażera sprawi, że bez problemu trafisz w znajdującą się na przedniej ścianie pochwy jednocentymetrową powierzchnię. Punkt G zlokalizujesz w odległości od 2 do 5 centymetrów od wejścia do pochwy. Jakby tego było mało kolejny bodziec, którego możesz sobie dostarczyć to temperatura. Zabawka posiada funkcję rozgrzewania się do 39 stopni, co jeszcze potęguje doznania.

 1. Satisfyer Masażer Heat Wave Connect App Black
  masażer intymny
  Cena od 220,99 zł Cena regularna 304,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

Wariacja na temat klasycznego króliczka. Podobnie jak Heat Wave dzięki swojemu kształtowi zapewnia stymulację waginalną oraz stymulację łechtaczki. Dodatkowo pieści zewnętrzne wargi sromowe. Jest bardzo elastyczny i wyposażony aż w trzy silniczki, aby zapewnić Ci nieskończone możliwości zabawy.

 1. Satisfyer Masażer Double Flex Connect App White
  masażer intymny
  Cena od 166,99 zł Cena regularna 304,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
Udostępnij:

Autor Anna Golan Zobacz profil
psycholog i seksuolog kliniczny z certyfikatem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Od kilkunastu lat pracuje z osobami w trudnych sytuacjach życiowych, które pragną wyzwolić się z narzucanych sobie ograniczeń i cieszyć się intymnością. Współautorka książki "To tylko seks? Naga prawda o naszych pragnieniach".
Następny wpis
Najciekawsze nowości kosmetyczne na zimę 2022 Czytaj więcej