jak chronic skore przed sloncem

Jak chronić skórę przed słońcem w upalne dni?

Gorące lato to wymagający czas dla całego ciała. Od środka warto je chronić odpowiednimi ilościami wypijanej wody, a od zewnątrz specjalną pielęgnacją przeciwsłoneczną. To sposób na dłuższą młodość i lepszą kondycję skóry przez lata.

Wiele osób po filtry sięga dopiero latem i wyłącznie w sytuacji plażowej. Natomiast na promieniowanie skóra jest narażona przez cały rok, niezależnie od szerokości geograficznej czy pogody. Promieniowanie nie ogranicza się wyłącznie do fal UVB, które są związane z ekspozycją skóry w słoneczne dni. To także światło niebieskie HEV czy promienie UVA, z którymi mamy do czynienia nawet w deszczowym listopadzie czy przy w marcowej słocie. Natomiast latem odkrywamy najwięcej obszarów skóry i narażona jest właśnie teraz na poparzenie, powstawanie plam pigmentacyjnych, a także przedwczesne jej starzenie. Jak się przed tym wszystkim uchronić? Stosując wysoką i nowoczesną ochronę przeciwsłoneczną od marki Eau Thermale Avène.

Słońce a skóra

Czasy, kiedy modna była bardzo ciemna opalenizna, na szczęście już minęły. Powód? Im większa, częstsza i bardziej intensywna ekspozycja skóry na słońce, tym wyraźniej widać na niej procesy starzenia. Przykład? Zmarszczki, wiotkość, utrata jędrności, przebarwienia i plamy, nierównomierny koloryt twarzy i ciała. To wszystko skutki uboczne nadmiernego opalania.

Im bardziej chroni się skórę – zwłaszcza twarzy, tym dłużej pozostaje ona gładka, jędrna i sprężysta. Promieniowanie UVA dociera do nas przez cały rok, niezależnie od pogody i stopnia zachmurzenia. Przenika nawet przez szyby, dlatego o ochronę skóry przed jego działaniem warto dbać nie tylko latem. UVA wywołuje zniszczenia komórkowe na poziomie DNA, czego skutkiem są starzenie się skóry i fotostarzenie, jak utrata jędrności, wiotkość, zmarszczki, linie, bruzdy i przebarwienia. Dodatkowo promieniowanie UVB, które “opala” skórę wywołując początkowo rumień, działa przesuszająco na naskórek i może wywołać tzw. zmarszczki dehydratacyjne (wynikające z gwałtownego spadku nawilżenia). Skóra, która przez lata wystawiana jest na działanie słońca jest bardziej szorstka, jej powierzchnia nierówna, pokryta licznymi przebarwieniami i znamionami. W krajach, w których słońce operuje intensywnie przez cały rok, kobiety chronią się przed nim nie tylko stosując wysoką fotoprotekcję, ale także osłaniając się nakryciami głowy lub parasolkami (kapelusze, parasolki). Dzięki temu dłużej zachowują sprężystość, jędrność skóry i jednolity koloryt bez zmian pigmentacyjnych.    

Jak i kiedy nakładać filtry? 

Krem z filtrem należy nakładać latem codziennie na 30 minut przed wyjściem z domu, albo wprowadzić nawyk nakładania ich na krem na dzień (lub w przypadku cer tłustych i mieszanych – zamiast). Aplikuje się porcję odpowiadającą jednemu palcu na obszar twarzy i szyi u osoby dorosłej. I co najważniejsze – czynność tę należy co 2-3 godziny w ciągu dnia powtarzać. Zwłaszcza w okresie najsilniejszego promieniowania, czyli pomiędzy godziną 11 a 16- stą. Warto sprawdzić czy filtry zawarte w kremie chronią więcej niż przed samym promieniowaniem UVB. Kosmetyki z linii słonecznej Eau Thermale Avène zawierają filtr TriAsorBTM o ultraszerokim spektrum ochrony przed promieniowaniem UVB, UVA i ŚWIATŁEM NIEBIESKIM do 450 nm. To innowacyjny i opatentowany filtr przez Laboratoria Pierre Fabre.

Natomiast niezależnie od wysokości SPF należy latem pamiętać o częstej reaplikacji kremu z filtrem. Powód? Wysokość jego ochrony zmniejsza się wraz z działaniem mechanicznym: wycieraniem skóry ręcznikiem, działaniem piasku, poceniem się. A także podczas kąpieli w morzu, akwenach słodkowodnych czy w basenie. Warto po wyjściu z wody i osuszeniu ciała czynność aplikacji kremu powtórzyć. Tym bardziej należy ochronę przeciwsłoneczną mieć zawsze pod ręką. 

Jak znaleźć idealny krem z SPF?

Czy można mieć krem z filtrem, który nie tylko będzie znakomicie chronić skórę, ale przyniesie również komfort, nie podrażni, nie wysuszy, albo nie obciąży cery? W portfolio kosmetyków przeciwsłonecznych Avene jest w czym wybierać!

Eau Thermale Avène krem SPF50+ to bardzo wysoka ochrona przeciwsłoneczna do stosowania na twarz i szyję dla skóry wrażliwej i suchej. Zawiera filtr TriAsorBTM o ultraszerokim spektrum ochrony przed promieniowaniem UVB, UVA i ŚWIATŁEM NIEBIESKIM HEV. Posiada aksamitną konsystencję i nawilża skórę do 8 godzin[1]. Dzięki czemu skóra jest odżywiona i miękka w dotyku. Produkt jest wysoce wodoodporny. W celu zapewnienia odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej przed ekspozycją na słońce, należy nałożyć ilość produktu odpowiadającą jednemu palcu na obszar twarzy i szyi u osoby dorosłej. Zmniejszenie ilości znacznie obniży poziom ochrony. Produkt dostępny w wersji z zapachem i bez zapachu.

 1. Avène Sun Creme SPF50+
  krem z filtrem
  Cena od 73,99 zł Cena regularna 104,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

Osoby ze skórą bardzo wrażliwą, często rezygnują ze stosowania kremu z filtrem z uwagi na działanie drażniące. Z myślą o nich francuska marka stworzyła coś wyjątkowego. Eau Thermale Avène Bardzo wysoka ochrona krem bez zapachu to krem do skóry wrażliwej i suchej, ale bez dodatku zapachu. Genialny dla osób z cerą reaktywną i nadwrażliwą na komponenty zapachowe. Pozostawia niewidoczne wykończenie.

 1. Avène Sun Creme Sans Parfum SPF50+
  krem z filtrem do twarzy
  Cena od 73,99 zł Cena regularna 104,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

Bardzo wysoka ochrona Fluid SPF 50+ to ochrona przeciwsłoneczna na twarz i szyję do skóry wrażliwej, normalnej i mieszanej. Posiada lekką konsystencję, która wchłania się w ciągu 3 sekund[2] i pozostawia na skórze niewidoczne wykończenie. Nie obciąża i nie wyświeca skóry. Fluid jest wysoce wodoodporny. Zawiera filtr TriAsorBTM o ultraszerokim spektrum ochrony przed promieniowaniem UVB, UVA i ŚWIATŁEM NIEBIESKIM HEV. W celu zapewnienia odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej przed ekspozycją na słońce, należy nałożyć ilość produktu odpowiadającą jednemu palcu na obszar twarzy i szyi u osoby dorosłej. Zmniejszenie ilości znacznie zmniejszy poziom ochrony.

 1. Avène Sun Fluide SPF50+
  fluid z filtrem do twarzy
  Cena od 67,99 zł Cena regularna 96,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

Eau Thermale Avène Bardzo wysoka ochrona Cleanance koloryzujący SPF 50+  to krem koloryzujący z filtrem o bardzo wysokiej ochronie do stosowania na twarz i szyję. Przeznaczony do skóry tłustej, skłonnej do niedoskonałości. Zawiera filtr TriAsorBTM o ultraszerokim spektrum ochrony przed promieniowaniem UVB, UVA i ŚWIATŁEM NIEBIESKIM HEV. Chroni skórę przed pojawieniem się plam i przebarwień potrądzikowych spowodowanych ekspozycją na słońce. Produkt jest wysoce wodoodporny.. W celu zapewnienia odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej przed ekspozycją na słońce, należy nałożyć ilość produktu odpowiadający jednemu palcu na obszar twarzy i szyi u osoby dorosłej. Zmniejszenie ilości znacznie zmniejszy poziom ochrony.

 1. Avène Sun Cleanance Teinte SPF50+
  krem koloryzujący z filtrem do twarzy
  Cena od 73,99 zł Cena regularna 104,99 zł
  Najniższa cena:  1 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

Artykuł powstał we współpracy z marką Avène. 

Źródła:

[1] Badanie biometrologiczne, kinetyka wskaźnika nawilżenia (HI), pojedyncza aplikacja przeprowadzona na 22 badanych.

[2] Profil sensoryczny przeprowadzony na 15 badanych.

Następny wpis
TOP 5 kosmetyków punktowych na wypryski [WYBÓR EKSPERTA] Czytaj więcej