perfumy z feromonami

Perfumy z feromonami - jak działają i jak je dobrać?

Sposób na bycie postrzeganym jako bardziej atrakcyjny, pewny siebie, a także na przyciąganie partnerów i lepszą komunikację międzyludzką? Perfumy z feromonami dla niej lub dla niego. Dlaczego są coraz bardziej popularne, i co warto o nich wiedzieć?

Feromon to po grecku „przekaźnik podniecenia”, więc pierwszym skojarzeniem z feromonami jest ich legendarne działanie przypominające afrodyzjaki. Natomiast naturalne feromony to jedna z tych rzeczy, na które nie mamy wpływu – ani na to, jak silnie wydziela je organizm, ani na to, jak są odbierane przez otoczenie. Natomiast do perfum dodawane są te sztuczne – wytworzone w laboratorium. Czy działają? W jaki sposób? Co zmieniają? Sprawdzamy!

Czym są fermonony?

Feromony, to lotne, niewidzialne substancje chemiczne, które wydzielają zwierzęta i ludzie. Natomiast feromony działają jedynie w obrębie tego samego gatunku. Co dają? Zwiększają atrakcyjność u płci przeciwnej i poprawiają komunikację z otoczeniem. Można więc je uznać za sprzymierzeńca.

Feromony są przydatne jako wabik, a także pomocne w kontaktach społecznych. Działają na podświadomość otoczenia, bo ich zapach jest niewyczuwalny. Gdzie powstają feromony? U człowieka produkowane są w: gruczołach napletkowych, okołoodbytniczych, a także gruczołach łojowych, pachowych, węzłach podszczękowych, gruczołach Herdera, gruczołach łzowych, w wątrobie, jamie ustnej, genitaliach. Są więc one obecne w: ślinie, moczu, osoczu, wydzielinie z pochwy i prostaty, łzach oraz pocie. Natomiast jednym z najważniejszych źródeł feromonów są gruczoły pod pachami.

Feromony nie są postrzegane jako substancje zapachowe, nie jesteśmy w stanie powiedzieć, że je czujemy. Działają podświadomie na układ nerwowy. Nadal nie wiadomo, ile różnych feromonów wytwarza ludzki organizm. Póki co zostały zbadane jedynie niektóre z nich.

Jak działają perfumy z feromonami?

Feromony niewerbalnie przekazują różne komunikaty. Jakie na przykład? O płci, poziomie dojrzałości danej osoby, jej gotowości do reprodukcji, jego czy jej stanie zdrowia, stanie seksualnym i społecznym. Nie mamy wpływu nie tylko na to, jakie i w jakiej ilości feromony wytwarza ciało, ale także na to, jak odbieramy te substancje u drugiej osoby.

Feromony aktywują podwzgórze, które kontroluje autonomiczny układ nerwowy i odgrywa ważną rolę w uwalnianiu hormonów płciowych oraz podnieceniu seksualnym. A działają w pierwszej fazie zachowań seksualnych.

Co nam dają feromony? Ludzkie twarze wydają się ładniejsze, jest większe przyciąganie i sympatia międzyludzka. Te wydzielane przez organizm, jak i te produkowane syntetycznie, poprawiają atrakcyjność i to, w jaki sposób odbiera nas otoczenie. Przyciągają płeć przeciwną i wywołują pozytywne reakcje na naszą osobę. Feromony należą do grupy steroidów, które w ciele występują jako hormony płciowe kobiece - estrogeny i męskie - androgeny. Skąd pomysł na produkcję feromonów w laboratoriach? Naturalne feromony wraz z rozwojem cywilizacji uległy osłabieniu. Zbyt szybki, intensywny tryb życia, za dużo chemii w otoczeniu i jedzeniu – zmniejszają ich moc. Skutek? Docieranie do drugiej osoby czy budowanie relacji jest dziś znacznie trudniejsze niż dawniej.

Przeczytaj również: Najseksowniejsze perfumy damskie - ranking TOP 10 zapachów dla kobiet

Perfumy z feromonami dla kobiet

Zapachy z feromonami można podzielić na dwie grupy: bezwonne, niewyczuwalne, które można dowolnie łączyć z ulubionymi perfumami oraz takie, które mają nutę głowy, serca i bazy jak zwykła kompozycja zapachowa, ale dodatkowo są wzbogacone syntetycznymi feromonami. A to nasza super piątka dla kobiet!

feromony damskie. Specjalnie dobrana kompozycja składników zapachowych i feromonów, która zapewnia efekt synergii i działanie już od pierwszego użycia. Czym pachną? W nucie głowy czuć czarną porzeczkę i gruszkę, w sercu kwiat pomarańczy, jaśmin, irys, a w bazie – słodką pralinę, wanilię, fasolkę tonka i zmysłową paczulę.

Perfumy z feromonami dla kobiet. Nuty szampana, akord kory drzewa, nuty owocowe, róży i kwiatu brzoskwini, ambra, róża piżmowa i drzewo sandałowe. Zapach tych perfum jest wyrafinowany, luksusowy, elegancki. Przyciągający jak magnes – także ze względu na zawartość tego, co niewyczuwalne.

Perfumy z feromonami dla kobiet dostępne w dwóch pojemnościach. Mocny koncentrat feromonów i kobiece nuty zapachowe, które przyciągają i ciężko się od nich oderwać. Dużym plusem zapachu jest atrakcyjna cena. 

 1. LoveStim Fero Mist
  perfumy z feromonami dla kobiet
  Cena od 39,19 zł Normalna cena 55,99 zł

To bezwonne feromony dla kobiet. Jak wynika z badań – atraktanty wpływają na przychylność ludzi, z którymi się przebywa. Ułatwiają codzienne kontakty towarzyskie i służbowe. Zwiekszają pewność siebie. LL BeMine Pure, to koncentrat. Wystarczy nałożyć na skórę za uszami, na szyi czy nadgarstkach 3-4 krople, żeby przyniosły efekt. Można także aplikować je np. na pościeli. Nie zmieniają zapachu ulubionych perfum.

 1. Lovely Lovers BeMine Pure Woman
  feromony damskie
  Cena od 73,99 zł

To feromony bezzapachowe dla kobiet w kulce. Nie mają wyraźnego zapachu, więc można je stosować razem z ulubionymi perfumami. Wywołują podniecenie w męskiej podświadomości. Postrzegają kobietę, która je nosi jako bardziej atrakcyjną.

 1. FX24 For Woman Neutral Roll-On
  feromony damskie
  Cena od 27,99 zł Normalna cena 30,99 zł

Perfumy z feromonami dla mężczyzn

"Feromony sztuczne są substancjami, które ze względu na skoncentrowanie związków odpowiedzialnych za określone działanie, dają nam możliwość wzmocnienia oczekiwanego efektu. Stajemy się władcami sytuacji. To daje nam poczucie wyjątkowości, wyluzowania i większej pewności siebie" – mówi Magdalena Fedor Dróżdż, trener psychologii sukcesu i zmiany. Podobnie jak w przypadku tych kobiecych – feromony męskie mogą być dodatkiem do kompozycji zapachowej, albo neutralnym, dyskretnym wabikiem, o którego istnieniu nikt nie wie. A to nasze typy feromonów dla niego, dostępnych w Super-pharm.

Perfumy męskie z feromonami. Szlachetne i surowe. Pachną kalabryjską bergamotką, pieprzem, paczulą, wetywerią, różowym pieprzem, pieprzem syczuańskim, lawendą i geranium. A oprócz tego – przyciągają dzięki zawartości feromonów.

To feromony męskie w atomizerze zwane zapachowym afrodyzjakiem. Mają wyrazisty, męski zapach. Ich receptura oparta jest o wiedzę z dziedziny biochemii i kosmetologii. Pachną nutami grejpfruta, mięty, geranium, drzewa sandałowego, piżma i skóry. Nic dziwnego, że przyciągają kobiety.

Bezzapachowe feromony dla mężczyzn. Są całkowicie niewyczuwalne, więc można je łączyć z ulubionymi perfumami. Komponują się z każdym zapachem i są niewyczuwalne. Ale roztaczają bezwonną mgiełkę fascynacji.

 1. Miyoshi Miyagi Original Pure Men
  feromony męskie
  Cena od 93,99 zł

Kolejne w naszym zestawieniu perfumy z feromonami dla mężczyzn. Uwodzicielskie, ułatwiają nawiązywanie kontaktów i zacieśnianie więzi. To mieszanka 4 silnych feromonów w otoczeniu energetyzujących nut: grejpfruta, liścia brzozy, cyprysa, szałwii, wetiweru i paczuli. Absolutnie wyjątkowe. 

Zawierają mieszankę czterech feromonów: Alfa Androstenolu, Beta-Androstenolu, Alfa Androstenonu, Estraetalnu. Działają jak wabik. Zamknięte w niewielkiej, dyskretnej buteleczce – można zawsze stosować, kiedy tylko chce się poczuć większą pewność siebie. Są świeże, męskie, ze sportową nutą.

Następny wpis
Skimalism, czyli minimalistyczna pielęgnacja twarzy. Jakich kosmetyków naprawdę potrzebujesz? Czytaj więcej