Masażer łechtaczki – jaki wybrać

Masażer łechtaczki – jaki wybrać i jak go używać? [OKIEM SEKSUOLOGA]

Poznaj masażery łechtaczki, które rewolucjonizują intymne doznania! Odkryj, jak różnorodne modele mogą wzbogacić twoje życie seksualne i pomóc lepiej poznać swoje potrzeby. Dowiedz się, jak wybrać idealny masażer, który najlepiej spełni twoje potrzeby i oczekiwania. Pomoże ci w tym ekspert Super-Pharm, seksuolog Paula Poznysz.

Co to jest masażer łechtaczki?

Masażer łechtaczki to intymny gadżet stworzony z myślą o dostarczaniu kobietom przyjemności poprzez stymulację zewnętrznej części łechtaczki i innych stref erogennych kobiety. Dlatego nadaje się także dla osób borykających się  z pochwicą – czyli skurczem mięśni otaczających pochwę, który utrudnia lub uniemożliwia penetrację.
 
Istnieje wiele różnych rodzajów masażerów, a wszystkie mają na celu dostarczenie bezpiecznych i satysfakcjonujących doznań i orgazmu. Warto podkreślić, że niektóre z nich są bezdotykowe, co może być szczególną zaletą dla wielu kobiet.

Jakie są rodzaje masażerów intymnych?

Masażery dla kobiet są dostępne w wielu wersjach, kształtach i kolorach. Dzięki temu mogą spełniać różne potrzeby.
 • Masażery dotykowe 
Klasyczne masażery wykorzystują wibracje o regulowanej intensywności i rytmie. Wibracjom poddany jest nie tylko dotykany punkt ciała, ale i obszar wokół niego.
 
Dodatkowo mnogość kształtów i form pozwala zaspokoić potrzeby estetyczne. Szczególną popularnością cieszą się np. te przypominające zwierzątka jak tukan. Inne warte uwagi propozycje to lód w wafelku czy rybi ogon.
 
 1. Satisfyer Tropical Tip Light Blue
  masażer intymny
  Cena od 89,99 zł Cena regularna 114,99 zł
  Najniższa cena:  89.99 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
 2. Satisfyer Little Wand
  masażer intymny
  Cena od 152,99 zł Cena regularna 169,99 zł
  Najniższa cena:  152.99 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
 3. Satisfyer Masażer Viva La Vulva 3 Mint
  masażer intymny
  Cena od 143,99 zł Cena regularna 159,99 zł
  Najniższa cena:  143.99 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
 • Masażery bezdotykowe 
Masażery bezdotykowe korzystają z innowacyjnych technologii bezdotykowych – zarówno intensywnych wibracji, jaki i fal powietrza. Przykładem takiego modelu jest Satisfyer Curvy 2+, który posiada aż 11 rodzajów natężeń fal powietrza i 11 programów wibracji. Obsługujesz go przy pomocy tylko trzech przycisków.
 
Możesz też połączyć masażer z aplikacją mobilną Satisfyer Connect, która przekształca w wibracje nawet muzykę czy odgłosy otoczenia. Bez problemu stworzysz więc swoją ulubioną kombinację. Aplikacja pozwala także na zdalne sterowanie urządzeniem z dowolnego miejsca oraz bezpieczne rozmowy wideo. To bardzo przydatne, gdy chcemy uprawiać seks na odległość.
 1. Satisfyer Curvy 2+ Pink
  masażer intymny
  Cena od 260,99 zł Cena regularna 289,99 zł
  Najniższa cena:  260.99 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
 • Masażery punktowe
Bardzo precyzyjne masażery punktowe jak Satisfyer Twirling Delight Rose – wyposażony w zwężający się czubek, celujący bezpośrednio w określone miejsce stymulacji. Pozwala skoncentrować się na najbardziej wrażliwych obszarach. Jego sztywny koniec sprawia, że nadaje się nie tylko do drażnienia łechtaczki czy sutków, ale także innych obszarów erogennych.  Wyjątkowo praktyczny jest także element ochronny, który ułatwia dbanie o higienę i czyni go również doskonałym towarzyszem podróży.
 1. Satisfyer Twirling Delight
  wibrator
  Cena od 159,99 zł Cena regularna 199,99 zł
  Najniższa cena:  159.99 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
 • Masażery anatomiczne
Ciekawym rozwiązaniem są masażery dla kobiet uwzględniające anatomię wulwy – takie jak Satisfyer Masażer Threesome. Korpus zakończony elastycznymi ramionami gwarantuje dokładną stymulację. Zewnętrzne ramiona wibratora przeznaczone są do pieszczenia warg sromowych, natomiast środkowe ramie delikatnie spoczywa na łechtaczce. Każde z ramion wyposażone jest w oddzielny silniczek, co intensyfikuje doznania.
 1. Satisfyer Masażer Threesome 4 Connect App Blue
  masażer intymny
  Cena od 243,99 zł Cena regularna 304,99 zł
  Najniższa cena:  220.99 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką
 • Masażery typu różdżka
Sławnym ze swojej siły masażerem wibracyjnym jest kultowa magic wand. Ta magiczna różdżka to masażer do ciała i miejsc intymnych o bardzo mocnym silniku. Nie przypomina typowego masażera erotycznego i występuje w wielu wersjach. Przeznaczona jest zdecydowanie dla osób preferujących silne wibracje i może zapewnić równie silne orgazmy.
 
Jest dużym gadżetem, jej średnica ułatwia zadanie przy zabawach z partnerem/partnerką, ponieważ nie wymaga specjalnej precyzji. Doskonale sprawdza się do gry wstępnej.
 
Dodatkowo jest to narzędzie uniwersalne. Magic wand z powodzeniem może służyć jako masażer ciała – stosowany do masażu pleców, szyi czy innych obszarów, świetnie spełnia swoje zadanie.
 1. Satisfyer Masażer Wand-er Women White
  masażer intymny
  Cena od 251,99 zł Cena regularna 279,99 zł
  Najniższa cena:  251.99 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

Jak wybrać najlepszy masażer łechtaczki dla siebie?

Wybór najlepszego masażera to kwestia osobistych preferencji. Na co przede wszystkim zwrócić uwagę?
 • Materiał: bezpieczny, nietoksyczny i łatwy do czyszczenia (np. silikon medyczny)
 • Funkcje: sterowany przyciskami lub aplikacją, zmieniający tylko prędkość lub prędkość i rytm, ogrzewany lub bez funkcji podgrzewania
 • Kształt: z duża średnicą, lub precyzyjny-punktowy, a przede wszystkim atrakcyjny wizualnie dla ciebie
 • Zasilanie: rozważ, czy wolisz masażery na baterie, akumulatorowe czy ładowane USB.
 • Wodoodporność: to ważna cecha, jeśli masz zamiar używać go w wannie lub pod prysznicem

Jak używać masażera łechtaczki?

Masażer wibracyjny z powodzeniem można dostosować w dowolnym miejscu na ciele i do tego na początku zachęcam. Sprawdź odczucia na nadgarstku, podbrzuszu, wewnętrznej części ud.
 
Gdy przejdziesz do użytku genitalnego, nie zapomnij o lubrykancie. Lubrykant jest niezbędny, jeśli chcesz uniknąć otarć. Stosuj masażery według własnych upodobań, eksplorując różne tryby i intensywności. Szybko rozpoznasz, jaki dotyk jest dla ciebie najlepszy.
 
Kluczowym elementem jest koncentracja na własnych odczuciach. Przekieruj uwagę na doznania zmysłowe. Warto poświęcić sobie czas, zrelaksować się i pozwolić ciału na eksplorację nowych odczuć. Masażer nie jest guziczkiem uruchamiającym salwę przyjemności na zawołanie – daj sobie czas. Pozwól ciału przyzwyczaić się do nowych odczuć i sprawdź, kiedy reaguje na nie przyjemnością. 
 
Masażer łechtaczki to nie tylko gadżet, ale również narzędzie do poznawania własnego ciała i rozszerzania doświadczeń seksualnych. Wybór odpowiedniego modelu oraz umiejętne korzystanie z niego może przynieść satysfakcję zarówno podczas masturbacji, jak i urozmaicić seks w parze.

PODSTAWY

Przed pierwszym użyciem warto zapoznać się z instrukcją obsługi danego masażera i naładować go. 

Udostępnij:

Autor Paula Poznysz Zobacz profil
Psycholożka, seksuolożka, terapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie specjalizacji. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej. Wspiera osoby zmagające się z trudnościami w życiu intymnym, w regulacji emocji i komunikacji. Dostarcza profesjonalne wsparcie w pracy nad zaburzeniami seksualnymi, akceptacją orientacji seksualnej oraz płci. Pracuję zarówno z kobietami jak i mężczyznami, także z kręgu LGBT+.
Następny wpis
Zbyt częsta zmiana kosmetyków – ekspert ostrzega, jakie mogą być jej skutki Czytaj więcej